Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
63-as vagyok,ebben igazad van utolsó, rosszul fogalmaztam, úgy én se vennék, hogy nem tudom honnan van.
2013. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
39%

Hm, az első 4 oldalt végigolvastam, és nem is akarok nagyon belefolyni, csupán egy kérdést szeretnék intézni a kérdezőhöz, illetve a saját elgondolásomat szeretném leírni.

Kérdés: A kérdésedben találtam egy ilyen mondatot:

" Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem."

Viszont alább írod, hogy ezen a véleményen van a védőnő és a gyerokorvos is. Nos akkor most megkérdezted őket, vagy nem?


Saját elgondolás: 2 hónapos kisfiú büszke anyukája vagyok. A fiam most 5600 gr, a kórházból 3100-zal hoztuk haza, szóval hízik rendesen. Anyatejet kap, illetve lefekvéskor tápszert, de csakis akkor. Én már alig várom, hogy 3,5-4 hónapos legyen, hogy elkezdhessem az almát, a tejbegrízt adni neki, szintén csak kiegészítésként. Az én anyukám ugyanígy tett velem 26 éve, illetve a másik 3 tesómmal is. 7 hónaposan már rendes kaját is ettünk, paprikáskrumplit és miegymást,persze nem agyon olajozva, fűszerezve, mégis itt vagyok. Én úgy gondolom, ha a kicsi szervezete nem utasítja el, akkor megfelel neki. De nyilván majd látni fogod az idő előrehaladtával a mérlegen, hogy hízik e rendesen a lányod, és szerintem oké az elhatározás, de tudod: Ember tervez, Isten végez! Csak annyit láss be, hogy nem akarnak neked rosszat vagy a babádnak a családtagok, akik hozzák a bébikaját, és szerintem az sem elvetendő ötlet, hogy a kislányod döntse el, azzal,hogy megkóstoltatod vele, bajt nem csinálsz, max elutasítja a szerezete.

2013. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, az 51-es kommentedre reagálnék:


"Légy kedves, idézd ide szó szerint, ahol azt írtam volna, és olyan értelemben, hogy "én csak és kizárólag szoptatni FOGOK (nem szeretnék, FOGOK)"


Tessék, idemásolom: " de legalább 6-8 hónapos, ha bírjuk addig, akár egy éves koráig is. Szerintem bőven ráér azután a hozzátáplálás, mert addig elég neki az anyatej. " Bárhogy is magyarázol, ide az van írva (és TE írtad), hogy egy éves kora UTÁN bőven ráér szerinted az anyatejes táplálás.


Én azt nem értem, miért kell ennyit hisztizned. Kitaláltad, hogy te valamit így fogsz csinálni, fogadd el, hogy nem fog mindenki egyetérteni veled, sőt. Azzal, amit csinálsz, nem is lehet egyetérteni. De ettől még a te gyereked, úgy cseszed el, ahogy akarod, ebbe beleszólása senkinek nincsen. Max. tanácsot adhatnak, de még ha le is szólnak, vagy lecsesznek, akkor sem kell hisztizni. KÉt dolgot tehetsz: átgondolod, és változtatsz, vagy átgondolod, és nem változtatsz. Nem kell magyarázni a bizonyítványodat itt mindenkinek. Legyél már határozottabb, felnőtt ember vagy. Eldöntöttél valamit, ami a többség szerint nem a legjobb a gyereknek. Ahelyett, hogy beláttad volna, hogy oké, akkor átértékelem a dolgot, vagy közölted volna, hogy nem érdekel ki mit gondol, te tudod mmi a jó a te gyerekednek, magyarázkodni, meg pattogni kezdtél, hogy "de én nem azt mondtam, és ha mégis azt mondtam, hát nem úgy gondoltam, és mindenki hülye meg szemét, mert rámszólt". Ugyan már.

2013. jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
18-59 nagyon korrekt váálaszt adott. Mi a 0 % ? Tőlem mindenesetre zöld kéz.
2013. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!