Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha a gyereketek...

Mit csináltok, ha a gyereketek egyszerűen azt mondja, hogy "nem", és nem csinálja, amire kéritek?

Figyelt kérdés
2,5 éves gyerekről van szó. Nagyon elegem van már belőle, hogy bármit kérek tőle, nemet mond, és nem csinálja, kb. a pofámba röhög. (Tudom, hogy dackorszak, normális, nem is ez a bajom, hanem hogy én mit tegyek!) PL. hogy segítsen összepakolni a duplot, menjünk fürödni, akármi... Mindenből veszekedés van. Ő nyilván követelőzik, ezt kér, azt kér, ezt csináljam, azt csináljam. Annyi eszközöm van, hogy mondom neki, hogy akkor én sem teljesítem a kéréseit, és hiába vagyok ebben következetes, ettől nem lett együttműködőbb egyáltalán. Persze az ember hallja, hogy ne kiabáljon, pláne ne bántsa, ne zárja be, de akkor mi az eszközötök? Jó, ha indulni kell, fürödni kell, megfogom, és viszem. De ha olyan a helyzet, amihez tényleg kell a hozzájárulása, pl. hogy pakoljon el, és nem pakol, mit lehet tenni? Vagy ha kérem, hogy ne lötykölje ki a teát, és direkt kiönti, majd rászólok, hogy törölje fel, és azt mondja, hogy nem?
tegnap 09:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
49%

Duplora: “én egyszerre ilyen sokat tudok beledobni a dobozba/én ilyen messziről/ilyen hangosan tudom beledobni…” vagy “ki tud bele dobni többet? Szerintem én” és erre ő is elkezd pakolni. Utána megköszönöm neki, hogy segített. Nem egyből paranccsal kezdem, hanem “gyere pakoljuk össze együtt a duplot” felszólítással. Egy 2,5 évestől nem lehet elvárni amit te akarsz. Max néha néha, de nem azt hogy ő egyedül odamegy és összeszedi. Az enyém már 4,5 és már megcsinálja ha kérem mondjuk 10/6szor.


Menjünk fürödni: “ki ér előbb a fürdőszobába” játék. Sózsák liszetszsák játék. Izgi, színes habfürdő. Apjával is be szokott ülni.


Ne lötykölje ki a teát: egyszerűen elveszem előle. Nem hagyom. Ha kiönti (mondjuk direkt nálam sosem öntötte ki), akkor megkérdezem, hogy “szerinted mivel kéne feltörölni?” Mond valamit szivacs vagy papírtörlő. “Huh azt hova is raktuk? Elfelejtettem. Te emlékszel?” Mindig tudja és általában már hozza is. “De jó hogy neked ilyen jó memóriád van. Gyere gyorsan töröljük föl” És sokszor már el is kezdi.


“ Annyi eszközöm van, hogy mondom neki, hogy akkor én sem teljesítem a kéréseit, és hiába vagyok ebben következetes, ettől nem lett együttműködőbb egyáltalán.”

Magyarul semmilyen eszközöd sincs, ami a gyerek tényleges igényeire reagál, amivel motiválod, illetve amivel segíted hogy olyan képességei alakuljanak ki, amik az életben őt aegítenék a konfliktusos helyzetekben.

Ajánlom neked a Pozitív fegyelmezés eszközeit - vagy könyv formában, vagy online tanfolyamként (én ez utóbbit végeztem, mert gyakorlatorientált volt).

De írták itt a Beszélj úgy könyvet, az is nagyon jó.

Vagy az Erőszakmentes kommunikáció.


Ha nem teszel energiát a tanulásba, semmi nem fog változni, csak lassan átléptek újabb és újabb korszakokba - amiket már az előzőben szerzett rosszul kezelt konfliktusok terhelnek. Így kamaszkorra - habitustól függően - simán el lehet jutni addig hogy semmilyen ráhatásod nem lesz a gyerekedre, és csak reménykedhetsz benne hogy a társasága elég intelligens lesz.

tegnap 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!