Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van lehetőség kérni, hogy ne...

Van lehetőség kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést, és ne is varjanak, azaz ne nyúljanak egyáltalán "oda"?

Figyelt kérdés
szept. 3. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
54%
#8 Rengeteg szülés zajlik le úgy, hogy egyszer sincs megvizsgálva a méhszáj. Ha láthatóan halad a szülés, erősödnek és sűrűsödnek a fájások, akkor nem feltétlen van rá szükség, legfeljebb kíváncsiságból. Ha nem nézik meg a méhszájat, akkor is kijön a baba. :) Én nem engedtem a méhszájvizsgálatot, mert az első szülésemnél kézzel tágítással sikerült megrepeszteni a méhszájamat, mert nagyon siettünk haza... Szóval lehet jó indokod, hogy miért nem akarsz orvost a méhszájadba. Én feldolgoztam a traumám, de ettől függetlenül nem adok többet lehetőséget arra, hogy belülről tépjenek szét szükségtelenül. Ha leáll a vajúdás, túl sokáig tart, és félek, hogy elakadt a baba, az persze más, de ezt a rutinszerű nézzük meg 5 percenkéntet én már biztos nem hagyom.
szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ki kellett tölteni egy ilyen több oldalas nyomtatványt, mit higyan csináljanak, oda beírtam hogy gátvédelemmel szeretnék szülni, aztán még vajúdás alatt jött a szülésznő hogy látja ezt írtam be.

Mondtam neki, hogy én nem értek hozzá, nem én leszek ott lent, hogy lássam mi van. Ha van rá mód, akkor jó lenne megúszni varratok nélkül, de majd ahogy az, aki ért hozzá, jónak látja, úgy legyen.

Végül varrtak picit.

szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
80%

"Amit az első három válaszoló ír, az a szülészeti erőszak"


Ez meg rágalmazás. Te is odabiggyeszted a végére, hogy "amíg nincs a baba veszélyben", de ha én utalok erre, fogalmazom meg tömören, az "szülészeti erőszak". Hogy van ez?

szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 babyboom567 ***** válasza:
92%

Kérdező!

VOLT gátmetszésem, ennek ellenére szanaszét szakadtam, a hüvelyfal,méhnyak is.Engem másfél órán keresztül varrtak.Igazából nem is értem, hogy mit gondolsz azon ,hogy ne varrjanak össze?Akit varrnak, az nem esztétikai dolog, hanem muszáj.

Az meg hogy ne nyúljanak "oda",te hol élsz?barlangban?

szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%
Én gátvédelemmel szültem, az orvos és a szülésznő is tudta, hogy szeretném megpróbálni, úgy is álltak hozzá. Nyilván elmondták, hogy van az a pont, amikor muszáj vágni, de nálam nem kellett. Ellenben varni igen, mert repedt egy picit. Minimálisan, de varrni kellett. Ha szakad azt muszáj összevarrni, a legkisebb gond ha csúnyán hegesedik, de komoly eü gondokat is okozhat ha nem jól forr magától össze. Pláne egy olyan helyen, mint a gát, nehezebben is gyógyul, mert ingerli a betét, a fehérnemű, a mozgás... Messze nem biztos, hogy jól forr össze a seb.
szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
87%

Ha ez segit, nekem volt gatmetszes is, de semmit nem ert, mert repedtem is rendesen kivul-belul 🥲

En is feltem a gatmetszestol, de sokkal rosszabbul jartam es ezzel nem tudtak mit kezdeni.

Sajnos nem mindig alakul ugy a dolog, ahogy tervezzuk.

szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
45%

Elvileg jogod van kérni, gyakorlatilag kórház- és orvosfüggő, hogy egyáltalán emberszámba vesznek-e. Én nem egy purtiban szültem, értenek a gátvédelemhez. Plusz kitolás közben szóltam a szülésznőnek, hogy ne vágjon. Szülési tervemben is benne volt, hogy csak akkor egyezek bele a gátmetszésbe, ha a gyerek érdeke (durvàn leesik a szívhang, és sietni kell). Legtöbb helyen hülyènek nèznek, ha szülèsi tervet viszel.

Megúsztam horzsolàssal, ès elsőfokú, ellátást nem igènylő felületes bőrsèrüléssel (első fokú gátsérülés). Több kolleganőm szült ott, szintén jò élménnyel.

Érdemes előre megtudakolni, hogy milyen gyakran metszenek gàtàt, ès ha nem mondjàk meg, vagy túl magas az aràny akkor màshova menni szülni.

szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
34%
#13 Az volt a lehetőség, hogy van - e rá lehetőség, és gondolom, hogy te a kettes választ írtad, ami a három közül a legbarátságosabb, de röviden a te válaszod azt jelenti, hogy mivel a babáról is szól a dolog, azért a te igényeid nem számítanak. Nem azt írtad, hogy igen, van rá lehetőség, kivéve azokban a ritka esetekben, amikor a háborítatlan szülés ellenére komplikációk alakulnak ki. És az orvosok is pont ezt nyomják szegény aggódó kismamának, hogy ezt meg azt KELL csinálni, különben a baba veszélybe kerül. Pedig a leggyakrabban nem ez a valódi ok. De bocsánatot kérek, nem bántani akartalak, a te jóindulatú válaszodat mondják el az orvosok is, de ők lustaságból vagy berögződésből mondják.
szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
81%
Ne nyúljanak egyáltalán "oda"? Akkor nem kell szexelni, így nem lehetsz terhes és rajtad kívül másnak sem kell oda nyúlnia.
szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
84%

Aztán ha szana-szét szakadsz, úgy akarsz maradni? Apai nagyanyám otthon szülte 2 gyerekét, évtizedekkel később hozták helyre odalent, mert akkor csak hagyták szakadni Isten nevében, és a kutya nem hozta helyre.



Ha annyira frusztrál a gondolat, hogy hozzányúlnak az alfeledhez, nem kell gyereket vállalni.

szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!