Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van lehetőség kérni, hogy ne...

Van lehetőség kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést, és ne is varjanak, azaz ne nyúljanak egyáltalán "oda"?

Figyelt kérdés
szept. 3. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
0%
48,nekem ilyen egyiknél sem volt,és mástól se hallottam ilyet.🤔
szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
100%

Attól független sajnálom,akinek volt. De biztos meglehet oldani emberségesen ezt is.


Nekem mindháromszor szépen kijött.

szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

51!


Pedig előfordul. Csak ritka. A sima betapintás gyakoribb.

szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
73%
Nem hinném h a "kitépik a placentát" lenne az általános eljárás!
szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
13%

54!


Kötekedsz? Miért? Nincs dolgod?


A "kézzel kitépkedi" megfelelő?

szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
100%

En is felek attol, hogy "oda nyulnak" vagyis jobban mondva fel.

Egy baratnomet kezzel tagitottak (meg sem kerdeztek, csak durr bele), es leirhatatlan fajdalomkent elte meg. Azt mondta, hogy meg ketszer szult volna zsinorban, csak azt ne csinaltak volna. Nagyon megszenvedett.


A felnyulassal kapcsolatban van egy fiatalkori traumam:

16 voltam es szuz. Volt baratom, igy gondoltam meg mielott sor kerulne barmire is, en elmegyek a nogyogyaszhoz. Egy budapesti maganklinikara esett a valasztas. Tobb mint tiz eve 10ezer ft volt egy sima "megnezem" vizsgalat.

Mondtam az orvosnak, hogy mi a helyzet, szoval legyen ram tekintettel. Mondta nyugi..

Erre basszus feldugta a kezet! Mit mondjak? Ugy ereztem, hogy hallott fel Budapest. Sirva jottem ki. Az orvos csak annyit mondott: Minden rendben.

Aztan nagyon sok idobe telt, mire megengedtem, hogy barki hozzam erjen.



Mi Ausztriaban elunk, es itt elvileg teljesen maskepp allnak a szuleshez (ismerosok meseltek, akik itt szultek, tehat nekem meg nincs tapasztalatom). Nem siettetik, nagyon ritka esetekben vagnak, tudsz valasztani, hogy hogy szeretnel szulni: pl.kadban, erzestelenitovel, Apas szulest akarsz, es elvileg mindenki nagyon kedves es tamogato. Remenykedek, hogy tenyleg igy lesz.

szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
100%

Miért veszed kötekedésnek? 🤦🏼‍♀️

Csak leírtam,h ez nagyom ritka lehet,nem általános eljárás.

Nekem sose tépték ki,és egy ismerősnek sem. Sajnálom hogy te átélted,de ettől nem fogja mindenki.

Nyugodj meg,attól megnyugszol!

szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
40%
itt egy csomó ember azt hiszi hogy a 20 századig nem lehetett szülni xd szerintetek régen a 19. században csináltak gátmetszést mucsaröcsögén? Akkor is tudott és most is tud egy nő gátmetszés nélkül szülni.
szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
70%
Ott a pont!
szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
56%

#58 Lehetett a 20. század előtt is szülni háborítatlanul, gátmetszés, meg oxitocin, meg császármetszés nélkül, csak az nem volt olyan biztos, hogy a nő is és a baba is túléli a szülést... Ha meg oxigénhiánnyal született szegény gyermek és sérült maradt ledobták a Taigetoszról vagy egyéb módon megszabadultak tőle. Milyen szép világ volt, de jó lenne újra abban élni...


Ja kössz nemem nem, én inkább a gátmetszés választom.

szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!