Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lopás a bölcsiben? Mit tennétek?

Lopás a bölcsiben? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ma délsután mentem a kisfiamért a bölcsibe, (sajnos csak elég későn tudok érte menni, mindig csak pár gyerek meg 1 v. 2 gondozónő,plusz pár takarítónő van bent), már csak 2 gyerkőc volt a kisfiamon kívül, az egyikért éppen jött az anyukája. A gyerekek kint voltak az udvaron, az átadóban letettem a táskámat, kimentem az udvarra a kisfiamért, váltottunk néhány szót a gondozónővel, majd kivettem a szekrénéyből a váltóruhát, és hazajöttünk. Mikor hazaértem, észrevettem, hogy az összes papírpénz (19e Ft) eltűnt a pénztárcámból. Kizárt, hogy kirántottam a pénztárcámból, nem voltam boltban, meg sehol, a munkahelyemről (ahol egész nap mellettem volt a táskám, nem nyúlhatott bele senki), egyenesen a bölcsibe mentem, onnan meg haza. Tehát tutibiztos, hogy ott vették ki a pénzemet. Mit tegyek?
2011. szept. 2. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a Rendőrségre és ismeretlen tettes ellen megteszed a feljelentést. Elmondasz mindent,amit itt is leírtál.

Mennyire fog kiderülni ki is volt,sajnos azt kell mondanom esélytelen....

2011. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a rendőrségre, és tegyél feljelentést, mint ahogy lopás esetén történik a dolog.

A rendőrségen lehetőleg mondd el, kik és mikor voltak ott, stb.

A többi az ő dolguk.


Feltétlen keresd előtte elő a bizonylatot a pénzfelvételről, vagy bármi hasonlóról, hogy ha kell, igazolni tudd, feltéve, hogy van ilyened.


Amúgy mást nem tehetsz, és vess keresztet a pénzre. Sajnálom.

2011. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem tudod bizonyítani, így nem sok mindent tehetsz.

nagyon szomorú, hogy ilyesmi előfordulhat.

azért az intézményvezetőnek mondd el, hogy mi a gyanúd.

2011. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ugyan nem lesz meg :(

Nem bántásból mondom, de felnőtt létedre egy percre is felügyelet nélkül hagyod a táskád? :S

2011. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak hinni neked.

Ne haragudj, de én sem hinném el!

Felnőtt embernek legyen már annyi esze, hogy a pénzét magánál tartja, zsebben, főleg ha több ezer ft-ról van szó. Vagy nem teszed le a táskádat olyan helyre, ahol felügyelet nélkül van...

2011. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy mennyire vagyok hülye, vagy nem, hogy megbízom annak az intézménynek a dolgozóiban, ahová a kisfiam bölcsibe jár, hanem az, hogy mit tennétek a helyemben? Valóban voltam olyan naiv, hogy meg sem fordult a fejemben az, hogy a bölcsiben 2 perc alatt kirabol valaki (valószínűleg az egyik takarítónő, mert más nem volt ott kint rajta kívül), de az biztos, hogy nem hagyom ott még egyszer a táskámat. Az első 3 válaszolónak köszönöm a válaszát. Attól félek, hogy ha rendőrségre vinném az ügyet, nyilván nem vezetne eredményre a nyomozás, mert hogy is tudnám bizonyítani a dolgokat, a pénzem meg hétfőre valószínűleg el lesz költve... Csak attól tartok, hogy a bölcsi ezt nem venné túl jó néven, és nagyon nem szeretném, ha a kisfiam látná kárát, mert esetleg másként bánnának vele...
2011. szept. 2. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én bölcsödében vagyok gondozónő. Ha nekem szólnál ilyen miatt,biztosan nem a kisfiad látná a kárát,hanem szólnék a főnökségnek és az érintett takarítónő(k)nek. Viszont valószínűleg én is megkérdezném,hogy tudod-e bizonyítani, hogy volt nálad annyi pénz, mert csak az alapján hogy szólsz, nem vádolhatnánk meg senkit.Szóval rögtön akkor kellett volna szólnod, mert így mostmár szerintem esélyed sincs visszakapni.:( Nálunk is leteszik a szülők a táskáikat, eddig sosem volt gond belőle, de te tanulj az esetből, és legközelebb inkább vidd magaddal!
2011. szept. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg te kint voltál, bárki bemehetett az átadóba. Szülő a másik csoportból, udvaros, akár idegen is, nem csak a bölcsödei dolgozók. Azzal, ha a vezetőségnek, vagy bárkinek a bölcsödében szólsz, tulajdonképpen rágalmazást követsz el. Menj a rendőrségre, tegyél feljelentést, az a legegyszerűbb.
2011. szept. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ava87 ***** válasza:
100%

Feljelentést tehetsz, de nem hiszem, hogy meglesz a pénzed.

De azért tényleg durva, hogy a bölcsiben lopnak... Mondjuk ez volt a tanulópénz, nem szabad őrizetlenül hagyni a táskát :( Én ezért nem szoktam ennyit kivenni egyszerre, inkább kártyával fizetek mindenhol, és csak pár ezres van nálam. Ha a kártyámat el is lopja valaki, nem tud vele mit kezdeni kód nélkül (legalább is egy darabig), és azt legalább le lehet tiltani.

2011. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amint észrevettem, hogy eltűnt a pénzem, próbáltam hívni a bölcsit, de már nem vette fel senki, mire visszamentem, bezárt (gondolom mentek az utolsó gyerkőcért is, és egyből haza is mentek a dolgozók). Más szülőt nem láttam, csak azt az egyet, aki már kint volt az udvaron, mikor én megérkeztem, ée egyszerre jöttünk be, egyszerre mentünk haza. Befelé menet láttam egy takarítónőt, kifelé már őt sem, gyerek másik csoportban nem volt, ezért mondom, hogy igen szűk lehet az elkövetők köre. Holnap rákérdezek,hogy láttak-e esetleg idegent a bölcsiben, vagy tudnak-e róla, hogy esetleg más szülőkkel is esett hasonló. Nem vásakodni akarok, csak azt, hogy egy ilyen dolog egy bölcsiben ne történhessen meg, és ha lehet, találják meg, aki belenyúlt a táskámba. Meg természetesen hogy a többi szülőnek is szóljanak, hogy fokozottan figyeljenek az értékeikre (más is ugyanúgy leteszi a cuccát, míg bemegy a gyerkőcért).
2011. szept. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!