Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit árt a babának ha nem...

Mennyit árt a babának ha nem akarom szoptatni?

Figyelt kérdés
Félek a melleim elveszítik teljesen a szép formájukat.
2009. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem akarsz szoptatni,akkor ne tedd,ez CSAK a TE dolgod!

Én nem tudtam, szoptatnitápszeres a babámat,aki gyönyörűen fejlődő,egészséges,ügyes,aranyos,szép,NEM SZORULÁSOS,NEM HASFÁJÓS 9 hónapos nagy fiú.

És a végbele is a helyén van!

Hajrá NAGY magyar anyák!

2009. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
83%

Azt te döntöd el,hogy szoptatsz-e vagy sem,a tápszer nem méreg,adj neki nyugodtan,de kezdjük az elején!A terhesség alatt biztos hízni fogsz 1-2 kg-t (és itt most nem mondjuk 20kg-ról beszélek,hanem mondjuk 5-10-ről)Ki tudja mikor adod le.Gondolom nem szeretnél diétázni terhesség alatt és kizárólag zölségen élni.Babádnak sem tenne jót,különböző hiányaid lehetnek,amit nem biztos,hogy tablettával lehet helyettesíteni.Másfelöl,ha le is tudod adni a kilókat,nem bitos hogy ugyan úgy fogsz kinézni,mint előtte.Én is ugyanannyi kiló vagyok,mint amivel teherbe estem,a csípőm mégis szélesebb és van egy pici hasam is,tehát átalakultam.

Ha bedurran a cicid szülés után,muszáj lefejni,mert meggyulladást v. tejlázat kaphatsz,ami nem épp kellemes,ennyi erővel oda is lehet adni szpoizni neki.A szoptatás,nekem sem a mindenem,(pláne nem az elején amikor még csak evett)de már aranyos nagyon,amikor markolássza és látszik rajta,hogy élvezi az evést,pedig mi már eszünk mást is.

Úgyhogy gondold(gondoljátok) át ezt a gyerekkérdést (pláne ha a párod is így áll hozzá)ha még nem vagy terhes ,mert van 1-2 dolog ami független tőled akármit is teszel ellene(genetika)!

Amúgy babás vagy már? 5.5 hónapos anyatejes picilány anyukája

2009. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi: zöldség,szopizás

Ja,és az enyém a cumisüveget sem fogadta el,se tejjel,sem tápszerrel.

2009. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben elgondolkodnék. A férjed tényleg csak azért van veled, mert jók a melleid? Szerintem akkor az nem is férj. Amúgy neki mi a véleménye a dologról? Mármint a szoptatásról? Vagy őt is csak az érdekli, hogy milyen gyorsan nyered vissza az alakod szülés után. Mert akkor szép páros lehettek.

Én mindent megtettem, hogy a babám szopizhasson. Szülés előtt szép fomás ciciim voltak, és mikor megszületett a baba meg sem fordult a fejemben, hogy azért ne szoptassam, mert csúnya lesz a mellem. A babám 2 hónaposan úgy döntütt, hogy nem szopizik tovább, de én továbbra is fejtem neki a tejet, mert elfogadta üvegből. Elég fárasztó volt, de a férjem nagy támaszom volt ebben is úgy mint még sok más dologban, és hónapokig biztatott, hogy ne hagyjam abba a fejést. Neki sem az volt a fontos, hogy én makulátlan legyek, hanem, hogy a kicsi a legjobbat kapja. És esze ágában sem volt azért elhagyni, mert megereszkednek a melleim, vagy pár hónapig lesz rajtam néhány kiló.

A baba 3 hós korától kapott tápit kiegészitésnek, semmi baja nem volt tőle, mert a tápszer valóban nem méreg, de a pici pocaknak mégis az anyatej a legjobb, nembeszélve a sok jó tulajdonságról, mint a fájdalomcsillapitó, vagy nyugtató hatás, ami ugye a tápiban nincs.

Szóval ne légy önző, a baba legyen a legfontosabb. Ha ezt nem igy gondolod, várj még a babával, mert nem vagy kész az anyaságra!

A melleidet meg valóban megcsináltathatod utána és kapsz a plasztikaisebésztől szebbeket, mint amilyenek előtte voltak.

2009. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
nem, de rajta vagyunk a témán.Mindenképp szeretnénk. Ezen nem is gondolkodunk.Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem akarom hogy a párom már ne tartson vonzónak.És nem hiszem hogy egyedül engem foglalkoztat a kérdés, és buta az a nő aki azt hiszi, hogy ígyis úgyis jó a férjének.Az oké, hogy adunk neki egy életre szóló örömet, de azért ne legyünk már vakok, a férfiaknak igenis van szemük , ami néha élesebb mint a szivük.
2009. ápr. 20. 14:18
 36/64 anonim ***** válasza:
89%
Ja,és még valami,a depresszióról sem te tehetsz ha lesz hormonváltozás az oka.Nem tudom milyen a párod,mennyire segítőkész és elnéző,de az írásodból nem úgy tűnik.Mindenféle bántás nélkül.Amúgy meg,hogy szoptatsz is lehetsz ápolt és csinos kismama.
2009. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
72%
14.17-es vagyok. Még valami. A férjed akkor is elhagy, ha a bőrön megrepedezik? Mert lehet ugyan tenni ellene, én kentem mindenfélével reggel délben este, de mégis olyan a hasam, mint egy pókháló, a cicimről nem is beszélve, mert annyi tejem volt az elején, mikor bedurrant, hogy 2 számmal nagyobb melltartó kellett és a bőröm kb 2 napig birta a terhelést. Mint előttem irták, sajnos ez is genetika. De a férjemet ez sem érdekli,(mielött valaki kikezdene, nem papucsférjem van, csak nagyon szeret engem, és a kicsit rajongásig imádja) inkább nekem nem tetszik és valószinű soha nem lesz már rajtam bikini többet az életben.
2009. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:
Szó nem volt arról, hogy a férjem elhagyna.Ha nem szeretne, nem mentem volna hozzá, nem szülnék neki.Nem is értem miért kell ezekkel jönni.Azok a nők, akiknek ez volt az első gondolatuk, ezzel egyidőben meg is nyugtatták magukat, hogy az ő férjük sose hagynák el egy csinosabb nőért.Na ez a magunk becsapása.És az ilyenek írnak a lentebbi, "elhagyott a férjem" rovatba.
2009. ápr. 20. 14:30
 39/64 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kommentjeiddel ne provokáld tovább itt a lányokat. Szerintem mindenkinek fontos, hogy hogy néz ki szülés után, de a külsűségekre nem mindig lehet adni. És van aki nagyon sokat küzdd azért, hogy olyan legyen, mint előtte, csak tudod, ha a baba annyira kitágitotta a csipőd meg a medencéd, hogy a régi farmered akkor sem megy rád ha a fene fenét eszik is, akkor nincs mit tenni. Majdnem 4,5 kg babát szültem és olyan széles maradt a csipőm, hogy sajna a régi nadrágaimat nem tudom összegombolni, pedig már rég visszanyertem a szülés előtti súlyom, sőt kevesebb vagyok.
2009. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha valaha elhagyna a férjem, akkor nem a mellem miatt, az fix. 13,06-os vagyok amúgy.

Persze, hogy vonzó szeretne maradni a nő mindig is a férjének, hiszen viszont is elvárjuk/elvárom. na de fontosabb neki is a gyereke, meg nekem is annál, hogy valami miatt, amiről nem tehetünk (mell mérete) féljünk egy percig is. ez hülyeség! igenis csinos, vékony anyuka vagyok, adok magamra, fodrászhoz, kozmetikushoz járok, jól öltözök, nem maradtam itthonülős melegítős anyuka, de a szoptatás nem volt kérdés soha.

De azt csinálsz amit akarsz. Tényleg ki kell majd fejned valahogy.


Amúgy észrevettétek, hogy 1-2 100%-os hasznos válasz van csak: :DD vicc...

2009. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!