Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van lehetőség kérni, hogy ne...

Van lehetőség kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést, és ne is varjanak, azaz ne nyúljanak egyáltalán "oda"?

Figyelt kérdés
szept. 3. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt hittem, hogy majd tiltakozom a gátmetszés ellen, de aztán a 4 kilós gyerekkel annyira szenvedtem a kitolás szakban, hogy nem nagyon kellett győzkődni, amikor a doktornő a gátmetszést ajánlotta. Azt akartam, hogy legyen már végre vége, és valóban: a gátmetszés után kb. 5 perccel már meg is született a hatalmas 4250g-os lányom. Utána már egy percig sem érdekelt a gátmetszés, és szépen összevarrtak, nincsen panaszom.
szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
46%
Persze mert annyira szuper mikor végbélig szakadsz...nem is értem, hogy gondolod hogy nem varratod össze magad ha egy kb 10-15 centis seb lesz a lábad között? Apuka is boldog lesz hiszen ezentúl kb hangárként tud majd használni, másra nem
szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon fura, hogy ennyi nő szerint normális a gátmetszés, gátszakadás. Legtöbb esetben nem szabadna ilyennek történnie, az esetek nagy része csak szülészeti erőszak.

Kérdező, inkább menj màs országba szülni. Dániában pl. 5% a gátmetszés aránya.

szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk az első két szülésnél alap a gátmetszés, ha kell, ha nem. A harmadikat megengedik az nélkül szülni.
szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
63%
34-es, ez borzasztó, elfogadhatatlan, egyértelműen jogsértő és szülészeti erőszak. Ez nagyon szomorú, hogy attól függ egy nő testi épsége és egészsége, hogy mit talál ki a hozzá legközelebbi kórházban levő szemèly. Más kórházakban simán megszül milliónyi nő első meg második gyereket sérülés nélkül.
szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
35%
#32 10-15 centi? Neked hol a feneked, a hátad közepén? A sebek begyógyulnak varrás nélkül is, de szerintem itt senki nem mondta, hogy egy harmadfokú gátsérülést nem akar összevarratni. De az ilyen sérülés ritka egy jól levezetett szülés során (pl nem könyöklik ki belőled a gyereket, hanem segítenek pozíciókat váltogatni). A kisebb sérülések viszont be tudnak gyógyulni maguktól. Miért tágulna ki a nő? Összeforr a bőre a szakadás mentén, mint minden máshol, ha seb keletkezik. A szülésnél nem az a legfontosabb szempont, hogy "apuka" szűk puncit akar 6 hét után, mert ha nem leszel azonnal szűk, akkor már rögtön használhatatlannak vagy minősítve.
szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
62%
36os, ha nem akar varrást akkor se akarjon ha tokától bokáig szakad hiszen jaaj az szülészeti erőszak lenne... majd kényelmesen rácsusszan a bárszékre.
szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
26%
Miért? A kisebb sérüléseket nem kell varrni, a nagyobbakat igen. Ha te 5 mm-en megvágod az ujjad a konyhai késsel, akkor nem kell bemenned a kórházba, ha beleáll a kés a lábadba, akkor igen. És senki nem fogja neked azt mondani, hogy nem látom a kórelőzmények közt, hogy az elmúlt évben be tetszett volna jönni minden bibit összevarratni. A szülészeti erőszak, amikor a kiszolgáltatott helyzetű szülő nőt hazugsággal vagy manipulációval vesznek rá egy nem szükséges beavatkozásra az orvosok a saját kényelmükért. Az, hogy elutasítod egy kis repedés varrását, az nem értem, hogy miért lenne baj bárkinek. Miért kéne ezért azzal büntetni, hogy ha nagyon megsérül, akkor ne kérhessen ellátást?
szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
85%
Megtagadhatsz mindent, de kérdés, hogy megéri-e, mivel te nem vagy orvos, nem tudod úgy felmérni a te és a babád helyzetét, mint ők. És nem, egy dúla sem ért úgy hozzá. A másik, hogyha szülni mész, tényleg felejtsd el, hogy ne nyúljon oda senki, mert ez mission impossible. Bocsi, nem akarok bunkó lenni, de ezt a fobiadat lehet, tényleg kezeltetni kéne. Kívánom, hogy a lehető legjobban alakuljon a szulesed, és jó legyen majd a babázás! :)
szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
48%

Bába ért hozzá, a dúla nem egészségügyi szemèlyzet. A magyar orvosok nagy része nem èrt a gàtvèdelemhez, mev is làtszik.

Ès igaza van annak, aki szerint a kisebb sèrülèseket nem kell összevarrni. 3-ad és 4-ad fokút azt műtőben kell, de az ritka. Akkor szokott lenni, ha siettetik a folyamatot. Gàtmetszès tud durvàn tovàbbszakadni. Hasbakönyöklès okozhatja.

szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!