Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit árt a babának ha nem...

Mennyit árt a babának ha nem akarom szoptatni?

Figyelt kérdés
Félek a melleim elveszítik teljesen a szép formájukat.
2009. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
56%
Artani nem art, de nem is hasznal. Amit az anyatejjel magaba sziv a baba, azt 1 tapszer sem tudja. Amugy magadat fosztod meg egy csodalatos elmenytol es kapcsolattol, de legalabb a melleid megtartjak a szep formajukat (vagy nem. a terhesseg alatt is valtozik a mell). Kinek mi a fontosabb...
2009. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
52%

És ha egyszer nagyobb korában megkérdezi a babád,hogy "anya én szopiztam?",mit fogsz mondani?Nem kincsem akkor tönkre ment volna a mellem,apádnak meg megtetszett volna egy feszes mellü csajos,aztán itthagy!

Vagy netán majd azt hazudod,hogy nem volt tejed...

2009. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
76%

Na nem olvastam végig minden választ, de annyit fűznék hozzá: szerintem annyit megérdemel egy baba, hogy legalább megpróbáld szoptatni. Nekem is voltak ellenérzéseim a szoptatással, de szörnyen furdallt volna a lelkiismeret, ha meg se próbálom. Sosem voltam az a rágörcsölős, de azért szopott a fiam. 3,5 hónapos koráig volt tejem, nem azért apadt el, mert én azt akartam, hanem mert ételmérgezést kaptam, az orvos azt mondta, 1-2 napig nem szoptathatok, az alatt el is apadt. Ha tudtam volna, szoptattam volna még, de fél éves koránál tovább azért nem nagyon akartam.

Én nem tudom, milyen a melle annak, aki évekig szoptat, csak azt tudom, hogy az enyém milyen. Nos igen, az enyém nem olyan kemény mint volt, de nem lóg, nem csúnya, semmi baja. Az a férj meg tényleg nem normális, aki az miatt hagyja el a feleségét, mert már nem egészen olyan a melle, mint volt.

Amúgy szoptatni tényleg jó, kényelmes, kellemes. Függetlenül attól, hogy én úgy érzem, nem vagyok az a csendesülős típus, el kell ismernem, hogy nagyon kellemes, meghitt hangulata van a dolognak.

Amúgy mégegy érv a szoptatás mellett: jelentősen csökkenti a mellrák kialakulásának esélyét.

Ja és mégegy: ha szoptatsz szülés után, sokkal gyorsabban húzódik össze a méhed, ergó a hasad is hamarabb megy össze.

Ne parázz a szoptatás miatt! Sajnos manapság elvárás szuperanyukának lenni és mindent a maximumon csinálni, de azért az átlag ember nem ilyen. Szerintem senki nem várja el, hogy évekig szoptass, de azért néhány hónapig igazán megteheted. A babának is, neked is ez a legjobb. Mint mondtam, én csak 3,5 hónapos korig szoptattam, nos, a fiam másfél évesen volt először beteg. Barátnőm kb. két napig szoptatott, nem volt kedve, na az ő fia állandóan beteg. Nem azt mondom, hogy ez csak erre vezethető vissza, de azért én úgy érzem, hogy van összefüggés. Pedig aztán én se szoptattam sokáig, de mégis, szerintem tényleg ad némi védelmet az anyatej.

Szóval szerintem azért ne mondj le élből a szoptatásról.

2009. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
33%

Egy masik kerdesnel te hozzaszoltal, es azt irtad, hogy mar van egy 8 honapos babad! Ez igaz? Akkor miert tetted fel ezt a kerdest? Nem szoptattad es lelkiismeret furdalasod van, vagy miert? Annak idejen amikor a babadat vartad, nem olvastal az anyatej fontossagarol???

Es azt is irtad, hogy akkora a melled csak mintha leamputaltak volna, es csak a bimbo maradt szinte meg.

Most akkor oszinten mi van?

2009. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 A kérdező kommentje:
Nincs gyerek, nem értem miről beszélsz.
2009. ápr. 20. 19:26
 56/64 anonim ***** válasza:
78%

Én szerettem volna szoptatni, de kiújult a pánikbetegségem a szülés utáni harmadik napon. Akkora adag gyógyszereket kellett bevennem, hogy el kellett apasztanom a tejem. Örülhetsz, hogy ez a legnagyobb gondod!!! Én három hónapig aranyárban vettem anyatejet a babának, mostmár egy barátnőmtől kapok. Egy tápszer sem éri utol az anyatejet, persze, ha nincs más megoldás egészséges lesz ettől is a baba. Az én férjem nem a melleim miatt volt kénytelen aggódni, hanem a miatt a "kedves" gyermekorvosnő miatt, aki nem akarta nekem hazaadni a babát, mert szerinte pánikbetegen nem lehet ellátni az újszülöttet. A rosszulléteim a gyógystertől szinte azonnal megszűntek, de megbélyegeztek, el kellett apasztanom a tejem, és kb. 70 000 ft-ot költöttem anyatejre. Mellesleg ez volt a negyedik szülésem és legkevésbé a melleim változtak meg. Annál inkább a lelkem. Szerintem te még semmiképpen ne vállalj gyereket, mert a gondolkodásod nem érett rá!


négy gyermek anyukája

2009. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Te is azon hölgyek közé tartozol aki kérdésedet fel sem tetted volna, ha már a karjaidban tartanád a kisbabádat.

Férjed majd a szoptatás közben fogja alakodat, melledet lényedet a legeslegszebbnek látni.

Emlékezz majd a szavaimra miután megszülted a gyermekedet!

2009. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
52%
Amugy a ferjed mit szol a tervedhez? Lehet, hogy ot is meg kellene kerdezni errol, ha mar annyira felsz attol, hogy azert hagyna el, mert a szoptatastol mas alakja lett a mellednek. Az is lehet, hogy nem csak mi neznenk rad kikerekedett szemmel, hanem a ferjed is. Bar nem vagyunk egyformak, de az en ferjem pont azon akadt volna ki, ha eloallok neki azzal, hogy "Dragam, nem szoptatom szerelmunk gyumolcset, mert a mellem alakja fontosabb". Valoszinuleg ezen a ponton gondolta volna at a hazassagunkat...
2009. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim válasza:
88%

Szervusz


No, nem olvastam végig az összes hozzászólást, 3 oldalig futotta a türelmem :). Én férfiember vagyok (33). Meglehet jön az én életembe is baba. A Kedvesem 45-ikben van! Van egy 23 és egy 24 éves lánya. Tehát ezért is, azért is lógnak a cickók... Viszont így is szexinek találom.

S ha a "jövőről" (baba) van szó, kapjon meg mindent (tejet), amit csak kaphat. Tényleg ott van a plasztika, ha esetleg kellene.

Sok olyan példa van előttem, hogy igenis szexibb lett a nő a gyermek szülése, szoptatása stb. után.


Hajrá, szorítok Neked, nektek.

2009. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egy négy és fél hónapos kislány anyukája vagyok,aki a kislány 2 hetes kora óta feji magát mert nem akart szopizni a kislány.A tápszerek között ma már lehet válogatni,és az orvos segítségével megtalálni a kicsi számára a legmegfelelőbbet.Én mégis azt mondom,hogy ha van rá lehetőség inkább szoptasson az anyuka.Szerettem volna szoptatni de csak cumisüvegből fogadta el a tejet a kislány ezért azóta fejek 3 óránként.A mellem megváltozott,de nem lett csúnya csak más.Viszont arra büszke vagyok hogy akármilyen fárasztó is a fejés még mindig csinálom,mert ez a legjobb a kicsimnek.Mindenki maga tudja hogy mit csinál,de hidd el ha szeret a férjed nem fog azért elhagyni mert megváltozik a tested.Egyszer már elváltam,van egy 13 éves nagy fiam akit nem tudtam szoptatni,mégis elhagyott az apja egy másikért,de elárulom neked,hogy a másik sem volt se szebb se a melle nem volt jobb,csak új volt.Tehát gondold át mit miért adsz fel,mert lehet hogy nem szoptatod a kicsit és valamiért mégis elhagy a férjed (remélem nem így lesz)akkor viszont megtagadtad a babádtól a legjobbat de nem volt értelme.A gyermeked örökre a gyermeked marad,de a féred nem 100%hogy veled marad,bár kivánom hogy maradjatok együtt.
2009. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!