Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet elvárni egy 11 éves...

Mit lehet elvárni egy 11 éves lánytól?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán értünk egyet a gyereknevelésben a párommal... Mivel az Ő lányáról van szó, így nyilván az Ő véleménye kéne legyen a mérvadó, de mivel együtt élünk, együtt tervezünk, és nekem el kell fogadnom a kislányt, így azt érzem számít a véleményem! Részben mert jót akarok, részben már nem bírom a gyereket elviselni (tudom ez nagyon rosszul hangzik). Amikor belevágtam ebbe a kapcsolatba, azt hittem, hogy egy nagyon jó és gondos apuka, a gyerek pedig cuki és egészséges! Fel voltam készülve hisztire, rivalizálásra, ami természetes, és arra is, hogy kimossam a ruháját, vagy ételt tegyek el! NEM EZ OKOZ GONDOT, mielőtt valaki elhamarkodottan ítélkezne, elváltak a szüleim, bele tudom élni a helyzetébe magam, azaz mégsem! Azért kérdezek, mert szeretem a párom, nem akarom elveszíteni, de így nem mehet tovább, ez már közénk ver éket, és nem én vagyok ezzel az első az életükben! Kérdés lényeg, hogy mit lehet elvárni egy 11 éves lánytól (márciusban 12 lesz)? Én gondolkodtam, hogy lehet én várok sokat, de az egyetemi tanulmányaim alatt nem keveset hallgattam pszihológiai előadást, és arra jutottam a kislány segítségre szorul, antiszociális, és az alp ismeretei hiányoznak! Ez csúnyán hangzik de így látom:(! Szóval másfél éve vagyunk együtt, az első fél évben csak nyeltem!!!! Egyrészt nem láttam át, hogy mindig így viselkedik-e, másrészt azt hittem csak a helyzet hozza... szóval nyeltem és elfojtottam plusz magyaráztot kerestem, majd meguntam! Még mindig nem volt egyetlen étkezésünk sem amikor ne csámcsogott volna, vagy végig nyitottszájjal evett volna! (egy éve minden étkezésnél rá van szólva, hogy ne csámcsogjon, csukott szájal és annyit egyen ami elfér a szájában) amikor megismerkedtünk az orrától az álláig mint egy malacka úgy nézet ki, mert nem tudott szépen enni (10 évesen) és még ugye csucsogott is hozzá.... Minden progrmot szabotál, soha senkivel nem érzi jól magát!! A nagyszülei (nagypapa családja ki nem állhatja, mert mindig undok és hisztis, nagymama is már van, hogy megláttja és "megjött a hisztis", mert csak dúl ful, és senkivel nem kedves, de Ő szereti) Nem igazán vannak barátai, nem tud játszani, és veszteni sem, nem hogy csak kicsit megsértődik, képes borítani a játékot, ha már vesztésre áll, így gyakorlatilag alig játszottunk végig társast. Minen este veszekedés van, hogy menjen fürdeni, normálisan nem fürdik 2-3 napig... Nem vesz minden nap tiszat ruhát (bugyit sem) főleg ha otthon van, és ruhában alszik, kosaras melltartóban (aminek ugye nem sok értelme van, mert nincsen még melle), de anyukája vesz neki, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy nem jó abban aludni. Továbbá dagi, mert nem szereti csak a kész kajákat, és a téztát, paradicsom szósszal, (húst alig eszik), de ezeket is amit elvileg szeret ha máshogy vannak elkészítva csak pofákat vág. Nem segít takarításban, rendrakásban, ha arra megkérem pórszívozza fel a szobáját, vagy törölgessen le, sír és "megfájdul a feje (az elmúlt másfél évben 3x lett nála ágynemű cserélve, és egyszer lett csak por törölve), de egyébként mi nem is mehetnénk be a szobájába, és hát akkor azt gondoljuk, hogy akkor nem is nekünk kell ott takarítani, ennek ellenére, be megy párom is és én is és lecseréltük ebből mi is az ágyneműt 2X mert meguntam, és felpórszívózunk, persze nem minden nap abban alszik, mert az anyjánál is van, de akkor is... 3 hónapja, van megkérve, hogy legalább segítsen megteríteni, egyébként semmi gesztus, soha semmiben nem segít, mindig mindent csak elvárés pofákat vág (rosszul esik, mert ez még nem a kamaszodás, sajnos ez a természete). Mit tennétek a helyemben? hagynátok ezeet szó nélkül? Én nem szeretném ezt elviselni!! 160 cm magas, nem 12 évesnek néz ki, és szerintem 5 éves módjára eszik, járunk étterembe, színházba (volt hogy nyitott szájjal jó nagyokat ásított szünetben, kicsit megbámultak minket), Az apjával alapból úgy beszél mintha a seggéből húzta volna ki (arra is, hogy mi volt a suliban), vagy, hogy hangosítsa fel a zenét, vagy épp le a kocsiban.... ez nekem így tényleg nehéz! Nem ezt vállaltam, ilyen passzív és rosszindulatú gyereket nem láttam még soha. Minden ismerősünk megledik a viselkedésén! Kérlek írjatok, hogy tényleg szar a helyzet, vagy én vagyok már ki idegileg! És mit tennétek, mert tudom, hogy a párom is hibás azért, hogy ilyen a lánya!!!
2012. dec. 7. 02:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

Most, hogy az utolsó hozzászólásod elolvastam, azt mondom pakolj össze és menj el, mert Te nem is akarod kezelni a helyzetet, mindenre csak kifogásod van.

Ha csikiz és közeledni próbál, baj, hogy bevered a lábad???

Hááát, szerintem téged ez a gyerek egyáltalán nem is érdekel.

2012. dec. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetre es figyelemre vágyik. Nekem gyermek pszichológus es pszichiáter is ugyanazt mondta, amikor én vittem hozza a gyerekemet, igaz más problémával: a gyerek figyelemre vágyik es ha a pozitív viselkedését nem kapja meg, akkor negatívba fordul, mert akkor biztosan figyel rá az ember. Volt valaha, hogy megdicsérted valamiért? Vagy az apja? Bármilyen aprosagert, ami másnak normalis. Volt olyan, hogy azt mondtad, gyere Katika, segítek lecserélni az agynemudet, kitakarítani a szobadat, gyere rendeztünk át mindent, csináljunk egy új szobát neked! A melltarto kérdést is meg lehetne oldani, el lehet vinni egy fehérnemű üzletbe es venni neki valami szép csipkés trikót, vagY haloinget. Az étterem, szinhaz nem feltétlenül érdekel egy ennyi idős gyereket. A csámcsogás meg.... Nekem elmúlt 30 az unoka testvérem, van két kisfia, az élettől is elmegy a kedvem, ha a közelemben eszik, nem hogy az evestol.... Csámcsog, folyik ki az étel a szájából es a gyerekei ugyan ilyenek. Fürdés meg nem is lehet kérdés, mindennap kell. Vegyél neki valami különleges tus fürdőt, vagy furdosot, szivacsviragot, test ápolót. Ebben a korban mar a fiukat is fel lehet hozni "Katika, tegnap hallottam a buszon beszélgetni kb veled egykorú fiukat, arról beszéltek, hogy az egyik lánynak az osztályban mindig olyan jo vanília illata van, biztosan vaníliás tus fürdőt használ, nézd, vettem neked is, hátha szeretnéd"
2012. dec. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
No akkor még egyszer utoljára leírom, ÉS nem kifogást keresek!!! Hanem olyanban élek amiben senki körülöttem! És szeretem őket, nem otthagyni akarom! De így nem mehet tovább! Baj ha megcsikiz, ha nem olyan a szituáció, és tudja baj lehet belő, mert sokszor kék zöldek vagyunk, így viselkedik a gyerekekkel, is nem óvatos, NEM SZERETIK A KORTÁSAI SEM!!! Ez nagyon nagy baj! Ne cuki kislányosnak képzeljétek ezt a dolgot! A kutyát sem lehet vele kettesben hagyni, mert lefogja, és eldobja a játékát, majd elengedi, volt hogy szegényt orvoshoz kellett vinni, mert gyakorlatilag egy métert esett és nem tudott menni, és amikor ez sokszor előfordul, de nem érdekli a szépszó!!! Szépen türelemmel mondjuk, hogy tudod, már volt ilyen, nem szabad csinálni...bla, bla bla, ezredszerre, de nem hat, csinálja! Tavaly karácsonykor bezárta egy órára az unokatesóját a spájzba csak mert úgy gondolta vicces! Amikor megbeszélni szerettük volna, még neki állt feljebb, mert ez az Ő játéka volt, ÉS MI hogy jövünk ahhoz, hogy tönkre tesszük a karácsonyát, ogy leszidjuk, pedig még csak azt kérdeztük tényleg bezárta-e, és miért? Még szidásról szó nem volt!!!! Lakkoztunk körmöt, fontam hajat, veszek neki ugyan olyan hajbigyókat ha tetszik neki ami nekem van, segíteni nem hajlandó semmit! Most már az ilyen játékokra sem kapható, volt olyan sütöttem palacsintát és azt montam aki 10 felülést csinál, az ehet, mi is csináltunk a párommal ,de hogy érezze, nem őt piszkáljuk, hanem mozog az egész család, mi 20-at, hát Ő nem akart, és inkább nem is evett, nm játszik velünk semmit társat mert veszteni fog, szoktunk bújócskázni, de ipiapacsosat, mert futni is kell és fogócskázni, kidobósozni is.... Csak azt nézi, hogy én nem csinálok-e valamit rosszul és kiatlál dolgokat, ha 5-en mondják, hogy de nincs igazda, nem csinált semmit, minden szabályos volt, kiáll, ha vesztésre áll valamiben akkor szintén! És minig így kipécézik valakit magának! Még mindig próbálkozunk egyébként! Nem érzem magam hibásnak, mert sok ember nem tesz és törődik annyit a gyerekével, mint én vele, 10,5 éves volt amikor megismertem leírom mégegyszer, tanultam pszichológiát (többet mint egy pedagógus, de nem vagyok pszichológus), és minden tudásom ellenére nem tudok mit kezdeni vele!!!! És szerintem ti sem örülnétek, ha valaki nem tudná kifejezni felétek a szeretetét csak úgy hogy az fájjon!!! Az nem normális ha egy gyereket nem lehet megölelni! És az érzelmi inteligenciáját nem én alakítottam ki! Én ezt a helyzetet kaptam! Egyébként sportolni semmit nem akar!!! Ésnem rángathatjuk ki erőszakkal a lakásból!!! Ezek a játékos dolgok ideig óráig mennek. Fürdés! Már vettünk könyvet, rákerestünk a neten, de hát Ő német és máshogy van ott szerinte. Ráadásul ha taarítom a zuhanykabint és mondjuk állok a vízban kiröhög, ezért már szólt rá a párom, hgy ezzel már tényleg tullép egy határt!!! Szotunk kreatív dolgokat csinálni, és akkor is megdícsérjük, jó tanuló azért is megdícsérjük, ha ügyesen szed ételt azért is megdícsérjük, ha látjuk, hogy végre valamit megcsinál is elmondjuk neki h látod nem is kellett volna hisztizni, mert milyen gyorsan és ügyesen megcsináltad, mennyivel jobb így meg ilyenek!!! ezek jó, hogy megvannak, különbem hogy próbálnánk változtatni a viselkedésén?! De semmi nem hat!!! Komolyan nincs ötletem!!! Ja és semmire nem emlékszik, vagyis szerinte Ő soha nem viselkedik helytelenül, volt, hogy írtuk, és 5 után elvettünk egy játékot, amit 5 jótettel kaphat csak vissza, de nem tanúlt belőle és nem csinált jó dolgokat, inkább nem érdekelték a cuccai... és ezt meg is mondta!
2012. dec. 7. 06:48
 14/33 anonim ***** válasza:
Ha ez a gyerek valóban ennyire antiszociális, az iskola rég elküldte volna a nevelési tanacsadoba. Ha csak otthon ilyen, akkor nektek ideje lépni.
2012. dec. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Hat gondolom nektek jot tenne egy csaladi terapia,igy mind a haroman eltudnatok mondani velemenyeiteket,hidd el ez sokat segit.Mi irunk ezt is azt is,de az kivitelezhetö e azt nem tudjuk,okolunk teged is az apukat is,de lehet nem is bennetek van a baj,a baj lehet mar reg kezdödött.Ezert ajanlom kressetek fel szakertötö,nem kell oda evekig jarni,ö fel tudja merni,hol kell a segitseg,min kell valtoztatni,nem csak a szülöknek,a gyereknek is.
2012. dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Németország más! Nem küldik sehová! Ott az is normális, hogy nem minden nap fürdik! A gyerek kiskora óta ilyen:( ahoz képest az elmúlt másfél év kis szelet! Én azért szeretnék segítséget, mert nem tudom már jobban kezelni, és mindenki azt tanácsolja (aki ismeri), hogy orvoshoz kéne vinni. De csak anyuka vihetné, aki leszarja, szerinte normális a gyerek.... és szerinte minden gyerekkel van gond, csak neki az a baja, hogy egyedül van, azért ilyen... Szóval nem egyszerű, de biztosan lesz majd valahogy, remélem jobb lesz, de itt tényleg szakemberre lenne sajnos szükség! Ezt én nem adhatom meg, nem az én gyerekem. Ennél többet már nem lehet tenni! Már mindent megpróbáltam de semmi nem használ! És köszönöm a véleményeket, nem tudok mást tenni sajnos az ottani hülye rendszer miatt... Csak gondoltam van más alternatív megoldás amivel próbálkozhatnánk még, ami esetleg még nem jutott eszünkbe!
2012. dec. 7. 09:03
 17/33 anonim ***** válasza:
Mivel a gyerek nalatok van szakertöhöz az apuka is elviheti es te is mehetsz,mivel rolatok szol ez az egesz törtenet.
2012. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Hivatalosan az anyukáé a felügyeleti jog, mi háziorvoshoz sem vihetjük el, ha beteg, mert anyuka biztosítása biztosítja Őt! Ott többiztosítos rendszer van!
2012. dec. 7. 09:17
 19/33 anonim ***** válasza:
17%
Ha anyukáé a felügyeleti jog, akkor túl sok dönt nem tölthet nálatok, igy ne is haragudj, de az ágynemű csere a te szegyened
2012. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Bocsi ezt nem ertem,külföldön elek,itt maskepp van.Csak az anyukaje a döntesi jog,de ti nevelitek,nalatok van,semmibe nincs beleszolasotok,igy nem lehet gyereket nevelni,en ilyen döntes mellett,hogy semmi jog,összecsomagolnam a gyereket,es hazaszallitanam az edesanyahoz.
2012. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!