Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen csoportba irassam...

Milyen csoportba irassam kislányomat?

Figyelt kérdés
Kislányom jövőre lesz 3éves és szeretném beíratni ovódába.De tanácstalan vagyok,hogy milyen csoportba lenne neki a legjobb.Vegyes csoportban,ahol egyben van a 3csoport,vagy kiscsoportban,ahol csak annyi idősek vannak,mint az én lánykám?
2010. febr. 19. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Mindenképp kiscsoport!
2010. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim vegyes csoportba járnak,és csak jót tudok mondani róla.Könnyebben tud a saját fejlettségi szintjén dolgozni-a fiaim pl nem akartak rajzolni,barkácsolni,ők a kissebekkel voltak olyankor,de a lányaimat meg nagyon érdekli,ők a nagyobbakkal dolgoznak-.Mivel nincs egyszerre sok kicsi,többet tudnak velük foglalkozni,a lányaimon összevesztek a nagyobb lányok,h ki játszhat velük.:))

A lányaim nagyon félénkek voltak,de így,h a nagyobbak pátyolgatják őket,gyorsan beilleszkedtek a csoportba.

Persze nagyon jó óvónénik kellenek,akik nem arra használják a csoportot,h a nagyok vigyázzanak a kicsikre,hanem ki tudják használni az előnyöket a gyerekek javára.

2010. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is vegyes csoportba jár, csak jót mondhatok róla. A nagyok segítenek nekik, elkezdett építeni, nem olyan türelmetlen stb. Szerintem a nagyobb gyerekek jó hatással vannak rá. Sőt! Most már vannak nála kisebbek is, és ő is segít nekik. Nem utolsó sorban pedig van egy kis húga, vele is eljátszik, segít neki.
2010. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a vegyes csoportot ajánlom. A nagyobbak foglalkozására ha csak fél füllel figyel, máris sokkal többet fejlődik. Emellett segítik a nagyobbak a kicsiket is:) Olyan aranyosan vezetgetik.

Üdv.:egy óvónő

2010. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vegyes csoportra szavazok. A gyerekm sitty-sutty megtanulta az R hangot, mert a logopédus gyakorolja a nagyokkal. És ezer más ilyen példát tudnék mondani, mindent ellesnek a nagyoktól, önállóságot tanulnak tőlük.
2010. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekme a kislányom most egykorú csoportba jár, de bölcsiben vegyes csoport volt és tényleg jobban fejlődött, hamarabb tudott pohárbólinni, mert mindent úgy csinált, ahogy a nagyok. Ha lett volna vegyes csoport az óvodában, akkor én is odavittem volna.
2010. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kiscsoportra szavazok.

3 gyermekes anyuka vok. A nagyok járnak oviba,vegyesbe,mert mindenki rábeszélt anno,hogy az milyen szupi!

Az első évben,meg talán a 2.ban is jó a vegyes. Viszont a fiam pl. 4évig lesz ovis,ez a 3.éve, sokszor panaszkodik,hogy mennyit nyekeregnek a kicsik,meg milyen "bébisen" esznek,folyik a "taknyuk" és a dadus meg ovó nénik folyton őket babusgatják....

Az első években tényleg húzóerő az idősebbbek között lenni,de aztán nem bizots,hogy jó,mert már nincs nála nagyobb. Nem beszélve arról,hogy a nagyfiús barátai tavaly elballagtak,és most maradtak a "pisisek". Ez a veszély sem áll fent ha "tiszta" csoportba megy gyerkőcöd.

De ez tényleg nem könnyü döntést....

Sok sikert!

2010. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én is kérdeznék:

A vegyes csoportban a nagyokat a fejlődésbe nem fogják vissza a kicsik?

2010. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem fogják vissza őket-nekem már egy gyerekem ment vegyes csoportból iskolába,3 maradt az oviban.:)-,mert vannak nekik való foglalkozások,programok.pl a nagyok mentek a hangversenyre,addig a kicsik az udvarra.:)A gyerekeim elmondása szerint egyáltalán nem zavarják őket a kicsik.A kisebbik fiam marad még egy évet oviban suli előtt,pont azért nem olyan világrengető számára,mert az ismerős csoportban maradt.

2.vagyok.

2010. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiscsoportra szavazok. Nem minden gyerek szereti azt ha különböző korú gyerekekkel kell játszania. A szomszéd kisfiú annyira visszahúzódó hogy csak sírt a vegyes csoportban, de amióta a saját kortársaival van semmi baj nincs.
2010. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!