Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 éves fiú vagyok! és azért...

21 éves fiú vagyok! és azért fordultam hozzátok hátha tudtok tanácsot adni! Barátnőm teherbe eset és megszeretné tartani a babát, de még én nem érzem aszt hogy képes vagyok felnevelni egy gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 01:01
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
78%

Mondd meg a barátnődnek ezt, hogy időben tisztában legyen azzal, hogy egyedül marad a gyerekkel. Bár elég gáz, mikor egy pasas megcsinálja a gyereket, utána meg lelép, mert ugyan a gyerekgyártásra már érett, de arra még nem eléggé, hogy felnevelje... ugyebár. :( Mindazonáltal megértem, mert 21 évesen valószínűleg én is ezt érezném.


Mondd meg neki amit gondolsz, hogy legyen idejet felkészülni/eldönteni ,mit csinál a továbbiakban.

2012. nov. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%
Legyél vele őszinte. De megértem őt, hogy megtartja. Azért bunkó ne legyél. Ha megtartja, a te gyereked is lesz. Legyen hozzá közöd!
2012. nov. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
9%

Hány hetes terhes a barátnőd?

Mond neki h nem akarod még. Túl korai. Egy gyerekhez sok pénz kell és stabilitás. Ezt a gyes/gyedből nem lehet finanszírozni.

A gyereknek különben is két szülőre van szüksége, ha te nem akarsz apa lenni, nem leszel apa, csak mert ő megszül. Ráadásul aljas és önző húzás úgy gyereket szülni, h a másik nem akarja.

Aztán meg majd nyafoghat fűnek-fának, h semmire nincs pénze és még egyedül is maradt.

Mert lehet h megenyhülsz, ha meglátod majd a gyereked arcát, de ott lesz benned a seb, h akaratod ellenére tete ezt.

Vázold szépen fel neki a tényeket. És kísérd el a dokihoz, meg persze a kórházba is.

23L


Ui.:Undorítónak tartom amikor egy nő akkor is gyereket szül ha a férfi nem akarja.

2012. nov. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
69%
Én azt tartom undoritónak hogy egy ivarérett kan felelőtlenül felcsinál egy nőt aztán jön a hülye dumával hogy ő még a gyerekneveléshez nem érett. Én 17/f vagyok elég szégyen hogy fel kell világositani egy 21 éves "férfi" nek nevezett valakit/mit arról hogy létezik Condom Spirál Stb nem is értem a szüleid hol voltak mikor fel kellet volna világositani ezekről a dolgokról......vagy talán te is becsuszott vagy...
2012. nov. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
78%

Kedves előttem szóló! Az a 100%-osan biztos védekezés, ha nem csinálsz semmit. Mindegyiknél van "hiba". Ennek tudatában bújjunk ágyba. A következményekkel mindig számolni kell.

Az viszont nagyon borzalmas, hogy fentebb azt írják, hogy undorító, ha egy nő a férfi akarata ellenére megtartja a gyereket. És köteleznéd rá, hogy akarata ellenére vetesse el? Bocs, de ezt a véleményt erkölcsileg hogy képes valaki felvállalni? Lehet egy nőt kötelezni arra, hogy vetesse el a gyerekét? Szép ez a világ!

2012. nov. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim válasza:
52%
Szerintem meg a nő szülje meg a gyereket és ennek a 21 éves kis takonynak soha az életbe ne engedje a közelébe!!! ha most nem vállalod fel a saját véred a saját gyereked akkor felejtsd el örökre!!!
2012. nov. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
36%

nagyon végletesek vagytok.


szerintem semmivel semmi gond nincsen. azzal sem, ha a lány megszüli és azzal sem,ha ő nem akarja. szerintem senkit sem kéne utálni a döntése miatt.


1. a férfinek is pont úgy joga van nem akarni a gyereket mint a nőnek. (van hogy a nő nem akarja és ettől ő sem rossz meg semmi)

2. a nő is eldöntheti, hogy ilyen feltételekkel akarja e a gyereket. senki nem kényszeríti arra, hogy megtartsa.


ennyi.


viszont!


szerintem félreértitek a dolgot, mert nem azt írja, hogy a nő megszülné a gyereket egyedül. hanem azt, hogy ő szeretné, ha ketten megtartanák. de ha a kérdező nem akarja, akkor nem tudjuk, hogy mit dönt. szerintem ő sem fogja egyedül vállalni.



Kérdezőnek: szerintem azt mérlegeld, hogy ha nem akarod ezt és ha ő elveteti, akkor ez lehet sebet ejthet a kapcsolatotokon. tehát ha az a terved, hogy amúgy vele élnéd le az életedet, és az anyagi körülményeitek adottak a gyerekhez, akkor gondolt át még egyszer.


amúgy meg az előzőek leírták: beszélned kell vele minél előbb.

2012. nov. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
54%
Mit tegyél? Majd perkálod a gyerektartást. Ha nevelni nem akarod, akkor ennyi volt, szétmentek.
2012. nov. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
65%

Először is szívből sajnállak.

A másik hogy olyan könnyen kapkodjuk le a másikról a vizes lepedőt, de ugye minden védekezésnek van hibarátája (én csak tudom mert spirál mellett lett a második kisfiam).

És tegye a szívére a kezét aki egész életében CSAK AZZAL ÉS CSAK ÚGY SZEXELT hogy GYEREKRE GONDOLT KÖZBEN!! Tehát hogy na akkor ezzel az emberrel akár gyerek is lehet a dologból...ugye hogy nem így szexelnek sokan? Hát akkor meg miért várjuk el szegény 21 éves kérdezőtől hogy csak azzal bújjon ágyba akit gyerekei anyjának gondol. Egy 21 éves fickó amúgy is irtózatosan fiatal.

Akárhogy gondolkozom, az elmúlt életszakaszomból egy olyan 21 évest se ismertem aki kifejezetten érett lett volna apaságra.

A másik oldala a dolognak hogy a lányt kényszeríteni semmiképp se lehet az abortuszra. Ez az ő döntése, ez így van, az ő teste az ő élete.

Te nem tudsz ebben a helyzetben mást tenni mint elmondod neki hogy nem állsz erre készen nem érzed érettnek magad erre. De ettől hogy ezt elmondod még ő simán megtarthatja ugyebár. Hogy utána te meggondolod e magad (úgy értem mikor már nem tudja elvetetni és már biztosan megszüli) atéren hogy tartod e a kapcsolatot velük-vele-a babával, az más tészta.

Ha önálló kereseted lesz akkor gyerektartásra kötelezhetnek ha jól tudom.

2012. nov. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
39%

#5, nem, természetesen egyetlen nőt sem lehet arra kötelezni, hogy szakíttassa meg a terhességét. Viszont az olyan mentalitású nőről, aki a párja akarata ellenére is megtartja, és utána még követel bármit is a párjától, szerencsére nyugodtan meg lehet az ember véleménye. Egyfelől. Másfelől a mai, a férfiakkal szemben erősen diszkriminatív helyzeten azért lehetne javítani, egyszerűen ki kellene terjeszteni a spermadonorokra egyébként is létező jogintézményt, és kimondani azt, hogy a férfinak a saját szülővé vűálásáról pont ugyanolyan határidőkkel és körülmények között joga van dönteni, mint a nőnek. És a férfi nemleges döntése sem kötelezi semmire a nőt természetesen, mindösszesen akkor azt az egyébként valós helyzetet kell megállapítani, hogy a nő egyedül vállalta, és a férfi spermadonorként tekintve jogi úton nem kötelezhető semmire. És ennyi.


Kérdező, abban igaza volt a válaszolók többségének, hogy először is ne hitegesd a párod, hanem légy maradéktalanul őszinte hozzá, hogy ő is a te döntésed ismeretében tudja meghozni a magáét, no mert az viszont tényleg aljasság, ha valaki hitegeti a párját amíg az kifut a törvényi határidőkből, majd otthagyja...

Természetesen nem erőszakoskodhatsz semmi módon vele szemben, de természetesen jogod van a saját álláspontod helyességéről megpróbálni meggyőzni, példákra hivatkozni, szövetségeseket keresni a környezetetekből, stb. Szóval pont ugyanarra, mint ha fordított lenne a felállás, te akarnád a gyereket, és ő akarna abortuszra menni.

2012. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!