Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van lehetőség kérni, hogy ne...

Van lehetőség kérni, hogy ne csináljanak gátmetszést, és ne is varjanak, azaz ne nyúljanak egyáltalán "oda"?

Figyelt kérdés
szept. 3. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
49%

Jobbat mondok, utána úgy "oda nyúlnak", jogy konkrétan kezzel szedik ki a placentát.


Gyorsan keress valakit, aki ezekre felkészít előre, ugy tűnik fogalmad sincs.

szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
67%
A baj az hogy nem tudod az orvos okkal vág-e vagy csak azért mert ez a szokás( igen ezt mondta nekem egy nővérke a miért kérdésemre hogy ez a szokás...) érdemes keresni az adott kórház szülészetéhez tartozó facebook csoportot és megkérdezni hogy xy dokiról mi a véleményük. Sajnos sokszor tök ok nélkül vágnak és csak azt hisziknaz anyukák hogy okkal cseszték szét őket.
szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
47%

Hàt az egyáltalàn nem alap, hogy kézzel szedjék ki a placentàt...

Normàlis helyen nagyon ritka a gàtmetszès.

Ahol èn szültem, ott 4 órànkènt vizsgàltak, de azt , nem lehetett" viszutasítani. Ennyit az önrendelkezésről. Azon kìvül bèkèn hagytak, úgyhogy helyfüggő. Varandóssàg alatt nem vizsgàltak hüvelyileg, szülès utàn 1x, hogy megnèzzèk, nem szakadtam-e. (Nem szakadtam)

Úgyhogy jò oevossal, normàlis helyen alig nyùlnak belèd, ès nincs gàtmetszès.

szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem csinálnak gátmetszést, akkor nem lesz mit varrni (nagy valószínűséggel, mert ritkán azèrt előfordul repedés). Keress olyan kórházat, ahol értenek a gàtvédelemhez.
szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ezen nagyon jót röhögtem. "Ne nyúljanak oda"😂 Szülni mész, azt vágod? Kis túlzással, a portás is oda fog nyúlni.
szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
50%
Jajah, sokan fogják látni és bele is nyúlnak majd páran. Magyarul olyan ember fogja akis mézes csuprodat felfedezni, aki még egy kávéra sem hívott meg előtte.
szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
69%
Ne nyúljanak oda? Szülés után hogy tapintsa végig a méhedet az orvos akkor,hogy minden rendben van-e? (betapintás)
szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
7%
Hát nekem se orvos nem volt bent szülésnél, csak két szülésznő, meg utàna is csak gàtat, hüvelyt, mèhszàjat ellenőrzőtt, nem a mèhembe korort fel. És fenntartom, hogy csak a purtikbem rutin a gátmetszés.
szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
59%
Nekem orvos sem volt bent.
szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
84%

#21 Azt ugye tudod, hogy a placentát ugyanaz a magzatkilökő reflex préseli ki belőled, mint a kisbabát, nem az orvos tépi ki? Legalábbis jobb helyeken. A rosszabb helyek ellen meg lépjünk fel, ne elfogadjuk.

#27 A betapintásnál a hasadat nyomogatja az orvos, nem a méhszájadon keresztül nyúl fel könyékig. :D Illetve a méhlepényt vizsgálják meg, hogy ép - e. Az egészen más, ha megnyomogatják a hasad, mintha lepacsizik a punciddal a fél kórház.

szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!