Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kérdés. Tiszta vagy...

Ovis kérdés. Tiszta vagy vegyes csoportba irassam?

Figyelt kérdés

A nagyfiam most kezdte az ovit, vegyes csoportban. (jelenleg csak ez volt, nem lehetett választani). Jövőre a kicsi is kezdi az ovit, ekkor már indul tiszta csoport is, lehet majd választani.

Nem tudom, melyik lenne a jobb. Vegyes csoportban a bátyjával, vagy egyedül egy tiszta csoportban.

Bevallom nekem nem szimpatikus a vegyes csoport, ezért is gondolkozom a tiszta csoporton, de lehet, a kicsinak jobb lenne a nagy mellett. Szerintetek melyik csoport lenne a jobb megoldás?



2012. szept. 20. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyes csoport akkor jó,amikor még kicsi,mert tanul a nagyoktól,de 5-6 évesen a tiszta csoport,mert vegyes csoportban sok gyerek visszafejlődik 5-6 évesen
2012. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy ovonő ismerősöm mondta, hogy nem jó a vegyes csoport. Ott a nagy gyerekek mind olyanok, akik valamiért visszamaradtak a suliból, tehát időben nem nyertek felvételt. Ez még nem is akkora gond, de ha belegondolsz az ovonő nem tud egyszerre az egész csoporttal ugyanúgy foglalkozni, mivel máshogy kell foglalkozni egy 3 évessel, mint egy 6 évessel. A 3 évesnek lehet tanítani éneket, körjátékot, de egy 6 évesnek ez már nem újdonság. Így valamelyik korosztály mindig kevesebb figyelmet kap majd, mert a többiek igényeit ki kell elégíteni. Sokan azt mondják mennyi önállóságot tanul a kicsi a nagyoktól, de sokszor meg az van, hogy a nagyobbak nem is foglalkoznak a kicsikkel. Az önállóságot meg amúgy is megtanulja az oviban a mini csoportban is.

Egy ismerősömnek is vegyesbe jár a kislánya, hát az első lelkesedése alábbhagyott pár nap alatt, amikor látta, hogy a nagyok mennyire vadak tudnak lenni a kicsikkel mit sem törődve.

Persze ha a nagyobb testvér is oda jár, az már elgondolkodtató, mert a kicsinek könnyebb lenne a beilleszkedés, vagy nem sírna annyira az elején.

2012. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen vegyes csoportba írasd, akkor meg pláne, ha a bátyja is oda fog járni.
2012. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyes csoport előnyei:

a testvérek egy csoportba járhatnak,

egyszerre csak a csoport kb.harmada új, beszokó,

a kicsik sok nagyobbaknak szóló tevékenységben is részt vehetnek,

a nagyok felelősséget tanulnak, segítenek,

az iskolába menőkre több figyelem jut (nem 25 megy egyszerre iskolába,)

minden évben vannak újak és elmenők, ezért a csoport elfogadóbbá befogadóbbá válik,

évismétlés esetén nem kell újabb óvónőket, csoportot megszokni a gyereknek, egyszerűen csak marad a saját csoportjában,

könnyen kialakulhat nem kortárs barátság is


A tiszta csoport előnyei:

könnyebb az óvónőnek csak egy korosztályra tervezni,

az azonos korosztály egymáshoz jobban hasonlítható,

több lehetőség a kortárs barátságok kialakulására.

2012. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kérdésem konkréten arra vonatkozott, hogy a kicsi hova menjen. A bátyjához a vegyesbe, vagy egyedül a tiszta csoportban.

A kettő előnyeivel, hátrányaival eddig is tisztában voltam. A nagynál nem lehetett választani, a vegyesben volt hely.

2012. szept. 21. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha megfigyelted több előnyt tudtam összeszedni a vegyes csoportról.

Ezért ezt ajánlom.

2012. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!