Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit árt a babának ha nem...

Mennyit árt a babának ha nem akarom szoptatni?

Figyelt kérdés
Félek a melleim elveszítik teljesen a szép formájukat.
2009. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó megoldásnak tűnik.Kis ideig csak, akkor hátha nem ereszkedik meg annyira.
2009. ápr. 20. 12:40
 22/64 anonim ***** válasza:
66%
Felháborító!És mit mondasz szegény babád!Na kicsim lejárt a 3 hónap,holnaptól nincs cici ez van...!Lehet meg sem eszi a tápszert,mint pl az enyém!!!
2009. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
96%
Szia!Kérdésedre válaszolva,nem árt a babának a tápszer.Én nem szoptathattam egészségügyi probléma miatt,és teljesen egészséges,másfél éves a kisfiam.A tápszert doki írja fel,pontosan azért,mert ő tudja hogy melyik fajta jó az adott babának.Persze hozzáteszem,a legideálisabb a babának az anyatej,és ha lesz tejcsid,szoptasd legalább kis ideig.
2009. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nem minden baba fogadja el a tápszert. Főleg ha három hónapig csak cicizett.
2009. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:

Akkor lehet mégsem kéne szoptatni, csak tápszert adni.

Igen, szép és csinos kismama akarok lenni, aki se magát se a férfét nem hanyagolja el.

2009. ápr. 20. 12:52
 26/64 anonim válasza:
44%

Szia!


nem lesz semmi baja a babádnak, ha tápszert adsz neki.

Az én babám az elejétől fogva tej+ tápszert kapott. Nekem sem volt minden vágyam az, hogy évekig szoptassam a babámat! Lehet, hogy lett volna több is, de nem tettem semmit az érdekében, 4 hónapos koráig kapott a babám tejet, azóta néha előveszek neki a hűtőből.Gyönyörű és egészséges a babám, és még beteg sem volt. Sokkal jobb így mindkettőnknek, hiszen a végén nekem már csak nyűg volt a szoptatás, azóta mindkettőnknek jobb a közézete, boldogabb a babám.

A tápszer viszont eléggé drága, nem érdmes az olcsókkal kísérletezni, igaz ismerek olyat, akinek az vált be.

Ne legyen lelkiismeretfudalásod, mert nem szeretnéd szoptatni a babádat!

2009. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
82%
Hát persze,hogy nem les baja a babának,ha tápszert eszik,nem méreg az!DE!A babádnak a cici nem csak élelem forrás,hanem az első pár hónapban maga a világ,vagyis Te,a biztonság a nyugalom és még sorolhatnám.!Miért fosztanád meg ezt tőle,ha van tejed?A férjed is megérthetné igazán,és az elég kínos,hogy Én idegen jobbat akarok a babádnak és itt kampányolok,hogy szegény hozzá juthasson!Gondolkozz már...
2009. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

Igen, mindenhol olvasom hogy milyen jó is az neki.Meg is szeretnék mindent adni, de a család érdekeit is szem előtt akarom tartani.Ha én boldogtalan leszek, ő is.Ha depressziós leszek-neadjisten-neki sem, és a férjemnek sem lesz jó.

Örülök hogy válaszolnak tápszeres anyukák is, az ára nem gond, ki tudjuk fizetni.

Nem hiszem hoyg rosszabb anyuka lennék, mint aki 8 éves koráig szoptatja a gyerekét.

2009. ápr. 20. 13:05
 29/64 anonim ***** válasza:
86%

Én is nagyon féltem, hogy mi lesz a cicimmel, ha szoptatok. De mivel fontosabb volt az, hogy biztosítsam a legnagyobb kincset a gyerekemnek, 1 évig szopizott, aztán ő választotta le magát. A cicim kisebb lett, mint volt. A férjem győzköd, hogy őt nem érdekli, így is szeret, engem nagyon idegesít a dolog, de elnézve a lányom, hogy milyen okos, mennyire keveset volt eddig beteg és naponta hányszor mondja el, hogy szeretlek, háát, felőlem el is tűnhetnek a cicijeim!

De valóban, igazuk van ám azoknak, akik írják, hogy ha egyszer már tele lesz tejjel, akkor annak ki kell ürülni. ha nem üríted ki, begyullad. Az alakja megváltozik már a terhesség alatt, aztán szülés után bedurran és onnantól meglepi, hogy milyen lesz. Ismerek olyat, akinek meg éppenhogy nagyobbak lettek!! Remélem a másodiknál én is ilyen szerencsés leszek!! Ha nem, hát gyűjtök plasztikára. Jó pár évig.

Egyébként ha az nem hat meg, hogy sokkal egészségesebb dolog szoptatni, akkor képzelj bele, hogy éjjel:

1. Felkelsz, kimész a konyhába, megmelegíted a vizet, belekevered a tápszert, megeteted a babát, kimosod a cumisüveget, kifertőtleníted, ránézel a dobozra, ú mindjárt elfogy, holnap íratni kell megint, te jó ég ez mennyibe kerül.. VAGY

2. Felkelsz, magad mellé veszed a babát, jó ízűt szopizik, visszateszed, alszotok tovább, reggelre újratöltve ott a reggelije is. Se éjszakai konyhába járás, se sterilizálás, se költség.

2009. ápr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Ne haragudj, de az, hogy a szoptatástól megereszkedik a mell, az úgy hülyeség, ahogy van! Én már a 4. babámat szoptatom. A nagyok majdnem két évig szoptak, a pici most 8. hónapja. Igaz sosem voltak hatalmas melleim, de egyáltalán nem ereszkedtek meg.. Van olyan ismerősöm, aki sosem szoptatott, mert nem tudott, mégis lógnak a mellei. Szerintem ezt is a genetika befolyásolja, nem a szoptatás. Egyébként meg nem tudom elképzelni, hogy a férjed emiatt panaszkodhatna... vagy akár elhagyna..akkor igazán nem szeret..
2009. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!