Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van lehetőség kérni, hogy ne...

Van lehetőség kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést, és ne is varjanak, azaz ne nyúljanak egyáltalán "oda"?

Figyelt kérdés
szept. 3. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
93%

Nem igazán fogják ezt figyelembe venni, meg ott akkor te sem.


De miért jó neked, ha szétszakad a gát és nem varrjàk összze?

szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
78%
Egy szülés nem csak rólad szól, hanem a gyerek érdekeit is mérlegelni kell.
szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
79%

Kisanyám durván el vagy tévedve

Nem csak oda fognak nyúlni hanem beléd is nem kicsit...

De a végén már úgy kb mindegy lesz csak szedjék ki belőled.

Ott akkor a legkevésbé sem fog érdekelni.

Amúgy meg a legtöbb kórházban első szülésnél protokoll a gátmetszés.

Nekem a másodiknál is kellett mert óriás bébi volt. Inkább mint repedjek szanaszét.

Szülés után 5 nappal vezettem...

Kicsit nézz után a dolgoknak hogy hogyan működik

szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
38%

Igen, van. Ezt a jogot kiharcolták, mint ahogy sok más dologhoz is jogod van, nem kell a kórházi protokollnak alávetned magad. Sok kórházban alapvetés, hogy minden beavatkozás előtt megkérdezik az anyát (vagy ha ő épp nem alkalmas/tud válaszolni akkor az apát), de sok kórházba meg megy a futószalag. Viszont az ilyen esetekben is jogod azt kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést és ne varrjanak össze.

A feleségem szülése előtt, mit többször és mindenkinek jeleztük, hogy ha gátmetszést akarnak csinálni, akkor kérdezzék meg előtte. Megkérdezték, és a feleségem úgy döntött, hogy mehet. Az aranyórát is kértük, így nem vitték el a gyereket 1 órán keresztül.


Persze nagyon nehéz abban a kiszolgáltatott esetben kiállni a jogaidért, ezért mindenképpen javaslom, hogy a férjed is legyen be. Egyéb lehetőséged még az, hogy fel keresel egy dúlát. Tudomásom szerint már mindenhol az országban vannak dúlák, akik magánvállalkozásként csinálják a tevékenységüket. Alapvetően otthonszülésnél szoktak segédkezni, de bemennek a szüléskor a kórházba is (a törvények szerint jogod van őt bevinni). Ha nem is akarsz egy idegent a szülésnél, akkor is érdemes egy beszélgetésre elmenni, mert ők általában tudják, hogy mi a dörgés a helyi kórházakban. Szoktak csoportos tájékoztatókat tartani, ahova be lehet fizetni. Mi befizettük, és szerintem megérte. Sokat segített, hogy a feleségemnek ne legyen traumatikus a szülés, és hogy akarjon még gyereket.


Sok szerencsét! Remélem segítettem!

szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
34%
#3-as #4-es vagyok: te vagy nagyon eltévedve, vagy nagyon régen szültél. Számos jogot kiharcoltak már az szülő anyáknak a kórházi protokollokkal szemben. Nem tehetnek meg azt a szülő anyákkal, amit akarnak.
szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
88%

De miért akarunk az orvossal szembe menni?

Van ismerősöm aki ugyanígy állt hozzá, aztán mehetett szépen plasztikáztatni hogy rendben legyen mert ugyan őt ne vágják.

Ha az orvos indokoltnak látja akkor tegye a dolgát könyörgöm. Meg mindig jobb egy apró vágás mint ha 1 órán keresztül stoppolnának utána.

szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
88%
Ja és 3 éve szültem utoljára, e volt az olyan régen.
szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
83%

De amúgy szerintem a kérdezőnek valami fóbiája van a leírtak alapján...először kezeltetni kellene

Hogy ne nyúljanak oda? A méhszájat hogy akarod hogyegvizsgálják??

szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
52%
Én is javaslom, hogy kicsit nézz utána a dolgoknak. Amit az első három válaszoló ír, az a szülészeti erőszak, ami Magyarországon igen elterjedt, ettől függetlenül nem normális. Jogod van szülési tervet írni, rendelkezni arról, hogy milyen beavatkozásokat engedsz és miket nem. Az orvos köteles előre tájékoztatni, hogy mit miért szeretne csinálni veled, és engedélyt kérni, hogy megcsinálhatja - e. Jogod van visszautasítani minden kötelező protokollt, borotválást, beöntést, gátmetszést, varrást, méhszájvizsgálatot, burokrepesztést, oxitocin adását, amíg nincs a baba veszélyben. (Ez sajnos egyszerűbben hangzik, mint amilyen, mert előszeretettel hazudnak, manipulálnak, amikor tudják, hogy nincs veszélyben a baba. Pl. Muszáj várni, mert túl szűk a hely, elakad a baba feje és megfullad. Ezt úgy adja elő az orvos, mintha már kék lenne a gyerek feje, de ha visszakérdezel, hogy lát - e bármi oxigénhiányra utaló jelet, akkor megmondja, hogy igazából nem, de attól még muszáj vágni. Vannak tippek, hogy hogy lehet belőlük kiszedni az igazságot, hogy baj van - e, vagy csak lefőtt a kávéjuk.) A protokollok nagy része káros, és abszolút nem a te érdekeidet tartja szem előtt, hanem az orvos kényelmét. Manapság szereti elhinni mindenki, hogy ha nem állna egy diplomás orvos a nő lábai között, akkor bent maradna a baba, de az igazság az, hogy a szülés sokkal jobban ki van találva, mint amennyire bízunk benne. Engem az elsőnél vágtak, a másodiknál vergődtek, hogy muszáj vágni, de nem engedtem. Lett egy horzsolásom, és 2 nyomásra kint volt a baba, nem volt semmi probléma. Ha érdekel ez a fajta szemlélet, amiben én hiszek, akkor írj nyugodtan privátban, tudok adni helyeket, hogy hol tudsz tájékozódni egy természetesség, anya és bababarát szemléletről.
szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
86%

Logikusan, ha szétereped, szakad a bőr, az több trauma, mintha sebészetileg oldanák meg.

Nem viccnek csinálják, hanem hogy biztonságosabb legyen neked is, meg a badádnak is.


Ja, és nem csak hogy oda fognak nyúlni, de egy kaki is lehet, még akkor is ha nincs vágás, ilyenkor minden van. De ez része a dolognak, felkészültek rá, és kalkuláltak ezzel is.

szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!