Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba? Mert ha 5 hónapos, akkor érthető. De ha 1 éves elmúlt, akkor időszerű lehet a hozzátáplálás elkezdése.
2013. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit túlpörögted ezt a szoptatás témát. Mondom ezt úgy, hogy 2 gyereket szoptattam már, és csak anyatejesek voltak, és most vannak pici ikreim. Az miért gond, hogy bébiételt visznek? Inkább örülj neki, játék, ruha gondolom van elég.

Ami a bébiételt illeti, egy gyereknek sem lett tőle baja, a szoptatást pedig nem lehet a végtelenségig húzni, 6-7 hónapos korban azért el kell kezdeni a hozzátáplálást. A "mindenmentes" kaják után semmi baja sem lesz, ha majd azt eszi, amit ti, ezt csak elképzeled, a gyakolat azonban más.

2013. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hónapos babának megnő a tápanyagszükséglete, amit sajnos már az anyatej sem elégít ki rendesen. Nagyon szép dolog amúgy, hogy mindenáron szoptatni akarod.

Viszont nagyon sokáig tényleg nem szabad húzni, a kanállal való evést szerintem minél hamarabb el kell kezdeni, vagyis legkésőbb 6 hónapos kor után. Ha elkezded hozzátáplálni, attól még nyugodtan szoptathatod is!

2013. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túlpörgetem, egyszerűen csak idegesít, hogy folyton ezzel jönnek, mikor nagyon jól tudják, hogy még szopik. 4 és fél hónapos.
2013. jan. 24. 11:10
 5/74 A kérdező kommentje:
De olvass figyelmesen, egy szóval nem írtam, hogy nem örülök neki, írtam is, hogy megértem, de. De! Azért, mert most hozzák, nem fogom rögtön már azzal etetni. Megmondtam, ameddig lehet, mit nem lehet ezen érteni? Nyilván nem 6 éves korig akarom szoptatni, de legalább 6-8 hónapos, ha bírjuk addig, akár egy éves koráig is. Szerintem bőven ráér azután a hozzátáplálás, mert addig elég neki az anyatej. Erről csak akkor mondok le, ha azt látom, nem elég neki. Szóval ezen mi nem világos, ezt nem értem, és mit kell erősködni, ha olyan van úgyis elmesélem, hogy kipróbáltam, de úgy érzem, mintha győzködnének, és azt sose bírtam. Mintha nem kezelnének felnőttként, szülőként, aki tud a gyermeke érdekében felelős döntést hozni.
2013. jan. 24. 11:14
 6/74 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a baba? Szerintem egy kicsit túlzásba viszed azt a szoptatás témát.

Semmi baja nem lesz a bébiételektől a gyereknek sem most sem később. Én nem is értem min vagy így felháborodva. Rosszat nem akarnak a rokonaid azzal, hogy babakaját visznek Neked. Nem olcsók, inkább örülnél, hogy nem Neked kell majd megvenni.

2013. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
100%
Azért van egy idő, amikor el kell kezdeni a kóstoltatást. 6-7hónapos korban érzem én időszerűnek, előtte én is csak szopi párti vagyok. És a kóstoltatás mellett ugyanúgy anyatejet is fog enni a kicsi. Később pedig már úgyis ugyanazt eszi, amit ti. És te is csinálhatsz otthon bébiételt, legalább abban tudod, hogy mi van, ha ez megnyugtat.
2013. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de nem is hozol felelős döntést, ha 1 éves koráig csak szoptatni akarod.
2013. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
67%
Igen, azért felelőtlenség 1 éves koráig csak szoptatni, (és ezt írtad, nem azt, hogy szoptatod IS).
2013. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
44%
Ez már beteges. De úgy csinálod ahogy akarod, a te gyereked, de ha sokáig csak szoptatod ahhoz a védőnőnek is lesz pár szava.
2013. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!