Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jogos, ha úgy érzem, nem...

Jogos, ha úgy érzem, nem vesznek komolyan, nem tartják tiszteletben az elhatározásom?

Figyelt kérdés

Már mielőtt megszületett a kislányom, elhatároztam, hogy ameddig csak lehet, szoptatni fogom, szilárdan kitartok a döntésem mellett, és mindent meg is teszek azért, hogy így legyen. A család viszont, úgy érzem, megoszlik, van, aki ezt elfogadja, támogatja, de van, aki már bébiételt hoz, ami már 4 hónapos kortól adható. Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk, de folyton kérdezgetik is, mit kóstoltattam már vele. Nem kóstoltattam még vele semmit, csak és kizárólag szopik. És ameddig lehet, ez így is lesz. De úgy érzem, ezt nem értik meg, hiába jelentem ki, és ha meg nemet mondok, lehet, hogy megsértődnek, pedig nem elutasító vagyok, hanem ezt eldöntöttem, mindenki tudja is, és mégis. Mindenféle orvosi javaslat nélkül is azt gondolom, ez a legjobb a babának, nem véletlenül vagyunk úgy megalkotva, hogy emlőből tudjuk táplálni a csemetéinket, és nem véletlenül termelődik a tej sem. A megfelelő immunitást és védelmet így kaphatja meg, nem a mindenféle pempőktől. A kislány pedig nagyon jó evő, szépen gyarapodik, tehát ilyen téren sincs baj. Akkor meg miért?

A másik, hogy főleg ilyen pici korban, nekem hiába írják a bébiételre, hogy 4 hónapos kortól adható, fenntartásaim vannak, elvégre 2-3 év szavatossági idejük van, állítólag mindenféle tartósítószer nélkül. Legyen, rendben, mondjuk, hogy van valami szuper dunsztolási módszerük. De még rá is van írva, hogy glutén-, cukor- és laktózmentes, most akkor mi ebből a tápláló a kicsiknek, és ha áttérünk a rendes ételre, akkor meg mindenféle baja lesz, mert addig ilyen "mindenmentes" kaját tuszkoltunk neki? Ha már áttértünk a rendes kajára, akkor is azt gondolom, azt fogja enni, amit mi, vagy külön főzök neki, legfeljebb azt veszem meg bébiételben, ami egyáltalán nem fordul elő nálunk (pl. sütőtök, ki nem állhatjuk, de attól a kicsi még fog enni).

Ti voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan kezeltétek?



2013. jan. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
90%

6 hónapos kor után már nem elég az anyatej. Olvass utána addigra pl. a felhalmozott vas kiürül a baba szervezetéből, és az anyatej már nem tudja pótolni.

Én abszolút szoptatáspárti vagyok, de amit te csinálsz, az teljes elvakultság, ami nem túl jó a babádnak.


Minden szakmai anyag 6 hónapos korig javasolja a kizárólag anyatejes táplálást, és 1 éves korig a nagyobbrészt anyatejes táplálást, onnantól pedig az anyatej, csak kiegészítő lehet.


A bébiételeknél akokr találsz egézségesebbet, ha te magad termeszted a kertben, és tudod, hogy mivel kezeled. A piacról vagy innen-onnan beszerzett zöldségek egyáltalán nem biztos, hogy egészségesebbek, hiszen pl. nem tudhatod, hogy a termőföld nem egy autópálya mellett van-e.


A bébiételeket légmentesen zárt üvegekbe csomagolják, azért nem romlanak meg, mert a bacik levegő nélkül nem tudnak szaporodni.


A tápértéket nem a glutén, a laktóz és a cukor adja. A 4 hónapos kortól való bébiételek célja nem az, hogy jóllakjon vele a gyerek, hanem hogy megismerje az ízeket, és a szükséges ásványi anyagokat és vitaminokat onnan vegye fel a szervezete. Sem a glutén, sem a cukor, sem a laktóz NEM vitamin.


Később már lesz benne glutén, laktóz, és cukor is, de a kisbabák táplálásánál a lényeg és kulcsszó a FOKOZATOSSÁG. Ha kiküszöbölöd az allergéneket (glutén, laktóz) az elején, akkor jó eséllyel kerülöd el az allergiát később. És a mentes bébiételeket tudja enni az a baba is, aki esetleg érzékeny a gluténra, vagy a laktózra.


És most a saját véleményem:

ne haragudj, de nagyon buta vagy. Elhatároztad, hogy erőszakosan kitartasz amellett, amit helyesnek gondolsz, és egy másodpercig sem veszed figyelembe a kislányod érdekeit.

Pedig nem ártana arra is figyelned, hogy neki mi a jó VALÓJÁBAN, nem pedig mi a jó neki SZERINTED.


Beszélj szakemberekkel, olvasgass szakmai anyagokat (bár a legtöbb angol nyelvű), nézegess lll oldalakat, és utána értékeld át ezt a butaságot, hogy egy éves koráig nem adsz neki mást.

2013. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
100%
Meg a gyerekorvosnak is...
2013. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező azt írta, hogy 6-8 hónapos koráig akarja csak kizárólag szoptatni a babáját, most még 4,5 hónapos. Bőven elég neki az anyatej.

Örülj, hogy kaptál bébiételeket, elteheted későbbre, jól fognak jönni, ha majd utaztok is valahova.

Akik erőltetik hogy most kapjon bébiételt, azoknak köszönd meg, hogy hoztad, mond meg nekik, hogy elrakod későbbre, mert te csak 6 hónapos kortól szeretnél hozzátáplálni. Egy kizárólag anyatejes babának amúgy se olyan fejlett az emésztőrendszere, mint egy tápszeres babának, nem véletlen ajánlják az anyatejes babák hozzátáplálását 6 hónapos kortól. A 8 hónapot viszont már én is későinek tartom.

2013. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Tényleg nem tartják tiszteletben a döntésedet, nyilván nem azért, hogy téged bántsanak, hanem azért, mert mindenki a legjobbat akarja neked és a kicsinek is.

Szerintem egy-két kegyes hazugság ilyenkor elfogadható. Hozzák, megköszönöd, félrerakod. Nem kell nekik tudni, hogy mikor eszi meg, vagy odaadod másnak vagy te eszed meg vagy kidobod.

A glutén-, laktóz- és egyéb mentesség azért van ráírva, hogy tudja az anyuka, nem allergizál a termék. Egy idő után a baba szervezete is "megtanulja" ezeket az anyagokat feldolgozni, úgyhogy nem lesz baj, ha később "rendes" ételt adsz neki. Sőt. :)

Az, hogy sokáig akarsz szoptatni, szuper. Viszont a kizárólagosságnak vannak határai, egyszerűen azért, mert a pici ember is fejlődik!

2013. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de kicsit olyan érzésem van, nem olvastátok elég figyelmesen, amit leírtam a valóban elég hosszú bevezetőben.

6-osnak: "Én megértem teljes mértékben azt, hogy azt szeretnék, mindene meglegyen a kislánynak, meg segíteni akarnak, hogy ne kelljen adott esetben erre költenünk"


7-esnek: írtam a 4. hozzászólásban, hogy 4,5 hónapos.


8-9: általában mindenhol egyetértés, hogy 1 éves korig az anyatej elégíti ki minden szinten a baba szükségleteit.


10: a védőnőt kérdeztem, egyetért velem. Van olyan anyuka, aki 1 éves korig szoptatott, utána kezdte a hozzátáplálást, és ezt ideális helyzetnek nevezi. A gyermekorvos szintúgy. De, kedves mamik, nyugodtan le lehet hülyézni őket. Én nem gondolom beteges dolognak.

2013. jan. 24. 11:43
 16/74 anonim ***** válasza:
60%
Az én kisfiam egy éves koráig nem volt hajlandó semmit megenni, bármit próbáltam adni neki, mindentől öklendezett... csak szopizott (igény szerint), hetente 250gr hízott... többet hízott és jobban fejlődött mint a hozzátáplált ismerősök babái... nem én akartam így! Rohangáltam a doktornőhöz, hogy adjon valami étvágygerjesztőt vagy tudom is én, mert azon aggódtam, hogy valami baja lesz a gyereknek, hogy nem eszik semmit csak szopik ilyen idős korában. A doktornő nem írt fel semmit, azt mondta, hogy a baba majd jelzi, ha kell más is neki, szépen hízik, ne idegeskedjek emiatt. Már majdnem egy éves volt mikor kinézte magának a töltött káposztát... bevágott egy egész gombócot és onnantól mindent megevett! (2 éves koráig szopizott is) Ma már 13 éves. Tökéletesen egészséges, 5 évben egyszer lázasodik be még akkor is ha a suliban már mindenki kifeküdt az influenzától... Hát van pozitív dolog is a sokáig tartó kizárólagos szoptatásnak is. És kikérem magamnak NEM FELELŐTLENSÉG! HA az lett volna akkor a doktornő nem így állt volna hozzánk... és még egyszer megjegyzem: NEM én akartam, hogy egy éves koráig csak szopizzon a babám! De nem bántam meg! Sőt! (van olyan ismerősöm akinek a babája másfél éves koráig csak szopizott!)
2013. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:

11 meg az összes többi, ugye annyira nem néztek hülyének, hogy nem konzultálok szakemberekkel, és nem fogadnám meg a tanácsaikat, ha azt jeleznék, hogy nem elé szoptatni? Köszönöm a feltételezést mindenesetre.

A családom tagjairól írtam, és arról, ami velük kapcsolatban zavar.

Arra még mindig senki nem válaszolt közületek, volt-e hasonló helyzetben, és hogyan építette le őket.

Illetve, 13-14 közelítette meg leginkább a problematikámat, a többiek nem fogták fel, mire vonatkozik a kérdésem, vagy olyanban adtak tanácsot, amiben nem kértem.

Köszönöm azért mindenkinek.

2013. jan. 24. 11:51
 18/74 A kérdező kommentje:

16


Köszönöm! Megnyugtató a válaszod.


Itt leírom még egyszer a gyengébbek kedvéért, ez az elhatározásom, kitartok mellette, remélem, hogy sikerül is sokáig szoptatni, de nem akarom hatéves korig szoptatni, és ha ellenjavallat van, amit szakemberektől kapok, nem családtagoktól, szomszédoktól, járókelőtől, akkor természetesen hozzátáplálunk majd.

Nyilván figyelek a gyerekemre, nem úgy kell elképzelni, hogy nyáladzik szegényem a mi kajánkra, én meg csak tömöm a mellem a szájába, mert csak és csakazértis csak azt adok neki. Egyelőre tökéletesen elvan anyatejen.

És leírom azt is még egyszer, hogy 4,5 hónapos. Nem 4,5 éves, hogy beteges legyen már a szoptatása.

2013. jan. 24. 11:57
 19/74 anonim ***** válasza:
100%

"8-9: általában mindenhol egyetértés, hogy 1 éves korig az anyatej elégíti ki minden szinten a baba szükségleteit. "


Az a mindenhol vajon hol van???


Szerintem félreolvastad. MÉg a szoptatást legfanatikusabban támogatók között is teljes az egyetértés, hogy FÉL éves korig az anyatej elégíti ki minden szinten a baba szükségleteit. Egy éves korig is nagyon fontos az anyatej, de mivel nem képes MINDEN igényt kielégíteni, ezért kell a hozzátáplálás.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak: köszönd meg, és hagyd annyiban. Ugyan mit foglalkozol velük? A te gyereked, nyilván nem ők döntenek felőle. HA megsértődnek az az ő problémájuk. MOndd meg nekik, hogy köszi, te elteszed későbbre, mert a gyerekorvossal egyetértésben megbeszéltétek, hogy nem kezded korán a hozzátáplálást. HA majd kóstoltattál valamit a kislánnyal, akkor szólni fogsz nekik.

2013. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
41%
Sosem tudta elfogadni mások véleményét, ha az nem egyezett meg az övével. :) Fanatikusan ítélkezik a tápszeres babák anyukája felett, és most egy semmitmondó kérdéssel, "elrejtve" benne a kedvenc témáját, ismét vitát szított, gratulálok!
2013. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!