Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baratnom nem mer szulni!...

Baratnom nem mer szulni! Orvosi eset?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jo baratnom mar evek ota. A ferjevel a kapcsolatuk elerkezett ahhoz a ponthoz, hogy gyermeket vallaljanak. Baratnom viszont retteg a szulestol. A terhessegtol nem fel, viszont a fajdalomtol igen. Mesel nekem errol, mert meghallgatom es nem hordom el mindennek. Fel attol, hogy esetleg meghal a mutoasztalon, vagy csak magatol a fajdalomtol, a gatvarrastol stb. Csaszarmetszesen gondolkodik, viszont azt nem tudjuk lehet-e kulon kerni az orvostol, hogy ugy szuljon. Azt hallottuk, hogy szamit, ha a szem nem egeszseges. O rovidlato, tehat lehet lenne eselye ezzel indokolni. Bar csaszarmetszesnel is vannak problemai, mert ha gerincbe keri a fajdalomcsillapitast fel, hogy lebenul, ha pedig altatjak fel, hogy nem kel fel. Tudom en is, hogy nagyon fobias, de nem hiszem el, hogy mas fejeben ezek nem fordultak meg. Volt valaki hasonlo helyzetben? Vagy orvosi segitseg kell? Szegenyem sokszor annyira megijed, ha belegondol, hogy lehet ugy dint nem fog szulni, pedig szeretne gyermeket!
2012. aug. 29. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem ettől mindenki fél.
2012. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a rovidlatasrol beszelnek. 6 feletti dioptriai eseten nem lehet termeszetesen szulni,azalatt ez nem kerheto. Nekem masfeles a szemem, en is rovidlato vagyok, de emiatt nem lehet kerni cssaszart.
2012. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem csodálom, hogy fél, a szülés nem veszélytelen.

Ha jól megfizeti, az orvos kiírja császárra, de ehhez kell egy ilyen doki, mert nem mindenki vállalja, mert ezt csak fű alatt lehet elintézni.


Igen, félhet, hogy meghal, hogy végigreped a végbeléig, hogy érzéstelenítés nélkül varrják a gátat, hogy utána plasztikára lesz szüksége és a vajúdás is rettenetesen fájdalmas és egy napig is eltarthat. Szülésről én csak borzalmakat hallottam. Lehet, nálam ez is befolyásolta, hogy elakadt mindkét gyerekem és sürgősségi császár lett mindkettő. Azzal viszont nem volt bajom, fitt voltam, nem fájt a seb sem, szoptatni is tudtam.

2012. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem gondoltam bele abba - se terhesség előtt, se közbe -, hogy szülnöm kell.

Őszinte leszek, hogy teljesen elfeledkeztem róla. Fel se tűnt, hogy X hetes vagyok, amíg a terheléses cukron nem kérdezték meg és nem mondták, hogy a 6. hónaptól már nagyon nehéz a terhesség nyáron.

Akkor gondoltam csak bele abba, hogy eltelt X hónap, én vásárolgattam, éltem a világom a pocakommal és nem stresszeltem semmint.


7,5 hónaptól tele volt a tököm már mindennel. 38-40 fokok voltak és fulladtam, nem bírtam menni, ömlött rólam a víz. Úgy éreztem magam, mint egy jól megtermett elefánt, a lábamról nem is beszélve.

Én már vártam a végét, de még ekkor sem ugrott be az, hogy nekem valójában szülnöm kell X idő múlva!


40+5 napos terhesen sürgősségi császárral született meg a kislányunk.

Addig a percig fel se fogtam, hogy szülés lesz, amíg az orvosom talpig kékben nem állt oda a műtőságyam mellé és mondta, hogy: Nem lesz semmi gond!, majd megsimogatott.


A lányunk 18 perc alatt megszületett, engem kb. 45 perc alatt raktak rendbe. Első nap nem is láttam a lányom, csak amikor hozták szoptatásra, mert nem kellhettem fel.

Fájt az is, amikor gerincérzéstelenítőt adtak (egyébként 9 térd műtétem volt, így ismerős volt az érzéstelenítés), és az is fájt, amikor 8 óra után először fel kellett kelnem.

Azt hittem, hogy ott halok meg, nagy fájdalmaim voltak, de sikerült.

Másnap már rohantam, futottam :)))


Lehet kérni fájdalomcsillapítást, nem kötelező anélkül szülni. Plusz .. ha meglátja a gyermekét, akkor az összes fájdalma elmúlik egy perc alatt.

Nem csak úgy mondják, hanem tényleg igaz: Ez a világ legszebb dolga/pillanata!

2012. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a helyzet,hogy a rövid látás nem szmit én 7,5 8 szemmel szültem,a szem nyomást nézik én mind két szülés előtt mentem orvosi utasitásra :)
2012. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Disi ***** válasza:
52%
Ha ennyire stresszel, akkor teherbe esnie sem biztos hogy sikerülni fog...
2012. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a biztatast! Megmutatom neki a valaszokat, hogy nincs egyedul a problemajaval! Neha mar annyira beleeli magat, hogy lassan mar en is nekiallok parazni, pedig en nem vagyok az a felos fajta semmiben. :)
2012. aug. 29. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én sem foglalkoztam nagyon vele,de amikor a kiírt napon azt mondta a doki,h beindítaná,azt hittem meghalok!h én szülni????Dehogyis!Olyan sírógörcs kapott el,úgy szégyelltem magam,amiért így bőgök,de sehogy nem tudtam visszatartani.nagyon féltem,végül császár lett.szerintem is tök normális,hogy fél tőle.
2012. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam vele mint a 4-es.Eszembe sem jutott hogy nekem szülnöm is kellesz,csak azt vártam legyen vége a terhességnek mert akkora pocakom volt hogy már ülni sem tudtam rendesen.40+2-n indult magától,vajúdtam 8 órát ebből 4 óra toló volt és végül császár lett.Lehet hülyén fog hangzani,de kb 2 hétig el sem hittem hogy megszületett a babánk (10 napot voltunk kórházban)
2012. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!