Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, Neked nagyon komoly problémáid vannak, úgyhogy én itt befejeztem Veled a kommunikációt, mert semmi értelme. Hisztizz, ahogy akarsz. 54-es válaszoló
2013. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
32%
Hát jobb is, ha elhúzol kedves 54-es, mindenkinek jobb. Köszi! :o)
2013. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Végig olvastam a válaszokat és elhűltem néhánytól. Én nem, találtam sehol, hogy azt mondtad volna, hogy bármi történik addig szoptatod amíg van tejed :D Ez teljesen a babán múlik, ha tudod értelmezni a kicsid jeleit látni fogod mikor jött el az idő a kóstoltatáshoz. (Kis segítség akik nem tudják, hogy "jelez" a baba: [link] - LLL-elleneseknek szólok, csak azért linkeltem tőlük mert nálunk van a legértelmesebben leírva, egyébként számomra ők túl fanatikusak, de ez csak az én meglátásom.)

Abban szerintem sokaknak igazuk van hogy a gyerek igényeit (mármint a tápanyag, vitamin-igényeit) 6 hónapos korig elégíti ki az anyatej. vagy legalábbis én még nem hallottam arról hogy jó 1 évesen is kizárólag szoptatni, azt meg tudod mondani, ki mondta vagy hol olvastad ezt?

Abban teljes mértékben igazad van szerintem hogy nem akarsz bolti bébiételt adni a kislányodnak, sokkal jobb amit te készítesz neki friss alapanyagokból.

Hogy voltam-e hasonló helyzetben: az én lányom 2,5 hónapos de apósom-anyósom már próbálkoznak nálam hogy ezt-azt kóstoltassanak vele és sajnos még véletlenül se gyümölcsöt, zöldséget hanem csak azt hallgatom hogy még két hónap és a kezébe adják a kolbászt hogy rágcsálja meg szalonnát szopogasson, meg hogy a párom négyhónaposan hogy cuppogtatta a körömpörköltből a cuppákot... Sőt apósom a múltkor halál komolyan megkért hogy nézzük meg hogy mit szól a csabai kolbászhoz, köpni-nyelni nem tudtam, szerintem elég rondán is néztem és talán picit durván is löktem oda nemet, de nagyon megdöbbentem.Hát ettől kapok én hülyét és komolyan félek, hogy ha egyszer rájuk bízom szó nélkül adnak neki valamit amit én még nem engednék ( újra elmondom mielőtt vki félreolvassa nem egészen 3 hónapos babáról van szó). Összegezve az egészet ebben is mint sok minden másban meg kell találni a közép utat, de ezt csak a saját megérzéseidre valamint - és ez a legfontosabb - a babád jelzéseidre hagyatkozva, amit rögtön megértesz ha "ismered" a saját gyereked, de hát ez szerintem minden anyukánál működik. Remélem hasznos volt a válaszom és nem bántottam meg senkit, nem állt szándékomban :)

2013. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
100%
16os vagyok. A glutén mizériára reagálva: mivel drága kisfiam SEMMIT nem volt hajlandó megkóstolni, megenni egy éves koráig így természetesen a glutén tartalmú ételeket is csak ettől az időponttól fogadta el, ette meg... köszöni jól van, nem lett lisztérzékeny! Ergo: ha a kérdező babája 6 hónapos kora után sem óhajtja még a hozzátáplálás megkezdését, akkor sincs tragédia. Amit javasolnak, hogy a glutén bevezetésekor lehetőleg a baba még szopjon és a bevezetés után is legalább 2-3 hónapig még folytatódjon.
2013. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 A kérdező kommentje:

Mintha írtam volna, hogy a 4 hónapos kortól adható bébiételek nagy része gluténmentes. Amit mi kaptunk, az biztosan az, mert rá van írva. Szóval a gyártás és az elmélet abban a hosszú litániában kicsit ellentmondásos.

Nekem vannak komoly problémáim, mi?

2013. jan. 25. 14:33
 66/74 A kérdező kommentje:
Nem én hisztizek itt meg őrjöngök a glutén témában.
2013. jan. 25. 14:34
 67/74 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételek nagy része azért glutén-, tej- mentes (legtöbb), mert ezeket fokozatosan kell bevezetni az allergiára való hajlam miatt: pl glutén bevezetésére házilag készített babakeksz vagy gríz is bőven megfelel. Pl az én fiam is ekcémás és nem kaphat tejterméket, a glutént pedig inkább házi babakeksszel vezetem be, amúgy 7 hónapos korig ajánlják, de nem kell ezzel tömni a gyereket: pár alkalommal elég kóstoltatni vele, elég, ha így találkozik vele a szervezete.
2013. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is így voltam.

Nekem volt olyan szitum, hogy a gyereket otthagytuk anyósoméknál fél órára míg gyorsan bevásároltunk. Mikor visszaértünk anyósom és apósom éppen reszelt almával etette a picit a megkérdezésünk nélkül. Még nem volt 6 hónapos és így a terv, hogy fél éves koráig tényleg csakis kizárólag tejcsit kapjon megdőlt. 1 hetet kellett volna kibírniuk, de nem ők majd megetetik anyu és apu megkérdezése nélkül. Azóta nem hagyom ott.

Apósom még rosszabb, állandóan, a gyerek egye ezt egye azt... Mikor ellenkezem még én vagyok lecseszve, hogy már 4 hónapos kortól van ez a bébiétel. Nem bébi ételezünk én főzök neki minden nap frisset.

Értsék már meg, hogy az én gyerekemnél én döntöm el, hogy mikor mit eszik

2013. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
63-as voltam, miért lettem így lepontozva? Tudtommal nem bántottam meg senkit...
2013. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:

63-as, mindenki le lett pontozva, a pontozás ezen az oldalon nem arról szól, hogy hasznos volt-e a válasz:D Ezen ne akadj fenn, ha nem bántasz senkit, akkor is le fognak pontozni.


Viszont egy mondatodhoz tennék észrevételt: "Abban teljes mértékben igazad van szerintem hogy nem akarsz bolti bébiételt adni a kislányodnak, sokkal jobb amit te készítesz neki friss alapanyagokból."

Én nem merek az elején ilyet adni. Mivel nincsen kertem, és nem látom, honnan származik az a zöldség, amit a kicsinek adnék, inkább a 100%-ban ellenőrzött minőséget adom neki. A piacon volt egy néni, akitől vásároltam, és kiderült, hogy Gödöllőnél, közvetlenül az M3 mellett van a földje, vagyis a gyönyörű zöldségei tele voltak nehézfémekkel:( Én ezt nem kockáztatom meg többet, marad a bolti, amíg ilyen kicsi.

2013. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!