Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet elvárni egy 11 éves...

Mit lehet elvárni egy 11 éves lánytól?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán értünk egyet a gyereknevelésben a párommal... Mivel az Ő lányáról van szó, így nyilván az Ő véleménye kéne legyen a mérvadó, de mivel együtt élünk, együtt tervezünk, és nekem el kell fogadnom a kislányt, így azt érzem számít a véleményem! Részben mert jót akarok, részben már nem bírom a gyereket elviselni (tudom ez nagyon rosszul hangzik). Amikor belevágtam ebbe a kapcsolatba, azt hittem, hogy egy nagyon jó és gondos apuka, a gyerek pedig cuki és egészséges! Fel voltam készülve hisztire, rivalizálásra, ami természetes, és arra is, hogy kimossam a ruháját, vagy ételt tegyek el! NEM EZ OKOZ GONDOT, mielőtt valaki elhamarkodottan ítélkezne, elváltak a szüleim, bele tudom élni a helyzetébe magam, azaz mégsem! Azért kérdezek, mert szeretem a párom, nem akarom elveszíteni, de így nem mehet tovább, ez már közénk ver éket, és nem én vagyok ezzel az első az életükben! Kérdés lényeg, hogy mit lehet elvárni egy 11 éves lánytól (márciusban 12 lesz)? Én gondolkodtam, hogy lehet én várok sokat, de az egyetemi tanulmányaim alatt nem keveset hallgattam pszihológiai előadást, és arra jutottam a kislány segítségre szorul, antiszociális, és az alp ismeretei hiányoznak! Ez csúnyán hangzik de így látom:(! Szóval másfél éve vagyunk együtt, az első fél évben csak nyeltem!!!! Egyrészt nem láttam át, hogy mindig így viselkedik-e, másrészt azt hittem csak a helyzet hozza... szóval nyeltem és elfojtottam plusz magyaráztot kerestem, majd meguntam! Még mindig nem volt egyetlen étkezésünk sem amikor ne csámcsogott volna, vagy végig nyitottszájjal evett volna! (egy éve minden étkezésnél rá van szólva, hogy ne csámcsogjon, csukott szájal és annyit egyen ami elfér a szájában) amikor megismerkedtünk az orrától az álláig mint egy malacka úgy nézet ki, mert nem tudott szépen enni (10 évesen) és még ugye csucsogott is hozzá.... Minden progrmot szabotál, soha senkivel nem érzi jól magát!! A nagyszülei (nagypapa családja ki nem állhatja, mert mindig undok és hisztis, nagymama is már van, hogy megláttja és "megjött a hisztis", mert csak dúl ful, és senkivel nem kedves, de Ő szereti) Nem igazán vannak barátai, nem tud játszani, és veszteni sem, nem hogy csak kicsit megsértődik, képes borítani a játékot, ha már vesztésre áll, így gyakorlatilag alig játszottunk végig társast. Minen este veszekedés van, hogy menjen fürdeni, normálisan nem fürdik 2-3 napig... Nem vesz minden nap tiszat ruhát (bugyit sem) főleg ha otthon van, és ruhában alszik, kosaras melltartóban (aminek ugye nem sok értelme van, mert nincsen még melle), de anyukája vesz neki, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy nem jó abban aludni. Továbbá dagi, mert nem szereti csak a kész kajákat, és a téztát, paradicsom szósszal, (húst alig eszik), de ezeket is amit elvileg szeret ha máshogy vannak elkészítva csak pofákat vág. Nem segít takarításban, rendrakásban, ha arra megkérem pórszívozza fel a szobáját, vagy törölgessen le, sír és "megfájdul a feje (az elmúlt másfél évben 3x lett nála ágynemű cserélve, és egyszer lett csak por törölve), de egyébként mi nem is mehetnénk be a szobájába, és hát akkor azt gondoljuk, hogy akkor nem is nekünk kell ott takarítani, ennek ellenére, be megy párom is és én is és lecseréltük ebből mi is az ágyneműt 2X mert meguntam, és felpórszívózunk, persze nem minden nap abban alszik, mert az anyjánál is van, de akkor is... 3 hónapja, van megkérve, hogy legalább segítsen megteríteni, egyébként semmi gesztus, soha semmiben nem segít, mindig mindent csak elvárés pofákat vág (rosszul esik, mert ez még nem a kamaszodás, sajnos ez a természete). Mit tennétek a helyemben? hagynátok ezeet szó nélkül? Én nem szeretném ezt elviselni!! 160 cm magas, nem 12 évesnek néz ki, és szerintem 5 éves módjára eszik, járunk étterembe, színházba (volt hogy nyitott szájjal jó nagyokat ásított szünetben, kicsit megbámultak minket), Az apjával alapból úgy beszél mintha a seggéből húzta volna ki (arra is, hogy mi volt a suliban), vagy, hogy hangosítsa fel a zenét, vagy épp le a kocsiban.... ez nekem így tényleg nehéz! Nem ezt vállaltam, ilyen passzív és rosszindulatú gyereket nem láttam még soha. Minden ismerősünk megledik a viselkedésén! Kérlek írjatok, hogy tényleg szar a helyzet, vagy én vagyok már ki idegileg! És mit tennétek, mert tudom, hogy a párom is hibás azért, hogy ilyen a lánya!!!
2012. dec. 7. 02:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Ennek a kislánynak egyetlen baja van. Senki nem szereti. A saját apja sem, továbbmegyek, még az anyja sem. És akit nem szeretnek elaljasodik. Nézz meg egy gazdátlan kutyát, és nézz meg egy olyat, amelyikkel nemcsak törődnek, foglalkoznak hanem szeretik is. Valamikor 6-7 éves kora tájékán adhatta fel, hogy szerethető akarjon lenni. Lett belőle makacs, önző, öntörvényű, lusta, igénytelen. Már nem is akarja, hogy szeressék. Ezért utasít el mindenkit és senkinek nem fogad szót. A kör bezárult. Pszichológus legyen a talpán, aki ebből kivakarja, ha valamelyiküknek sikerül megemelem előtte az összes kalapom.
2012. dec. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, és várom a továbbiakat, főleg tanácsot, hogy tényleg elvárhatóak lennének-e ezeka dolgok gyakorlatba (egébként egy nagycsoportosnak hivatalosan ezeket meg kell tudnia csinálni, Ő 6. osztályos). Egyébként anyuka szerintem sem szereti, csak a pénzt látja benne! párom szereti, de nincs ismeret, hogy mit kéne elvárni tőle, ésazt hisze, hogy jó ha ráhagy dolgokat, pedig már látni kéne, hogy sehova nem vezet, meg nem akar vele "veszekedni" mert volt felesége mindig kiabál a gyerekkel, de szeretni szereti, csak véleményem szerint nem neveli! A párom szülei is elváltak, ez talán nem érthető, pedig így is hosszú...., szóval a párom apukája és családja nem szereti Őt mert nem lehet vele kibírni, egy társaságben, durva, hisztis, csunya pofákat vág, soha semmi nem jó neki..., párom anyukája viszont tudj milyen, lereagálja, hogy már meint hisztis, meg ilyenek, de keveset van vele, nem neki kell nevelni, Ő még szereti, de már rajta is kezd látszani, hogy a kislány hideg és rideg mogorvasága a szeretetre is, már a nagymamát is kezdi taszítani! Anyai nagyszülőket nem ismerem! De ha látom más gyerekekkel, akkor irígy, irritálóan viselkedik, látszik, hogy nem igazán szeretik, durván játszik, ha játszik. szerintem nincsenek nagyon barátai és a suliban sem nagyon szeretik!

Köszönöm mindenkienk aki a nem rövid történetet elolvassa, és legalább néhány szóval segíteni próbál!!!!

2012. dec. 7. 04:36
 3/33 anonim ***** válasza:
67%

Atyauristen,az elmult masfel evben 3x lett nala agynemü cserelve.

Hat ezen megdöbbentem,talan nem vartatok el egy 9 es fel eves gyerektöl hogy maga cserelje az agynemüt?Milyen szülök vagytok?Igaza van az elsönek,ez a kislany szerethianyos.Sok mindent el vartok töle,de nincs tanitva.Egy gyereket szeretni, es tanitani is kell,elbeszelgetni vele.Az unokahugom 18 eves,de az agynemüt meg anyja csereli,igaz koliban lakik,de hetvegen mire hazaer,tiszta varja,persze segit a haztartasban.

2012. dec. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Egy gyerek azt adja vissza amit kap! Ha nem kap szeretetet, odafigyelést, törődést, akkor sündisznó üzemmódra vált. Próbáltatok már vele egyszer is komolyan elbeszélgetni? Mert egy 12 évessel már lehet...
2012. dec. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Példát kéne mutatnotok. Az ágyneműs dolgon én is ledöbbentem. Egyáltalán megmutattad neki hogy kell ezt csinálni? MI lenne ha együtt csinálnátok ezeket a dolgokat? Nem feltétlen a gyerek a hibás mindenért, bár látom neked egyszerűbb őt okolni.
2012. dec. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
A kislány elmúlt 10 éves 2011 márciusában, írtam, hogy márciusban lesz 12 tehát 10 és fél volt aikor ő rendszeresen kizárt minket a szobájából, mert Ő minket nem tud elviselni (mást sem) és többször kiírta, hogy oda be sem mehetünk! Mire igen az lett a reakciónk, hogy akkor takarítani sem nekünk kell!! Mivel a helyzet tényleg állandóan és rendszeresen zajlott, így! Eleinte mondtük, hogy együtt takarítsunk, cseréljünk ágyneműt, letörölgetek, ő porszívózzon, de semmire nem volt hajlandó, még a koszos bugyikat össze szedni sem, de ha mi megcsináltuk volna, harc és rdítás kfelélökdösés... Aztán úgy voltunk vle, akkor majd ha megunta a koszt, akkor tárgyaljunk, mivel valamivel próbálkozni kell, vagy hagyni kellett volna rá a dolgot századjára??? Aztán míg nem volt ott lehúztuk, kimostok, na nagy balhé, hogy hogyan is merészeltük mi ezt?! Ok akkor nem, teltek újra a hónapok, majd megértük szépen, hogy húzza le, mert nem lehet így aludni, és nem érdekel, hogy az anyja mit vár el tőle, ez itt nem így működik! Elkezdte lehúzni de sírva vörösen kijött, hogy fáj a feje, itt már bőven 11 volt ez most nyáron volt!!! azóta nem nagyon volt nálunk, de most húzott megint ágyneműt hasonló sírás árán! És ÉN nem szeretném, ha 18 évesen is én, avgy a párom húzná, hát nekem szerencsére minden ismerősöm 18 évesen elvégezte ezeket a feladatokat! Akkor azért már fiú barátja is lehet egy lánynak, nehogy mr az anyja takarítson utánuk! És nem kell kitakarítnaia a nappalit, vagy a konyhát, de furi kicsit nekem, hogy úgy látod, nem lehet elvárni tőle semmit! Ha bárhol utána olvasol egy 5-7 év közötti gyereketől elvárható és el is várandó, hogy segítsenek a házimunkában, nyilván a saját szintjukön, nem véletlen pakoltad valószínú te is el valahova az ágyneműt, a játékot, vagy evés után a tányért már az oviban! Ha emlékszel gondolom volt nálatok is terítős.... stb DE Ő nem tud helyesen teríteni, mert nem akar, semmit nem akar segíteni és nem is segít!!
2012. dec. 7. 05:21
 7/33 A kérdező kommentje:
Közben olvasom a válaszokat!:) 4-es! Nem egyszer próbáltuk! De nem hiszem hogy engem kéne hibáztatni, tanácsot kértem! És épp, hogy a páromat és az anyukát hibáztatom, és természetesen 12 éves gyreket is már van amiben hibáztatok, mert sok mindenről már tudatosan dönt! De sok minden nem az Ő hibája! Megmutattuk, direktbe is és egyébként is látott már olyat nem egyszer! Sőt sielésnél fel bírja húzni a sajátját, ha olyan helyre megyünk és le is bírja a végén, pedig segíteni mentünk, de megcsinálta, mert ügyes volt akkor, és nyilván tudja hogyan kell, de otthon nem, alszik a koszba! Most egyébként ott tartunk, hogy semmilyen formában nem lehet vele eszélni, tényleg arra a kérdésre ahogy hozzuk a kocsiban mi volt a suliban, már mogorván és rettentő bunkó stílusban reagál!!! Majd a de biztos volt valami, dolgozat, ötöst kaptá? tehát úgy próbáljuk kihúzni a dolgokat! De semmi, csak rosszabul reagál, majd még lehet az apjára ordít HANGOSÍTSD!!! Na ez lenne a rádió felhangosítás... Megkérdezzük evette, válasz nem! Mit szeretnél Mindegy, mondjuk, hogy mit lehet, akkor választ, de nem segít semmit elkészítjük neki és pofákat vág és undorítóan eszik!!! Enné szeretettelibben, hogy álltok ahho, aki 1,5 év alatt nem jut el odáig 12 éves korára hogy kultúráltan egyen??? Ha hisztizik és próbáljuk puszilgatni, megölelni, akkor volt hogy megrugta az apját, ráütött, majd 10 perc múlva kijött a szobájából mintha semmi nem lett volna addig, amikor megpróbálják megbeszélni, hogy nem volt ok a dolog, akkor inkább vissza megy a szobájába!!
2012. dec. 7. 05:31
 8/33 anonim ***** válasza:

nekem is az jutott eszembe elsőre, hogy a gyerek az tükör, a szülő magát látja benne viszont

én is mindenképpen nyitnék a kislány felé, a testi kontaktus javasolnám elsőként, nagyon hatásos tud lenni, ölelés, simogatás, közös sütisütés egyebek.

2012. dec. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már nagyon fáradt vagyok, én nem aludtam... látom már össze-vissza írok, kimaradnak betűk! szóval szerintem nem értitek a helyzetet, és valószínű, hogy ez így nehezen is érthető, én mint írtam fél évig fogtam úgy fel mint Ti! Részemről nagy haverkodás nem jöhet egynlőre szóba mert durván visszaél a dologgal!! Én esküszöm, hogy nem láttam és hallottam soha iylen gyerekről!!! Szeretgetni nem lehet, mert bedurvul tőle! Nincs megtanítva rá! nem kis darab, 60 kiló legalább, meg akarod ölelni és leránt az ágyra, mert szerinte vicces, nem baj, hogy megütöd magd, és belilul a lábad, másnap megnyomigálja nevetve, hogy tényleg fáj-e és egy hét múlva megint durvul, én már nem ölelgetem, csak ha semmi nincs a közelben! Meg megcsikiz, meg ilyenek, és nem tudod leállítani, csak, ha Ő úgy érzi megúnta! Ezért a gyereke sem szeretik már írtam! Durva és piszkálódik, de Őt nem lehet piszkálni!! Kedvencem amikor vázolja, hogy Ő egyke, és neki snekit nem kell elviselni! Légyszi értsétek meg, nem én neveltem ilyennek, ez a helyzet van, és én már nem bírom!!! Valami megoldás kell!! És amit írtok már egy éve kudarcba fulladt, és ki próbáltam, jó naivan többször is! azért már az is kínos, hogy én futottam sokáig utána, Ő meg röhögött a markába, és egy lépést nem tett!
2012. dec. 7. 05:56
 10/33 anonim ***** válasza:

A szülő(ebben a nevelőszülők is benne vannak) 8-10 éves korig minta a gyereknek, és 10 éves kor után tükör, tehát ugyan azt mutatja , amit a mindennapokban lát.


Azt kapjátok vissza, amit látott tőletek, és bizony hibásak vagytok, te is....


De nem ez a lényeg.


Próbálj vele közös lányos programokat szervezni.

Menjetek együtt fodrászhoz, kozmetikushoz, vagy épp kondizzatok, azt írtad kissé túlsúlyos, illetve diétázzatok együtt, az senkinek nem árt.


A szobáját vele együtt próbáljátok kitakarítani, egy 11 és fél éves már kamasz!!! Lehet van, amit nem akar, hogy lássatok.


Tehát az ezzel járó nyűgök még csak most kezdődnek, és ha nem lesz közös nevező vele, akkor később a kapcsolatod az apjával is rá fog menni!


Próbáld szeretni őt, akkor is, mikor úgy érzed elviselhetetlen.


Sajnos itt csak szeretettel és odafigyeléssel tudtok segíteni, lehet még alakitani,de már nem sokáig!


Hajrá, és írd meg majd mire jutottatok.

2012. dec. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!