Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit várnak el a bölcsiben egy...

Mit várnak el a bölcsiben egy 2 éves kisgyerektől?

Figyelt kérdés
Evés, ivás, öltözés, alvás, stb. terén gondoltam a kérdést. Saját tapasztalataitokat megosztanátok? Mit várnak el, hogy önállóan megcsináljanak 2 évesen?
2011. aug. 3. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 23 hónaposan megy bölcsibe. Ahová beiratkoztunk (magánbölcsi), ott azt mondták, segítenek mindenben. Kisfiam mondjuk már villával szépen eszik egyedül, kanálnál még időnként segíteni kell neki, főleg ami a leveseket illeti. Egyedül iszik pohárból, de azt mondták, ezt is megtanítják annak a gyerkőcnek, aki még nem tud. Öltöztetik őket, egy ekkora gyerkőctől semmiképpen sem várható el, hogy egyedül öltözzön. Ebben a bölcsiben úgy alszanak el a gyerekek, hogy a dadusok halkan énekelnek, amelyik gyerkőc igényli, azt simogatják is.
2011. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez tök jól hangzik! Megkérdezhetem, hogy havi mennyibe lesz nektek?
2011. aug. 3. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Vecsés, 65.000 Ft/hó. Plusz 4.000 Ft/hó, ha kérjük az angolt is. Ez havi 8 alkalomról szólna. Én azért gondoltam, hogy kérném, mert kisfiam már nagyon szépen beszél, egyre több és hosszabb mondatot mond-használ, így biztosan nem kavarná meg egy kis angol nyelv, csak a hasznára válna szerintem.
2011. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó drága, felénk 45.000,- "csak".
2011. aug. 3. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem erre azt felelte somolyogva a gondozónéni, hogy nem várnak el semmit, de minden kis önállóságnak nagyon örülnek :-)

Naná, azt se nekik kell csinálni, szóval megértem őket is.


A lányom 2 évesen kezdte a bölcsit, amennyire elmondták és láttam, jóval önállóbb volt, mint a csoporttársai többsége. Leírom kb-ra, hogy viszonyítani tudj:

- kis segítséggel egyedül vetkőzött-öltözött, tépőzárat/cipzárat kezelt, apró gombokat vagy beszorulós patentot nem. Cipőfűzőt nem kötött. Ruhaujját megfogta a kabátba dugáskor, derekán betűrte a ruhát stb. Zoknit tudott húzni, harisnyát nem.

- kézmosást egyedül intézte (ruha felhúz, csap megnyit, szappan, lemos, csap elzár, törölközés, ruha lehúz - ez utóbbi gyakran elmaradt ha rohant vissza játszani :D ), maszatosságnál arcot mosott felszólítás nélkül, egedül. Orrfújást egyedül intézte, étkezéskor szalvétát használt felszólítás nélkül.

- Pohárból ivott, és kancsóból pohárba biztonsággal töltött. Viszonylag tisztán evett, önállóan (kanállal és villával). Ebben a bölcsiben alapból adnak mindőjükre partedlit, úgyhogy végülis csak az számított nekik, hogy kell-e etetni.

- szerencsére a lányom eddigre már rég szépen/sokat/tisztán beszélt, ez nagy könnyebbség volt a gondinéniknek.

- még pelusos volt, de nagydolog után már mindig szólt, viszont bilizni vagy kisWC-re ülni egyáltalán nem akart.(2.5 évesen lett szobatiszta egyébként, teljesen magától, egyetlen hét alatt!!!)

- nála az elalvás volt nehézkes, amúgy is éber alvó és hónapokig alig aludt odabent (kb fél-háromnegyed órát), mert ha megébredt valamelyik gyerekre vagy bármi zajra, akkor már nem tudott visszaaludni. De legalább csöndben könyvet nézegetett vagy bábozott/babázott magának fekve. ja, és elalváshoz igényelte a gondinéni testközelségét, oda kellett ülni mellé és simizni a kezét, vagy ő simizte a gondinéni kezét, és cumizott is mindig elalváshoz (itthon is).

2011. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 3. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislányom magánbölcsödébe jár, minössze heti 2 napot.

Semmit nem várnak el,olyan korú picik is vannak ott akiktől nem is lehetne elvárni semmit.

Talán az egyetlen kivétel az,hogy nagyjából tudjon egyedül enni, mert egyszerre esznek a csoportban a gyerekek, és kevés a gondozó, és azokat etetik akik még tényleg kicsik hozzá.


Azt mondták, szoktatni fogják a blilire, vagy wc-re, nem teték meg- megértem,nnincs is kapacitásuk.

Viszont a lányom leszokott itthon egyik napról a másikra, és mivel csak heti 2x jár így volt is alkalmunk gyakorolni, mire mentünk egész ügyes volt, napi 1 vagy nulla balesettel. Mikor ezt közöltem,hoyg szobatiszta lett,de vannak még balesetek, mondták hogy semmi baj, nekik mindegy (időben) hogy pelenkzni viszik vagy bilizni vagy esetleg ha becsurog átöltözni. De kértek,hogy próbáljam mondani neki, hoyg szólni kell,mert nem biztos hoyg percenként meg tudják kérdezni tőle.


Láttam,hoyg minden gyerek egyedül most fohat,de aki nem tudott annak segítettek, megmutatták és ösztönözték arra hogy egyedül mossa.


Mindenben segítenek összességében, és meglepően hamar tanul a gyerkőc a közösségben.

2011. aug. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk semmit nem várnak el a bölcsiben: öltöztetik ha kell, tisztába teszik, enni-inni is segítenek ha még nem megy egyedül. De valamit nagyon jól csinálhatnak, mert két hónap alatt annyi mindent megtanult a kisfiam (öltözés, evés terén), amit otthon fél év alatt sem....
2011. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!