Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
70%
16-os vagyok. A kérdésedre nem is válaszoltam. (csak kicsit kiakadtam a rosszalló hozzászólások miatt) Az első fiamnál még hallgattam a "jóakaró" családtagokra. Ennek köszönhetően (és a tudatlanságomnak) a kisfiam 3hónaposan kapott először püréket (akkor ez volt az "előírás") CSak 6 hónapos koráig tudtam szoptatni, mert elutasította a cicimet...:( ( ma már tudom, hogy valszeg csak szopisztrájk volt) jött a tápszer, a drágám tejallergiás lett... ennyit a jó akarásról... Ezek után a második fiamnál elengedtem a fülem mellet a "jó tanácsokat", bólogattam, igen úgy lesz, persze úgy csinálom... Így sem én nem húztam fel magam és a "jó akarók" is örültek, hogy "jó tanácsot" adtak... A legjobb beszólás az volt anyósomtól, hogy pedofil vagyok, mert egy éves kora után is szoptattam a fiamat... ezt is elengedtem a fülem mellett és 2 éves koráig szopizott a kicsi! :)Most van egy 7 hónapos babám. Ő már 4 hónaposan kinézte a számból a kaját... 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni. Figyelembe vettem a jelzéseit és láttam rajta, hogy mikor jött el az ideje a hozzátáplálásnak. Mellette még szopizik és 2 éves koráig tervezem a szoptatást. Ne foglalkozz mások véleményével. HA valaki nagyon erőlködik és nem tudod "lerázni" vesd be a bólogatást... igen úgy csinálom stb. Ettől jobban fogja érezni magát és előbb abbahagyja a nyaggatást. A bébiételeket köszönd meg, tedd el későbbre.
2013. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 A kérdező kommentje:

20


Itt nem én vagyok, aki ítélkezik, vedd észre magad. Annyira semmitmondó a hozzászólásod, annyira köze nincs ahhoz, amit kiírtam, és annyira belőled gyökerezik, hogy több szóra nem is érdemes. Kösz, hogy itt jártál.

2013. jan. 24. 12:31
 23/74 anonim ***** válasza:
90%
Már válaszoltam normálisan, de te nem fogadod el ha nem neked van igazad, ezért nem érdemes neked válaszolni sem! Szia!
2013. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy a "problémádnak" nincs köze a kérdésedhez! Ezt a helyzetet egy normális ember lereagálja annyival, hogy "köszönöm a bébiéltelt, majd ha szükséges odaadom neki". Ennyi. Nem kell túlreagálni. Nem kell megsértődni. Nem kell utána mindenki orrára kötni, hogy te meddig, miként szoptatod a babádat.
2013. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is már túl fanatikus vagy, lehet, hogy ez nem tetszik a családnak sem. Még kicsi, rendben van, hogy csak szoptatod, de az erős túlzás, hogy 1 éves koráig elegendő csak az anyatej. Nem értem, hogy hol olvastad ezt mindenhol, mert mikor nálam aktuális volt ez a téma, akkor én ilyennel sehol nem találkoztam. Sőt, pont hogy fél éves korától ajánlatos elkezdeni a hozzátáplálást anyatejes gyermek esetében is. Nehezen hiszem el, hogy a védőnő és a gyerekorvos is azt pártolja, hogy 1 éves koráig csak és kizárólag anyatejen éljen a babád.

Az rendben van, hogy addig szoptatni szeretnéd, nincs azzal gond, sőt, szüksége is lesz rá, de már nem csak arra. Reggel-este, meg 1-1-szer napközben szopik az úgy jó, de az ebéd, tízórai-uzsonna kiváltásán 1 éves korára már el kéne jutni. Gondold át azért, mert lehet többet ártasz ezzel a hozzáálással, mint használsz. De majd "menet" közben úgy is rájössz, hogy nem lesz elég neki.

2013. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
80%
Kizárt dolognak tartom, hogy orvos vagy védőnő azt mondta volna, hogy 1 éves korig elég az anyatej.
2013. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
92%
Én is annyira szerettem szoptatni, hogy nem akartam elfogadni, hogy egy idő után meg fog nőni a picibaba, és már mást is ennie kell. De 6hónapos korában elkezdtük a kóstoltatást.Utólag rájöttem, hogy 2héttel előbb kellett volna, mert már annyira felhasználta az ősszes anyatejet, hogy nem volt mit kakilnia. Akkor csak mindenáron be akartam tartani, hogy 6hónapos korig kizárólag anyatejet kapjon. Majd te is 1-2év múlva lesznek dolgok, amiket tapasztaltabban átértékelsz. A bébikaját köszönd meg szépen, és rakd el tavaszra-nyárra, nagyon jól fog jönni kirándulások közben! Otthon persze nem kell ezt adnod, főzzél saját belàtásod szerint bió/egészséges püréket. Sajnos akár piacon, akár multiknál vásárolod a gyümit,zöldséget, sose tudhatod, milyen növényvédő szerekkel kezelték. Ha bébiétel sokszor egészségesebb, mint pl. tescós házikèszitésű püré. Ja, 22hónapos koráig szoptattam a kisfiamat.
2013. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
92%
Tedd el a bébiételt, köszönd meg és mondd, hogy majd odaadod, ha eljön az ideje. Én is hasonló cipőben járok, csak talán a másikban: nekem 6,5 hónapos a fiam, hiába kóstoltatom nem jutottunk túl 5-6 kanálon, sőt, 1 hete semmit sem fogad el. Én is aggódtam, ráadásul éjjel is többször ébred és néha napközben is többször kér cicit, de hát ez az igény szerinti szoptatás. A védőnőről és gyerekorvosról: nálunk sem erőltetik!!!!! Sőt, azt mondták, hagyja ki pár napot és kezdjem újra levekkel, nem fogadj el a pépet sem, sem a gyümölcsöt sem a zöldséget. Annyit mondtak, havonta mérjük, majd akkor kitalálunk valamit, ha megáll a súlygyarapodása vagy fogyni fog. Egyébként 1 éves korig 70%ban anyatej vagy tápszer a főtáplálék!
2013. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 Denisa W. ***** válasza:
69%
Jogos, tarts csak ki a döntésed mellett. A mi családunkban emberöltőnyi időre visszatekintve senki nem szoptatta a babáját 1-2 hónapnál tovább, és akkor sem kizárólagosan. Csodamadárnak néztek, amikor látták, hogy én csak szoptatom a lányom, még teát sem kap. Tőlem is sokszor kérdezték, kóstol-e már ezt vagy azt, vagy családi ebédeken többször megkörnyékeztek, hogy hát ugyan miért nem kínálom meg a babát is a mi ételünkkel, hiszen annyira nézi... Nem érdekelt. A lányom szépen fejlődött, elégedett volt, és aztán megunták a kérdezősködést is. Most, hogy egy éves múlt, már senki nem furcsállja, hogy még MINDIG szopik (persze eszik már mellette bőven), mára természetesnek találják, hogy időnként elvonulok a babámmal. Ennyi. Légy csak következetes, és tarts ki. Szoptatsz és kész. A Te gyereked, a Te döntésed. Éppen ezért mindenki csak tanácsot adhat, de nem mondhatja meg, mit csinálj. Csak lazán, így tovább! :)
2013. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
92%

"Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?"


Nem, nem jogos, ha így érzed. Az emberek mindig is szerették beleütni az orrukat mások dolgába, a családtagokra ez halmozottan igaz.


Nem vesznek komolyan?? Miért, akaratod ellenére beletömik a lányodba a kaját?

Nem tartják tiszteletben az elhatározásom? Minek? Nyilván nem fog veled mindenki egyetérteni, de ezen hisztériázni nem kissé gyermeteg.


Mégis mit akarsz azon kezelni, hogy más nem úgy gondolja, mint te? Könyörgöm, felnőtt ember vagy, hoztál egy döntést, ne várd, hogy mindenki egyetért majd veled. Tudod a világ nem áll meg, nem ehet mindenki seggre azért, mert neked volt egy ilyen jellegű kinyilatkoztatásod. Felnőttként ezt is meg kell tanulni kezelni! Elengeded a füled mellett, vagy megköszönöd és továbblépsz.


Ennek az egész kérdésnek az volt a lényege, hogy fényezd magad, hogy te sokáig akarsz szoptatni. VAgy esetleg az, hogy unatkozol, és akartál egy kis vitát provokálni, erre utal az is, hogy szerinted a szakemberek egyetértenek veled abban, hogy egy éves korig megfelelő a gyereknek a kizárólagos szoptatás. Mivel ez ordítóan nem igaz, így marad a provokáció amit alá is támaszt.


Ne haragudj kérdező, de ha ez egy valós kérdés, akkor nevetségesek a problémáid. Nem tartják tiszteletben, hogy így akarod? Ők meg máshogy akarják, ezt meg te tartsd tiszteletben. Mivel a döntés úgyis a tiéd, érthetetlen és értelmetlen a problémázásod.

2013. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!