Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit árt a babának ha nem...

Mennyit árt a babának ha nem akarom szoptatni?

Figyelt kérdés
Félek a melleim elveszítik teljesen a szép formájukat.
2009. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
60%

Az anyatej -többek között- azért nagyon jó a babának, mert ez adja az első lökést az immunrendszere kialakulásában:


"Az anyatejben számos olyan faktor, fehérje található, ami kedvező irányba befolyásolja az immunrendszert, javítja az immunfunkciókat. Az egyik legfontosabb ilyen tényező az Immunglobulin A, amely bejutva a csecsemő bélrendszerébe mintegy védőburkot alkotva megvédi a fertőzésektől...


...Az anyatejben több mint 130, tejcukorból, vagyis laktózból származtatható prebiotikum található jelentős mennyiségben. Az anyatej speciális cukormolekulái között találhatunk olyanokat is, amelyek gátolják a baktériumok bélfalhoz történő kapcsolódását. Így ennek alapján feltételezhető, hogy az anyatejben található prebiotikumok fontos szerepet játszanak abban, hogy a szoptatott babákban kisebb a különböző fertőzések gyakorisága."


Ollóztam.

2009. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
67%
Sztem nincs egészségesebb dolog, mint a szoptatás.Azt mondták, ellánálóbb lesz tőle a babab, stb.Ha 3 hónapos koráig nem kapja meg az anyatejet, nagyobb eséllyel lesz allergiás mindenfélére. De, ha nem akarsz szoptatni, van olyan lehetőség is, hogy megveszed neki az anyatejet. Viszont szülés után úgyis beindul a tej, napokig akkora lesz a melled, mint egy görögdinnye és az ápolók szopiztatni fogják a picit a ciciden. Ha nem szoptatsz már ott, mire kijössz a kórházból begyulladnak a melleid és tejlázad lesz. Elhiheted, nincs fájdalmasabb és szörnyűbb dolog. Pedig én 3 óránként fejtem a tejet, mégis begyulladt.
2009. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
59%
Én szülésznő vagyok és van egy kislányom , fél évig szoptattam és nemhogy csúnyábbak hanem még szebbek feszesebbek és nagyobbak lettek a melleim. Ennek egy titka van!!!! Mégpedig az hogy nagyon fontos hogy végig éjjel nappal merevítős szivacsos melltartót hordjál!Ez nem vicc, nekem tökéletesen bevált és a pasim imádja a melleimet.A lényeg az hogy a súlya miatt ereszkedik meg a mell, de ha ezt kivédeded egy push up-os melltartóval, biztos hogy nem fog megereszkedni. Ja és a tápszerről annyit hogy annyival rosszabb mint az anyatej, hogy nem tartalmaz immunglobulinokat, azaz antitesteket amikre a babának az immunrendszer kialakulásához feltétlenül szükség van és a aszoptatással hamarabb visszanyered az alakod mert a szervezeted energiát használ fel. Mindenképp szoptass és ne félj, még szebbek lesznek a melleid.
2009. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
80%

A melled formáját egész jól megőrizheted, ha már a terhesség elejétől egy jól tartó, kényelmes melltartót hordasz egészen a szoptatás végéig. Megtartja a melled,nem tud megereszkedni a bőr.

Szerintem ha egy "normális" férfi a felesége mellét fontosabbnak tartja, mint a gyermekének adható legjobbat, ott el kell gondolkodni. Ha Neked ennyire fontos, akkor szoptass nyugodtan, utána meg sebész. Hány éves vagy? Korral együtt sajnos mindenképpen veszít a melled a feszességéből. A terhesség alatti súlygyarapodás is megviseli, stb. Ha ezt így nyilvánosan megkérdezed, akkor szerintem még várjatok egy kicsit. Beszélj a pároddal, halgasd meg az ő véleményét is. Lehte, hogy meg fogsz lepődni.

2009. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!