Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után eset...

Császáros szülés után eset már valaki teherbe úgy, hogy nem telt le az egy év? És mektartoták a babát?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a második baba is császáros lesz?
2010. jan. 13. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Nekem 14 hónapos volt a nagyobbik, amikor terhes lettem. Megtartottam. 23 hónapos volt a nagy, amior megszületett a kicsi. Azért nem szerencsés ilyen hamar császárosnak teherbe esni, mert nem tud a hasfal regenerálódni és megerősödni. Én is megbántam, pedig ha jól olvasom, te még kevesebb időt hagysz a kettő között. Sokkal fájdalmasabb a felépülés a második alkalommal, és nekem sajnos még szülés után is voltak problémáim, bár nem tudom, hogy a közelség miatt.


Az, hogy a második is császár lesz, attól függ, hogy az első miért volt az. Nekem azért volt mind a kettő az, mert enm volt nyitott a méhszáj még túlhordás esetén se.

2010. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem pont egy év van a szülés és a második fogantatás között, bár mi így is terveztük. A dokim nem hordott le, 26 hetesek leszünk, semmi problémám nincs, pedig sokat rohangálok és hajolgatok a "nagy" gyerek miatt... A dokim még a természetes szülést is megpendítette, bár ez csak az utolsó pillanatban fog eldőlni. Bennem nincs félelem, megbízom a dokimban, de felkészültem a császárra is. Persze minél közelebb van a dátum egymáshoz, annál nagyobb a császár esélye, de hát ez van!

Terhes vagy, vagy csak érdeklődsz?

2010. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia nekem a kislányom akkor született amikor a "nagy"lányom 18 hónapos volt.

Nekem a csípőm miatt volt mind a 2 császár de az orvosom mondta hogy ilyen kis kor különbséggel nem nagyon engednek természetesen szülni!

Nekem nem volt semmi különbség a 2 császár között mind a kettő után gyorsan elmúlt a fájdalom!

Szerintem kérd ki a nőgyógyászod véleményét!

Sok Boldogságot nektek és ha megtartod a babát/ha már terhes vagy/könnyű panaszmentes 9 hónapot és könnyű szülést kívánok!

Egy 3 és 20 hónapos kislány, 23 éves anyukája:)

2010. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyén függő azt vedd fgyelembe amit az odvosod javasol.

Nekem annak idején mivel nagyon szétment a hasfalam a terhesség alatt és csak műtét alatt látszott hogy mennyire is az orvosom azt mondta legalább 5 évet várjak ez 3-ra sikerült és fenyegető hegszétválás miatt ismét császározni kellett utána azt mondta ne vállaljak többet mert a hasfalam nem fogja bírni de becsúszott a harmadik is és természetesen megtartottam nem is vállalt a doki keresnem kellett mást aki jobban kontrollálni tudja a dolgokat sajna meg is lett a böjtje 33. hétig bírtuk. Ez az én esetem teljesen a szervezetedtől függ a barátnőm most szülte a 7. 8. babáját volt a szülései közt sima és császár is és így a 7. terhesség után is ami ugye iker lett még mindig azt mondta az orvosa hogy tökéletes a hasfal és a méh szerkezete és viccelődve azt mondta még 3-at 4-et simán kihordhatna. Ja és az ˝utolsó˝ szülés császár és az ikerterhesség kiderüléséig kb 10-12hét volt. És teljesen probléma mentes volt minden nála.

2010. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
8 hónapos a babám császáros volt.De egy kicsit agódók remélem nincs miért,mert nem tervezünk még egy babát jelenleg legalább 2 évig.Csak érdeklődtem ha véletlen így járnék.
2010. jan. 13. 09:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én császárral szültem,2008 októberében,és 2009 májusában estem ismét teherbe.Jelenleg 34 hetes kismama vagyok,a kisfiam pedig 15 hónapos.Nekem is azt mondta az orvosom,hogy a második is császár lesz,mert az elsőt téraránytalanság miatt kellett császárral szülnöm.

Most a vérnyomásommal vannak problémák,így kicsit félek,hogy nehogy hamarabb jöjjön a baba.

2010. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Véletlenül nem lehet teherbe esni, ezt egy gyerek után már tudhatnád. Védekezz, ha nem akarsz még gyereket.

Az én két fiam közt pont 24 hónap van, első császár, második természetes úton született, teljesen egyénfüggő, de az esetek nagy százalékában az első császár után a második is az.

A gyereket nem meKtartani, hanem meGtartani kellene...

2010. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs de bárkinél becsúszhat még úgy is ha védekezik mert ha nem gyógyszert szedek hanem óvszerral védekezünk az csak 99% véd.De gyógyszer mellett is teherbe lehet esni mert nem egy-két ismerösöm van. Ez csak egy kérdés volt!!!
2010. jan. 13. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát pedig lehet véletlenül teherbe esni!!

Mi úgy jártunk mensi után 2 nappal szexeltünk gumival,erre terhes lettem.akkor ez mi ha nem véletlen.Véletlenek vannak,és lesznek is...

2010. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos múlt a nagyobbik amikor a kicsi megfogant és megtartottuk. Mindketten császárral születtek, de semmi gond nem volt a terhességgel és a 2. műtét után csak egy nagyon picivel volt nehezebb a felépülés nekem.
2010. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!