Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 éves fiú vagyok! és azért...

21 éves fiú vagyok! és azért fordultam hozzátok hátha tudtok tanácsot adni! Barátnőm teherbe eset és megszeretné tartani a babát, de még én nem érzem aszt hogy képes vagyok felnevelni egy gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 01:01
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
Előbb kellett volna megbeszélni, hogy mi történjen akkor, ha becsúszik a baba. Én pl. kikötöttem mielőtt lefeküdtem a párommal, hogyha becsúszik, nem vagyok hajlandó megölni a saját gyermekem. Ezt elfogadta, ennek tudatában feküdt le velem, nem árultam zsákbamacskát. Nektek is valami ilyesmit kellett volna tenni, de hát utólag könnyű okosnak lenni. Ha nem akarod a gyereket, nem kell nevelned, látogatnod, csak anyagilag támogatnod. De ne kényszerítsd a gyereketek meggyilkolására a barátnődet, mert soha fel nem dolgozható traumát kaphat miatta (illetve nem elhanyagolható, hogy sok nőnek az abortusz után nem lehet gyereke)!
2012. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző, a válaszod első felével maradéktalanul egyetértek, ezt a kérdést mindenképp jobb előre megbeszélni egy párkapcsolatban. (bár itt meg nehéz helyzet, hogy mi van akkor, ha előzetesen a nő azt mondja, hogy nem gond az AB, amikor meg terhes lesz, meggondolja magát? Sajnos a terhesség erősen meg tudja változtatni a nők gondolkodását...)

A második részre viszont annyit, hogy na ja, a nők megértőek a nőknek az abortusz utáni lelki problémáival, ez idáig OK, természetes. De abba tényleg nem gondoltok bele, hogy a férfinek is okozhat lelki traumát, ha szándéka és akarata ellenére szülővé teszik??? És hogy ráadásul ez nem is egyszeri alkalom, hanem évtizedekig jóformán minden pillanat az életben a saját kudarcával szembesíti utána???

Olyan is van, aki inkább a halálba menekül a nem kívánt "babóka" elől...

Ja, és hát szerencsére a mai műtéti technikák mellett az 1-2 abortuszon túlesők teherbe esési valószinűsége nem különbözik az abortuszon soha nem jártakénál statisztikailag, az évi 40 000 abortuszból kb olyan 300 lehet az olyan eset, ami később problémát okoz, és az sem a teherbe esésben általában, hanem a koraszülésben. (méhszáj-elégtelenség)

2012. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
52%

#21 "De ne kényszerítsd a gyereketek meggyilkolására a barátnődet"


azért ne ferdítsünk már... nem egy gyerek meggyilkolása az abortusz... ennyi erővel ahányszor egy férfi önkielégít millió gyermeket gyilkol meg. ahhoz, hogy valami gyerek legyen kicsit több kell.

2012. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
Utolsó, a spermium egy sejt, egyszeres kromoszóma állománnyal, ami nem is tud tovább fejlődni. A babához minimum két sejt kell ugye, így lesz a fejlődni képes SZERVEZET. Mire a terhesség kiderül, minimum 4 hetes ugye a pici (sokszor több), köszöni szépen, nagyon is él, mozog stb. Nem egy tumor, amit csak úgy ki lehet vágni... Én a megtermékenyítéstől számítom külön életnek, és úgy tűnik, a kérdező barátnője is az én véleményemet osztja. Én beleőrülnék a traumába, ha meg kéne ölnöm a gyerekem, a legtöbb pasi pedig megússza 18 évig tartó gyerektartás fizetésével, nem kell részt vennie az életében!
2012. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
0%
"Én beleőrülnék a traumába, ha meg kéne ölnöm a gyerekem, a legtöbb pasi pedig megússza 18 évig tartó gyerektartás fizetésével," - előző, szerinted az Y kromoszóma léte együtt jár a lélek hiányával???
2012. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy is! Csak annyi, hogy ha nem akarja a picit, akkor még találkoznia sem kell vele, nincs semmiféle kötelessége. Ha pedig érdekli, akkor foglalkozik vele. A törvény csak a pénzt kötelezi rá, mást nem. Nem neki kell együtt élni azzal a tudattal, hogy "megöltettem a gyerekem", nem rajta végzik el a meddőséget is okozható beavatkozást. Mondhatni, könnyebben megússza, mint a nő...
2012. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
0%
Nem, neki egy másfajta tudattal kell együtt élnie, ami legalább annyira elviselhetetlen, és ráadásul nem is egy lezárt történet ami így vagy úgy, gyorsabban vagy lassabban de mindig a megnyugvás felé halad, hanem évtizedekig egy folyamatos jelen. És befolyásolni fogja a munkáját, az újabb párkapcsolatait, a szexuális életét, mindent...
2012. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
50%

Azért őszintén egy férfinek igen is könnyebb egy gyerek válalás terén. Az én szeméyles tapasztalatom, hogy egy egészséges lelkületű férfi aki lefekszik egy nővel és ő terhes lesz csak azért mert született egy gyermeke nem lesz öngyilkos. Szerintem ennek hátterében más is van nem csak az, hogy ő apa lett. Viszont a páromból indulok ki. Ő várta a lányunkat és gyakorlatilag akkor tudatosult benne, hogy ő tényleg Apa amikor a lányomat haza vittük a kórházból. Addig ő is örült ugyan de nem úgy értékelte a dolgokat, hogy az éjszakát végig tudtam aludni "csak 2x kelltem és nem 5x. Ő mindig azt mondta, hogy minek járkálok ki miért nem alszok éjszaka. Nem megbántani akart, csak nem úgy álte meg a terhességet mint én.

Viszont mi is megbeszéltük mi lesz ha becsúszik a baba. Aki nem éltete él igen is kell B verziót is készítenie.

Az egyik haverom mondta, hogy amikor még kicsapongó életet élt, hogy ha akkor valaki terhes let volna és szólnak akkor segített volna felnevelni ha nem szól neki az anya akkor az ő hibája de, hogy ő ha csak egy kics esély van arra, hogy a meglévő védekezés nem volt teljes elment esemény utáni tablettát venni.

Az, hogy egy nő teherbe esik a férfinak is épp ugyan olyan nagy felelőssége van mint a nőnek csak azzal a különbséggel, hogy ő sokkal könnyebben tudja azt mondani, hogy abortusz legyen. Ha meg úgy gondolja lelép és nem foglakozik gyerekkel. Én most nem azt akarom mondani, hogy a kérdező ilyen típusú ember.

Ha meg később szét mennek a jelenlegi párjával akkor ő élné világát nyugodt lelki ismerettel, hogy ha megtörténne az abortusz és a nőre maradna minden leki teher.

Nem vagyok abortusz ellenes egészségügyben dolgozom és igen is vannak olyan élethelyzetek amikor nincsen más megoldása az embernek csak ez.

De ha már az egyik fél akarja már ez nem ilyen egyszerű. Főleg ha nő az mert ő sérülhet. A tapasztalatom az, hogy egy terhesség megszakítás még akkor is megviseli a npőt, ha tudja nincs más választása nem még akkor, ha lenne csak éppen hagyják rábeszélni a dologra.

Én a párommal beszélném meg a dolgokat kettesben. A szülőkkel már csak akkor, ha konkrét tervek lennének, hogy mit szeretnénk és hogyan. Aztán úgy meghozni a végső döntést.

Az, hogy a mai nőnek egy abortusz után lehet e gyereke az az, hogy nem lehet tudni.Mert igen nagy esállyel minden rdben lesz de ott is van bizonyos százalék ami benne van a pakliba, hogy utána már nem. Ráadásul bizonyított tény, hogy utána a későbbi terhesség esetén nagyobb a komplikációk esélye.

Természetesen kicsi de megvan. Kb annyi mint védekezés mellett teherbe esni. Viszont mi van akkor ha a kérdező párja ezt a lehetőséget nem akarja bevallani.


Még egyszer nem akarok senkit sem megbántani, senkit kioktatni és nem is vagyok abortusz ellenes. De csak azért, mert valaki azt mondja hogy ő nem érett az apaságra azért egy gyereket nem biztos, hogy szerencsés elvetetni.

Minden képen a Kérdezőnek le kell ülnie a párjával és végig kell zongoráznia vele a lehetőségeket.

2012. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
0%
vagy felnevelitek vagy örökbeadjátok kész.sajnálom terhes a barátnőd
2012. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, vagy ugye marad a harmadik lehetőség, hogy mégis meg tudja győzni a barátnőjét a saját álláspontjáról.
2012. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!