Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mit tegyek? A...

Szerintetek mit tegyek? A kiscsoportos ovis kislányomra ráütött a dajkanéni az oviban.

Figyelt kérdés

Apa ment érte és már az öltözőben mondta az apjának hogy ráütött a fenekére a dajkanéni, a férjem megkérdezte az óvónénit hogy mi volt a probléma ő azt mondta hogy semmi. A férjem nem kérdezett be egyenesen.

Itthon is csak ezt hajtotta a gyerek megmutatta hová ütött meg hogy azért mert pocsolt. Nem védem a gyerekem nem vagyok elfogult, tudom hisztis, akaratos és nem túl alázatos de nem hiszem hogy egy magatartászavaros lányka lenne. Lehet az is hogy hisztisebb mint az átlag és eleven de nem hiperaktív vagy szellemileg visszamaradott, okos és aranyos is tud lenni.

A férjem szerint nem kellene firtatni a dolgot mert ki ne csesszenek a gyerekkel, én azt gondolom nem kellene szó nélkül elfelejteni a dolgot. Szerintetek?


2012. szept. 21. 20:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
76%

Finoman meg kell kérdezni a oviban hogy mi történt, a dadustól pl.

Nyilván nem elfogadható a verés, de túl sem kell reagálni a dolgot.Az fix. hogy kell jókora szigorúság a nevelők, óvónők részéről, 20-30 gyereket kell nekik egyszerre felügyelni, stb.Nem kis munka az biztos.Itt az "anyatigris" anyukák közül nem tudom ki lenne erre képes???

Na de persze nem a verés a megoldás, de ugye nem is verés történt.Lehet csak jelzés értékkel legyintett oda, ami valószínű oda sem ért a fenekéhez, csak a kislány zokon vette már a mozdulatot is esetleg, mint írták előttem a gyerekek szeretnek túlozni.

És amúgy neked szimpatikus a daduska, már ettől eltekintve?Kinézed belőled?

2012. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
90%

Én kb egy éve tettem itt fel hasonló kérdést.

Velünk az történt, hogy a lányom kb. 1 hete volt óvódás, amikor mentem érte, és a nagycsoportos óvó néni már az ajtóban elkapott, és mesélte, hogy rossz volt a lányom, és hát kicsit összevesztek. Olyan fura volt nekem, hogy miért csinál belőle ekkora ügyet. Aztán megkérdeztem a lányomat, és azt mondta, hogy a homokozóban szórta a homokot, és az óvó néni rászólt, majd megpofozta. Hát, én egyből odamentem a mi óvó néninktől megkérdezni, hogy hogy volt ez az eset. Ő csak annyit mondott, hogy a gyermek el lett a homokozóból távolítva, és ezen borult így ki. De aznap este éjjel sírva felriadt, és megint mondta, hogy azt álmodta, hogy az óvó néni megpofozta. Gondoltam is, hogy ebből még lesznek bajok, de szerencsére túltette rajta magát.

Itt nekem anyukák azt írták a kérdésemre, hogy előfordul, hogy a gyerek a verbális szidást magában továbbkölti, és már ő maga is úgy emlékszik rá, hogy megverték. Pláne, hogy utána még rosszat is álmodott. Én végül nem csináltam belőle balhét, mivel az óvónő új óvónő volt, és gondoltam, hogy már csak nem azzal kezdi az első hetét, hogy az udvaron mindenki szeme láttára megpofoz egy gyereket?! Gondolom, hogy azért az óvódavezető sem hagyta volna szó nélkül.

És aztán képzeld el, hogy az idén mentünk, és másik óvónő van. Mondták, hogy az a nő ki lett rúgva, mert nem bánt szépen a gyerekekkel. Másik anyukától meg azt hallottam, hogy pszichológushoz járatja a gyerekét, mert az az óvónő annyira kikészítette. Szóval ezek után én meg már el tudom képzelni, hogy mégis megütötte a gyereket. Szerencsére nem az ő csoportjába járt a lányom, és el is felejtette hamar. De szerintem nagyon figyelj oda rá, mert ha máskor is előfordul, vagy látod, hogy a gyerek szorong, inkább vedd ki abból az oviból.

2012. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 krisztivan ***** válasza:

Nem kenyerem a verés.De. Először ,utána kérdeznék a dolognak.Nem azért mert hazudik a lánykád(fel sem merülhet ez egy 3 évesnél)hanem mert lehet félre értelmezte a dolgot.

Saját példa,nagyobb gyerek(kb.6 éves):

Ne verjél engem többet meg!-mondta nekem.

Nézek mint rozi a moziban,hogy miről is van szó?

Kifejtette:amikor én szeretetből,játékból megpaskoltam a fenekét,az neki úgy jött le,hogy verem.Megbeszéltük és azóta nem paskolom:-))

Inkább először kérdezz és utána tudsz helyesen reagálni.

2012. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Igen egyébként ezt mindenképp valahogy tisztázni kellene hogy mit értett verésen a kicsi? Mert az én gyerekeim is a nagyobb és a kisebb is (5 és 3 évesek) van hogy másképp értékelnek dolgokat pl. múltkor kedvesen mosolyogva mesélte a kisebb mikor a játszóra odaértem (apjával ott vártak) hogy és képzeld apa megvert finoman :) Ezt ha valaki hallja azt hiszi verjük őket holott ez annyit jelent hogy a férjem ilyen lassan meglegyintve megpaskolja őt, ez náluk vicc-poén egyáltalán nem komoly.

Persze ettől nyilván érzik a különbséget ha mondjuk egy másik gyerek csap oda nekik hiszen az fáj, de lehet a te kislányod is egy legyintést vett verésnek.

Egyébként meg nehéz ügy mert ha felhozod ezt a dajkának és megsértődik rajta meg kikéri magának (ilyet is el tudok képzelni) akkor utána mindig félnék hogy vajon mikor fog odalegyinteni máskor is a gyerekemre...:(4És nagyon rossz lehet úgy otthagyni egész napra egy közösségben ahol tudod hogy ilyen történhet.

2012. szept. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Az a fura hogy meg is mutatta a popsiján hogy oda ütött a lényeg hogy ha megkérdezem és letagadja élből a dadus akkor nézhetek mert az ő szava az én kicsi lányoméval szemben. Meg félek hogy kicsesznek a gyerekkel elég ha egyszer nem öltöztetik fel egy hideg időben vagy a sapit nem teszik rá stb...
2012. szept. 22. 15:24
 36/38 anonim ***** válasza:
18%

Az 5 gyerekes anyukától kérdezem: szerinted neked azért csak 61%-od van, mert olyan jól csinálod a dolgokat és remekjó tanácsokat is adsz?


A gyerekverés a saját eszköztelenséged (fantáziatlanságod) bevallása igen romboló formában. Ártasz vele a gyereknek fizikailag, és a kettőtök kapcsolatának is, de még a gyerek későbbi felnőtt életébe továbbvitt nevelési sémáknak.

2012. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is azoknak a táborát szaporítom, akik szerint előbb kérdezni kell, azután további lépéseket tenni.

Fontos, hogy lehetőleg a kérdés tényleg kérdés legyen és ne vád.

Én az óvónéni előtt kérdezném meg a dajka nénit.Elmesélném, hogy mit mondott az öltözőben a lányom, mit mondott otthon és hogy ez nekem milyen rosszul esett.

Így -ha nem támadsz ők is el tudják mondani, mi történt, hogy történt.

Emberileg érthető, hogy a dajka néninél elszakadt a cérna, amikor harmadszor öltöztette át a lányodat, mert összevizezte magát. Nem ütheti meg, de érthető. Biztosra veszem, hogy szép szóval már próbálkoztak az első két átöltöztetésnél is...

És még valami: a dajka néni nem pedagógus végzettségű. Ettől még hibát követett el, de azért ez is árnyalja a történetet...

Szerintem az sem árt, ha a lányodnak Te is elmondod néhányszor, hogy nem szabad vizet fröcskölni a mosdóban...


Remélem hétfőn sikerül békésen rendezni a konfliktust!

2012. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt helyénvaló a dadustól, az óvoda nem erre való. Nekik kötelességük agresszió nélkül megoldani a helyzeteket. Kérdezz rá, de ne csinálj belőle túl nagy ügyet.
2012. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!