Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig,a kommenteket

de 1 éves koráig túlzás szoptatni,mert akármilyen tápláló a tejed nem elég már neki csak az.

persze ha emellett már eszik rendesen mindenfélét,és a szoptatás csak a megnyugvásra,illetve reggeli-vacsi féleség lenne és egy kis desszert,akkor nyugodtan lehet,.

2013. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is csak magát akarta fényezni a Kérdező. Na, én nem estem hasra azon, hogy Ő milyen ügyesen szoptat azon meg pláne, hogy irracionálisan sokáig kívánja ezt tenni.
2013. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 frászkarikaborsó ***** válasza:
85%
aztamindenit, micsoda port kavart a kérdésed :) egyébként szerintem teljesen jogos hogy nem akarod 4 hós korától hozzátáplálni, én se az enyémet, megvárom a 6 hónapot, illetve ha nem kéri akkor szerintem tovább is. Persze más kérdés hogy én ebből nem csinálok ügyet, nem az az első ha valaki jön hozzánk, hogy elmondom hogy sokáig akarok szoptatni, és bármilyen ajándékot hoznak, örülök neki. A bébiételt elteszem, biztos jó lesz az még valamikor később. Ha meg nem használom fel, akkor nem használom fel.. nem kell ezt nekik tudni :) én a jóindulatot nézem, és nem azt látom az ajándékban hogy bármerre is befolyásolni akar bárki. Most legutóbb a Suttogót kaptam meg, azzal is úgy vagyok hogy ha már annyi rosszat olvastam róla, akkor kíváncsi vagyok rá és elolvasom, legfeljebb elvesztegettem rá 1-2 napot. Szóval szerintem is túlparázod, a többiek meg a te szidásodat parázzák túl.. lazábban, kedves anyukák :)
2013. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
86%

Egy éves korig kizárólag!

Mutass nekem egy olyan SZAKembert, aki szerint ez így jó. Barátnőm szoptatási tanácsadó, de ilyet sose mondana!

2013. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:

Fú, már látom magam mások szemében, ahogy fennhéjázva megyek az utcán és minden arra járónak fényezem magam, hogy én szoptatok, és elvárom, hogy jól meg is dícsérjenek érte. Aztán meg nyilván tönkreteszem a gyerekem, mert nem figyelek az igényeire, és szükséglete, akarata ellenére akkor is csak anyatejjel tömöm, és senki nálam okosabb (márpedig nálam mindenki okosabb) véleményét nem fogadom el, sőt, meg se kérdezek egy nyomorult szakembert sem, mi a véleménye. Itthon ráadásul agyonvakarózom magam, mert unatkozom, és ma még nem dícsért meg senki, így hát kiírok egy kérdést, csak, hogy fényezhessem magam, és nem utolsósorban, mert élvezem, hogy vitát gerjeszthetek az anyatejes mamák meg azok közt, akik ilyen-olyan okból tápszert adnak a babájuknak. És még én vagyok elborult?

Itt mindenki sarkít, alig van, aki megértette, mit kérdezek, de csomóan leragadnak az első két sornál, el sem olvassák a köztes hozzászólásaim, de ha el is olvassák, sem értik meg.

Nem igaz, hogy nekem nem jó egyik vélemény sem, de ki nem állhatom, ha rögtön a rosszindulatú megjegyzések jönnek, anélkül, hogy megpróbálta volna az illető egy kicsit is értelmezni, amit írtam.

Nem érdemes tényleg ide írni, mert sok a frusztrált és funkcionális analfabéta hozzászóló, és csak a fikára megy, hogy ír. Na és erre aztán nyugodtan lehet már köpködni, mert most tényleg adtam okot rá az ostobáknak is!

2013. jan. 24. 15:21
 36/74 anonim ***** válasza:
86%

8-9: általában mindenhol egyetértés, hogy 1 éves korig az anyatej elégíti ki minden szinten a baba szükségleteit.


10: a védőnőt kérdeztem, egyetért velem. Van olyan anyuka, aki 1 éves korig szoptatott, utána kezdte a hozzátáplálást, és ezt ideális helyzetnek nevezi. A gyermekorvos szintúgy. De, kedves mamik, nyugodtan le lehet hülyézni őket. Én nem gondolom beteges dolognak.



Ne haragudj, de ezen mit lehet félreérteni?

Teljesen világosan közölted, hogy egy éves koráig nem akarsz semmi mást adni neki!

Erre meg többen írták, hogy nincs az az orvos, aki ezzel egyetért!

2013. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Azt legalább teljesen jól látod, milyen vagy kívülről nézve. Ez is valami.
2013. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
0%

A kisfiamat 6 hónapos koráig csak, kizárólag anyatejjel tápláltam, utána kezdtem a hozzátáplálását, de mellette 17 hónapos koráig szoptattam. Soha nem adtam neki üveges bébiételt, mindig én készítettem neki a gyümölcs és zöldség püréket, majd az egyre összetettebb ételeket, friss alapanyagokból. Mindig mindent jó étvággyal evett, szépen fejlődött. A mai napig nem adok neki pl direktbe fehér cukrot tartalmazó ételeket, édességeket. 2,5 éves, de pl még soha nem evett túró rudit.

A most 3,5 hónapos kislányomnál is hasonlóan fogok eljárni.

Mindenki a saját döntése szerint táplálja gyermekét! Van aki Fornettis pogácsával eteti a babáját, van aki cukkinis-répás finomságot főz neki.

2013. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
100%

De egyik sem lesz feltétlenül jobb, vagy rosszabb a másiknál! :)

Sem a Fornettis, sem a cukkinis anyuka!

2013. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
Igen? Mindenki félreértette amit írtál? Senki nem arra válaszolt amire kellett volna? Akkor szerinted mindenki más a hülye? Úristen, neee...
2013. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!