Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis "gondok". Nálatok ez...

Ovis "gondok". Nálatok ez hogy van?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte lányom az ovit, és pisilni kiengedték egy másik nagyobb kislánnyal, de nem törölte ki senki a fenekét, ki sem kísérték őket. Oké, hogy csak pisi volt, de ha kakál, akkor is ez lesz? Dereka be sem volt dugva, lehetett látni hogy ő húzta fel magának a bugyit meg a nadrágot is, amivel nincs is gondom, gyakoroljon, de utána azért a dadus, vagy az ovónéni megigazíthatná a ruháját, nem? Főleg hogy az első napja volt az oviban, kicsit lehetnének segítőkészebbek, figyelmesebbek a kicsikkel.

A másik dolog,, hogy a kis WC-k úgy vannak kialakítva, hogy egymás mellett van 3 db, velük szemben 3 csap, a WC-knek se fala, se kis elválasztó, vagy függönyke, semmi. Nem ajtós WC-t várnék nyilván, de pl. az én gyerekem, sőt nem csak az enyém nem tud úgy nyugodtan kakálni, hogy közben nyüzsögnek, kezet mosnak, jönnek mennek körülötte.

Nálatok az oviban hogy vannak kialakítva a kis WC-k?

Nem akarnám, hogy egész nap görcsöljön, meg visszatartsa a fenti okok miatt. Szerintetek?


2012. szept. 20. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van... A fiam 3 hét múlva kezd, tapasztalatom még nincs, de a kialakítás ebben az oviban is ilyen.
2012. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondta egy másik anyuka, hogy az ő fia is azóta csak otthon kakál, mióta elkezdték az ovit. Nem is értem, olyan mint a börtön WC, hogy mindenki láthat...
2012. szept. 20. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen a kialakítás (csak nálunk a 3 wc-vel szemben 5 csap van). Én délben hazahordom a fiamat, legtöbbször épp ebéd utáni kézmosás, fogmosás van, mikor megyek érte, és wc-znek is a gyerekek, közben beszélgetnek, míg a többi fogat-kezet mos. Nem zavarja egyik gyereket sem, sőt még az óvónéni is ott sertepertél, hogy segítsen fogmosásnál, öltözésnél, törlésnél...
2012. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi két hete járunk oviba ott a WC kialakítása úgy van,hogy 5db wc van egymás mellett fallal elválasztva és van rajta függöny.Így nincs probléma ezzel.Eleinte szerintem meglehet ezt érteni,hogy nem volt ott senki dadus,óvó néni.Nálunk 30gyerek van egy csoportban.Én is láttam olyat,hogy kijött egy kislány pisilni nem kisérte senki pisilt és nadrágtól a bugyiig meztelenül sétált.Aztán látta,hogy nem foglalkozik vele senki felöltözött magától.
2012. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk mondjuk van függöny a wc-k előtt de nem húzza be egyik gyerek sem maga után. :) nálunk is kiküldik őket pisilni, maguk törlik meg magukat. Nálunk ezzel nincs gond én már jó néhány hónapja rászoktattam a lányomat hogy végezze önállóan a dolgát. Nyilván ha kakil, akkor szól az ovónéninek, akkor segít kitörölni a pópóját,bár a láyno minden este itthon kakil, szóval ilyen még nem történt. De mondjuk azért a ruhájukat megigazítják. Mindig mosolygok is rajta mikor megyek érte hogy a nadrág a hónaljáig felhúzva, pulcsi betűrve édesen játszik! A kakilást meg próbáld meg vagy reggelre szoktatni indulás előtt vagy estére. hamar megszokja ha ráülteted, h kakiljon, egy idő után úgyis otthon fog kakilni ha zavarja az ovis körülmény!
2012. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk az első időbe kimentek vele,sőt időközönként vitték.csak azt engedték ki egyedül akiről tudták,hogy ügyesen megold mindent,ha szól hogy kakilni szeretne menni,nyilván megy vele valaki,de ha csak pisről van szó,már a fiam is együl jár.nálunk is van függöny a wc-n,de én is ezt láttam,hogy nagyon nem zavartatják magukat,de van amelyik kisgyerek behuzza.van amelyik nem.
2012. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyenek a mosdók. Nyilván a dadusoknak is könnyebb így. Könnyebb rájuk nézni, szemmel tartani őket a Wc-n is. Persze pisilni nem járnak egyedül, de nem is tud mindegyikkel az óvónéni szaladozni. Az én lányom is kitörli magának pisi után, a kakit meg így kénytelenek vagyunk gyakorolni. Szóval, lassan már csak ellenőrzésre járok be, persze van mit javítani, de majdcsak megtanulja.
2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk függöny nincs,de kis fallal el vannak választva a wc-k.ők is egyedül mennek ki.szerintem ha szól,hogy kakálnia kell,akkor biztos kitörlik a fenekét,legalábbis az én fiam még nem jött haza egyszer sem úgy,hogy ne lett volna kitörölve neki.felöltözni fel tud egyedül egy három éves gyerek,de ha úgy érzed,hogy nem jól,akkor szólj nekik,hogy figyeljenek oda
2012. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk oldalfalak vannak és előttük függöny, ha szakad, azonnal pótolják. Mosdók sora erre merőlegesen van, onnan nem lehet a vécékhez látni.

Felöltözésben nálunk is csak akkor segítenek, ha éppen ott vannak vagy észreveszik. A fiam atlétatrikóját még egyszer sem találtam betűrve konkrétan, tehát ilyesmire nincs az óvónőknek kapacitása, ez teljesen érthető.

2012. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk akinek szükséges segítenek. A lányom bölcsis volt, így sokkal önállóbb már a többi kicsihez képest.

El van szeparálva a wc, de nincs függöny, mert volt olyan kicsi aki félt, no és úgy könnyebb is a dajkának gondolom én.


Lerajzoltam nagyjából :)

[link]

2012. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!