Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mit tegyek? A...

Szerintetek mit tegyek? A kiscsoportos ovis kislányomra ráütött a dajkanéni az oviban.

Figyelt kérdés

Apa ment érte és már az öltözőben mondta az apjának hogy ráütött a fenekére a dajkanéni, a férjem megkérdezte az óvónénit hogy mi volt a probléma ő azt mondta hogy semmi. A férjem nem kérdezett be egyenesen.

Itthon is csak ezt hajtotta a gyerek megmutatta hová ütött meg hogy azért mert pocsolt. Nem védem a gyerekem nem vagyok elfogult, tudom hisztis, akaratos és nem túl alázatos de nem hiszem hogy egy magatartászavaros lányka lenne. Lehet az is hogy hisztisebb mint az átlag és eleven de nem hiperaktív vagy szellemileg visszamaradott, okos és aranyos is tud lenni.

A férjem szerint nem kellene firtatni a dolgot mert ki ne csesszenek a gyerekkel, én azt gondolom nem kellene szó nélkül elfelejteni a dolgot. Szerintetek?


2012. szept. 21. 20:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
62%
ha az én gyerekemet merné megütni az óvónő vagy a dada, már rég nem lenne munkahelye, meg pár szállal kevesebb lenne a haja is. Remélem azoknak a gyerekeit is verik, akik azt mondják ez nem baj...
2012. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez a viselkedés a dajka részéről teljesen elfogadhatatlan. Ha a gyerek annyira rossz vagy kezelhetetlen, hogy a dajka ill. óvónő nem tud vele mit csinálni, akkor azt a szülővel kell megbeszélni, de semmiféleképpen nem járhat el a keze.
2012. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekeket nem szabad megütni. A szülő adhat, ha nagyon indokolt, de egy dajka ne nyúljon hozzá egy ujjal sem. Semmi joga hozzá. Nem beszélve a lányod koráról. Én biztos panaszt tennék.
2012. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
96%

Én a dadát kérdezném meg.

Kérdeztem is, amikor egyszer a gyerekem lehajolt bekapcsolni a cipőjét, és ő adott egy olyan tockost neki hátulról, hogy a gyerek megfejelte a földet és látszott a homlokán a nyoma. Persze tagadott, de többet egy újjal sem nyúlt hozzá. A gyerekem meg megtanulta, hogy nekem nyugodtam elmondhatja, mert meg tudom védeni.

2012. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát nem vagy könnyű helyzetben.

Én nagyon higgadtan, nyugodtan a dajkát is megkérdezném erről, hogy mi történt, mert a kislány ezt mondta. Te ismered a kislányodat, nem lehet, hogy egész egyszerűen ő is félreértette a dolgot? Pl. lehetséges, hogy csak picit megpaskolta (nem tudok jobb szót rá, de semmiképpen nem csapás, ütés, fájdalom okozás), hogy átöltözött, kész, mehet... és talán mindezt szeretetből tette, nem büntetésként... a kicsi meg félreértette.

Roppant kényes szitu, mert egy 3 éves szava áll szemben egy felnőttével.

Előbb tudd meg az igazat, aztán lehet dühöngeni.

(Egyébként remek hozzáállás, ha megütik a gyerekemet, megütöm én is azt, aki megverte. Szép példája, hogyan is intézzük el konfliktusokat. Ez talán nem az erőszakra tanítás egyik példája?!)

2012. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%
25-ös: nagyon sajnállak, hogy a szüleid nem szóltak a nevelőidnek, így számodra az ütögetés/verés normális dolog. Te mit szólnál, ha a gyerekedet megütné egy "idegen"?
2012. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
51%

Hát én meg azt tartom szánalmasnak, aki azt hiszi, hogy a gyereke érdeke az, hogy ne legyenek szabályok, ne legyenek a tetteinek következményei, és nyugodtan hisztizhet, szenvedhet, nem fog semmit kapni érte.

Van az a helyzet, amikor szükséges egy fenéken billentés, hogy egy gyerek megtanulja a határokat. Aki ezt nem tezsi meg, mert ezt az egészet túlkombinálja, annak már látom is magam előtt a gyerekét egy jó kis ütős hiszti kellős közepén...


5 gyerekes Anyuka

2012. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
63%

Kérdezz rá az óvónőnél, és ha kitérő választ ad, akkor vágd pofon, elvégre ez nála egy elfogadható eszköz :)

Különben aki azt mondja, hogy a gyerek fenekére stb ráütni teljesen normális dolog, azok betegek, és csak remélni tudom, hogy nincs gyerekük.

2012. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
95%

Én is megkérdezném a dadust.

Azért nehogy már az legyen a normális, hogyha nem jól viselkedik a 3 éves, aki ráadásul vizet pacsált ki, nem verekedett, egy olyan ember, aki gyerekek között dolgozik, így tudja csak ezt lereagálni. Azzal mit csinál majd, aki esetleg megüti a másik gyereket? Büntesse, állítsa sarokba, de ne verjen rá még a popsijára is.

Engem is vert fejen az egyik tanár általánosba, fel is repedt a szám, viszont egyből hívta is Anyukámat, hogy mi történt.

2012. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Pofon ne vágd mert azért nagyon megbüntetnek, mert a közalkalmazottakat védi a törvény.
2012. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!