Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 éves fiú vagyok! és azért...

21 éves fiú vagyok! és azért fordultam hozzátok hátha tudtok tanácsot adni! Barátnőm teherbe eset és megszeretné tartani a babát, de még én nem érzem aszt hogy képes vagyok felnevelni egy gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 01:01
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak megijedtél, és félsz a feladattól, az újdonságtól, és hogy egy kis jövevény megváltoztatja az életed! De nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy rossz irányba változtatja! A legtöbb veled egykorú szerintem szintén beparázna elsőre, de a többség (tisztelet a kivételnek) megbírkózik a feladattal, nem 16 éves vagy már, szerintem menni fog! De attól függ, hogy mik a terveid/terveitek a jövőre nézve. Ha vele képzelted el a jövődet, és vele szeretnéd összekötni az életed, akkor kár lenne azért eldobni ezt magadtól, mert most félsz! Nem kell feltétlenül elvetetni, vagy örökbe adni, mint sok válaszoló írta! De ez tőletek és a kapcsolatotoktól függ!

Később szerintem még előny is lesz, hogy fiatalon lett gyereketek, és nem erre fogtok gondolni, mint most! :)

Beszéljétek meg a barátnőddel, hogy hogyan tovább, de szerintem ezt magadban is kell tudnod, hogy Ő az, aki kell neked, vagy nem.

2012. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim válasza:
0%
Add örökbe!
2012. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
50%
a férjem 18 évesen felcsinált egy csajt, aki megszülte a gyereket, nem maradtak együtt, a mai napig fizetjük a 45000 ft gyerektartást. nem vagyok tőle feldobva, mert ugye nem kevés lóvé, de ez van. (szívesebben költeném a saját gyerekemre). de amit tettél, annak vállald a következményét, ha máshogy nem, hát úgy, h fizetsz. ennyi. más kötelezettséged nincs. az meg, h mennyire megvisel 1 pasit, hha gyereke van 1 ökörség. nem kell vele tartani a kapcsolatot. rengeteg ismerősöm van, aki idősebb már, felnőtt gyerekekkel és sosem látták, de volt annyi vér a pucájukban, h a nevükre vegyék és fizessenek, mert a tisztesség ugye ezt kívánja. kérdező, ha te nem akarod a babát, a párod meg igen, akkor menjetek szét, és támogasd. bumm. a világ ettől nem fog összedőlni és tönkre sem teszitek senki életét.
2012. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
55%

" az meg, h mennyire megvisel 1 pasit, hha gyereke van 1 ökörség. nem kell vele tartani a kapcsolatot" - kedves előző, szerinted ennek a két dolognak mi köze egymáshoz??? Na ugye, hogy SEMMI? Tessen már kicsit gondolkodni a nullázgatás helyett, ilyen alapon egy nőt sem visel meg ha örökbe adja a gyerekét megszületés után, hisz nem hogy a kapcsolatot nem kell vele tartania, még fizetnie sem kell utána...

Az a helyzet, hogy Kérdező elkövetett egy hibát, hogy a szülés rovatba írta a kérdését a családi kapcsolatok helyett... ide meg olyan nők szoktak járni, akiknek a babóka az első, és nem a Kérdező problémáján akarnak segíteni... végig lehet nézni a nem lepontozpott válaszokat, mindegyik a nő és az embrió érdekeit nézi, egyik sem a Kérdezőjét...

2012. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
50%
mi az, h semmi?értelmezési problémád van? az meg, h 1 nőnek a gyermeke fontos, engedtessék már meg, h ne legyen gond. amikor én terhes lettem, és a férjem azt mondta volna, h neki nem kell a gyerek, én elküldtem volna. nem láncolom magamhoz akarata ellenére, menjen, élje az életét. de a felelősséget igenis vállalja. ezzel most miért is nem segítettük a kérdezőt???? az meg, h 1 nő miután kihordja és megszüli a gyermekét ne kötődjön hozzá, hanem adja örökbe, mert ez ugyan annyira könnyű mint 1 pasinak lepattanni, mert nem akar gyereket, azt hiszem minden jóhiszeműséggel is az idiotizums határát súrolja. ugyanmár.
2012. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%
ja, és a kérdező nem azzal követett el hibát, h a szülés kategóriában kérdez, hanem, hogy felelőtlenül áll a dologhoz. mit tegyen?? mi mondjuk meg neki, hogy mit tegyen? ha nem akar gyereket lépjen meg, ennyi. senki nem kötelezheti, h vkivel együtt maradjon, ha nem 1 irányba megy az életük, nem 1 a céljuk. nem értem miért kell ezen drámázni. ez az ő élete, az ő döntése, rendezze le magában. ő is meghozott 1 döntést, nem kész a gyereknevelésre, a barátnője is azzal, h meg akarja szülni. tehát egyértelmű, hogy nem egy a céljuk. így meg ugye necces lelélni egy életet, meg hát kivitelezhetetlen is.
2012. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

#35, bizony nem segítettétek, ezt ugyanis a saját maga is bármikor meg tudja tenni, nem hiszem, hogy azért írta volna a ki a kérdést, hogy megtudja "ha nem akar tovább a nővel lenni, akkor ne legyen vele" - vagy szerinted azért kérdezett, mert erre az infóra volt szüksége???


Egyébként meg engem a sors óvjon minden olyan nőtől, akinek egy embrió is fontosabb a párjánál... mint nem túl nehezen kitalálható, volt benne részem már az életemben, na ez az a cumi, amit még egyszer nem fogok megenni... és hát tudod, az, hogy az embert megcsalják vagy otthagyják egy másik hús-vér pasiért, az még relatív OK, azon az ember vérmérsékletétől függően napok vagy évek alatt, de túl teszi magát. De hogy egy embrióért... bocs.

2012. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
#36, tudod ezzel az érveléssel az a baj, hogy az olyan kérdéseknél (van belőlük több is) ahol fordított volt a felállás, tehát a férfi akarta a gyereket a nő meg nem, a tisztelt publikum tizesével osztotta a tanácsot, hogy a férfi hogyan vegye rá a nőt a terhessége megtartására. Amikor meg az a helyzet, hogy a nő akarja, a férfi meg nem, akkor kb a "hát fogadd el"-ig jut a dolog. Miért? Nem pont ugyanazok a törvényes és tisztességes lehetőségek a férfi számára mindkét esetben???
2012. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
50%
nyilván tiszteletbe kell tartani a másik fél döntését is, tehát ha a nő nem akar gyereket, akkor a pasi keressen olyat, aki akar és szülne neki. kb. mondjuk ez a világ körforgása, így keresnek és találnak párt az emberek. azt kellene megérteni, hogy ha 1 pár ilyen alap dolgokon nem tud megegyezni, akkor mit akarnak egymástól??? de komolyan... nem tudom felfogni. ha meg szeretek vkit, akkor képes vagyok a kompromisszumra ugyebár, és ez mindkét félre igaz lehet. csak itt sajna nem autóvásárlásról van szó, hanem egy életről, akihez ragaszkodik az édesanyja és igenis, vannak helyzetek, amikor egy nőnek fontosabb a gyermeke, mint a párja. aki ezt nem képes felfogni, az éljen egyedül. van egy barátnőm, akik elváltak a férjével, mert a férjének az anyukája fontosabb volt, mint a családja. az ő döntése volt, elváltak útjaik. érted mit akarok ezzel mondani? mindenki döntse el, hogy mi a fontos számára és aszerint éljen. egyébként pedig azért nem vagyunk mi ketten közös nevezőn, mert te egy embriót úgy fogsz fel, mint pl. 1 kutyát, hú én nem akarok kutyát, a párom meg igen, na nehogy már ez akkora gond legyen, h szétmenjen a kapcsolat. számomra egy embrió egy élet, egy gyermek, akihez az édesanyja körömszakadtáig ragaszkodik normális esetben.
2012. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó válaszoló ugye te férfi vagy?

Mert én a komentből ezt tudom levonni.

2012. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!