Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet elvárni egy 16...

Mit lehet elvárni egy 16 hónapos kisgyerektől evés terén?

Figyelt kérdés

Kisfiam régóta eszik darabosat kézzel, és már a kanalazás is egyre jobban megy neki, már a levest is tudja kanalazni. Szeretne önállóan enni, van, hogy nem engedi, hogy én etessem. De itt jön a lényeg: mostanában egyre több a probléma az asztalnál, kipakolja az ételt a tányérból az asztalra, magára borítja a tányér tartalmát, vagy belemarkol és szétdobálja. Ilyen körülmények közt nem engedhetem, hogy önállóan egyen, így viszont attól félek, hogy amit eddig elértünk, az el fog veszni, és etethetem ki tudja meddig...

Hagyjam, hogy csatateret csináljon, vagy etessem? Ti mit tennétek/tettetek?


2011. nov. 28. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most próbálgatja a határokat.

Szerintem világosan elkülöníthető, hogy mikor maszatol egy gyerek azért, mert "bénázik még" az evés technikájával, és mikor azért, mert játszik az étellel. (Pl dobálja), és ezt nem lehet összetéveszteni azzal sem, amikor kicsit szétnyomkodj a kezébe, hogy pl. megnézze, milyen az állaga az ételnek, tehát ismerkedik vele. (Bár ez 16 hónaposan már nem jellemző)


Én a következőt tettem mindig: amikor láttam, hogy már csak játék, határozottan mondtam, hogy ezt nem lehet. Ha abba hagyta, és evett tovább, akkor ok. Ha folytatta, újra figyelmeztettem, ha még egyszer csinálja, el kell mennie az asztaltól, és vége az evésnek. Ezt kb. 2x kellett megcsinálni. Egyszer volt olyan, hogy még alig evett valamit. Bevittem az ágyába, hogy megy aludni (ebédkor volt ez), amikor sírt nagyon, bementem, felvettem, megnyugtattam, és kérdeztem, éhes-e, bólogatott. Mondtam rendben, visszaülünk, de rendesen kell enni.


Ezt persze elég macerás megcsinálni, de csak néhányszor kell, megéri. Azóta eszik rendesen.


Szerintem ne térj vissza az etetésre, mert itt másról van szó. Lehet, hogy úgy egy darabig "nyugi lenne", de visszalépésnek számít önállóság terén.


Nálunk előfordul néha, ha nagyon fáradt, akkor kéri, hogy segítsek megenni, de ez természetes.


Kitartás, és menni fog!

2011. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ő egész konkrétan játszik, és nem ügyetlenkedik. Annak ellenére, hogy csak akkor ültetem be az etetőszékbe, ha jelzi, hogy éhes. Van olyan, hogy pár falat után már elkezd játszani, közben néha eszik is. Az étel (pl. banán) szétnyomkodása is előfordul.

Eddig azt csináltam, hogy ha már nem evett, csak "bohóckodott", elvettem előle a tányért, és megkérdeztem, kér-e még. Kézmozdulattal jelezte, ha nem, egy ideje már szokta mondani is.

Most viszont nem mondja, hogy nem kér, ennek ellenére csinálja a fentieket. Ma nagyon felhúztam magam (ami amúgy ritka nálam), amikor a szinte teli tányért magára borította. Kivettem, elküldtem az apjával játszani, feltakarítottam. Erre jön 10 perc múlva, hogy "ham-ham"... Mást kapott enni, de már nem is tettem elé a tányért, kanállal etettem, amíg engedte. Hát nem evett valami sokat így se.

Lehet, hogy unja az evést, még akkor is, ha éhes?

2011. nov. 28. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam.Nálunk a kezdetektől csatatér van.Rendszeresen kiönti az ételt szétdobálja a kaját.

Nem engedi hogy etessem,még 1 falat erejéig sem,akkor inkább nem eszik.

Nekem ez nagyon furcsa mert ő a 4. gyerekem és a többiekkel nem volt ilyen gondom.

Ha látom hogy kezdi a rakoncátlankod akkor elveszem a tányérját,kicsit később visszaadom ha megint kezdi végleg elveszem tőle.

2011. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!