Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha a gyereketek...

Mit csináltok, ha a gyereketek egyszerűen azt mondja, hogy "nem", és nem csinálja, amire kéritek?

Figyelt kérdés
2,5 éves gyerekről van szó. Nagyon elegem van már belőle, hogy bármit kérek tőle, nemet mond, és nem csinálja, kb. a pofámba röhög. (Tudom, hogy dackorszak, normális, nem is ez a bajom, hanem hogy én mit tegyek!) PL. hogy segítsen összepakolni a duplot, menjünk fürödni, akármi... Mindenből veszekedés van. Ő nyilván követelőzik, ezt kér, azt kér, ezt csináljam, azt csináljam. Annyi eszközöm van, hogy mondom neki, hogy akkor én sem teljesítem a kéréseit, és hiába vagyok ebben következetes, ettől nem lett együttműködőbb egyáltalán. Persze az ember hallja, hogy ne kiabáljon, pláne ne bántsa, ne zárja be, de akkor mi az eszközötök? Jó, ha indulni kell, fürödni kell, megfogom, és viszem. De ha olyan a helyzet, amihez tényleg kell a hozzájárulása, pl. hogy pakoljon el, és nem pakol, mit lehet tenni? Vagy ha kérem, hogy ne lötykölje ki a teát, és direkt kiönti, majd rászólok, hogy törölje fel, és azt mondja, hogy nem?
tegnap 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Beszelj ugy, hogy erdekelje konyv, olvasd el, szerintem szuper otletek vannak benne, nekunk nagyon bevalt.
tegnap 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Az osszepakolásra nekem az jött be, hogy mondom neki, hogy hozok egy szemeteszsákot és kidobom, ami a földön lesz mire 3at számolok. Aztán elmegyek a kamrába és jó hangosan kirázok egy zsakot, úgy pakol, mint a kisangyal 😁

Az ilyen fürdés, indulás meg kell és kész, kihúzom az előszobába ha kell, de általában akkor jön hogy ő jön, ő vetkőzik, csak meg kell lódítani.

3.5 éves és még tart.

Én mondjuk nem törekszem a nyugodt hangnemre vagy a kérésre mert az életben is lesz, hogy valakinél kihúzza a gyufát, meg kell tanulnia szerintem, hogy van az a bizonyos húr, ha túlhúzza, rosszul jár. Persze nem verem meg meg ilyenek, de ha 20x szépen kértem és semmi, látja rajtam, mikor van vége a játéknak.

tegnap 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
#2-es, én is ezt a zsákos dolgot csináltam a lányommal. Most 13 éves, és mondta valamelyik nap,hogy ez őt annak idején nagyon traumatizálta. :D
tegnap 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
:D na hát én sem tudok nyugodt maradni egyáltalán...
tegnap 09:23
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Akkor jönnek a szankciók. Pakoláskor te is segítesz, de ha ő nem segít, akkor megmondod, hogy nem lesz idő esti mesére, ha nem végeztek. És akkor TÉNYLEG nincs esti mese aznap. Nálunk bevált.
tegnap 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
2 jó nagy pofon
tegnap 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az vált be, hogy lett valamilyen következmenye, pl elesett a játékban. Akkor mondtam neki, hogy össze kell pakolni, mert ha nem pakol el, el fog esni a sok játékban. Kb harmadjára már ő mondta, hogy anya, elpakolok, nem akarok elesni. Egyszer nagyon elcsúszott egy szinezőn, azt megjegyezte, azóta emlegeti. Ha nen akar kabátot venni, akkor mehet kifele kabát nelkül. Ne félj, 2 perc és kérni fogja.
tegnap 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy mindjárt 2.5 éves gyerekem van, és nála is előjött a dackorszak. Mi azzal tudtok normalizálni, hogy nagyobb szabadságot kapott és türelmesebbek vagyunk. Egyedül megy pisilni, lehúzza a nadrágját meg a bugyiját, utána felhúzza és hagyjuk neki ha rosszul is. A reggeli elindulásnál beleszámoljuk hogy sok idő neki felhúzni a cipőt. Reggelinél megkérdezzük, hogy "tükörtojást akarsz enni vagy rántottát" (tehát mi kínáljuk fel a választási lehetőségeket, de mégis választhat). A konyhába az egyik alsópolcra tettük a tányérját meg a villáját, és ki tudja szedni magának.

Engem idegesítenek az olyan dolgok, hogy fel kell neki vágni a kenyeret kis darabkákra, mikor már tudna enni, vagy ideges lesz ha a banán kibontása közben véletlenül eltöri magát a banánt, dehát ez van.

Hogy a játékait összepakolja, az nekünk se nagyon megy. Annyit tudtunk elérni, hogy a játékaival a szobájában játsszon, így csak ott van kupi. Ha nagyon égető már a kérdés, akkor nekünk is a kukás módszer működik.


Szóval összegezve: adunk neki szabadságot, ott ahol lehet. De így is vannak nehéz helyzetek.

tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

"ha kérem, hogy ne lötykölje ki a teát, és direkt kiönti, majd rászólok, hogy törölje fel, és azt mondja, hogy nem?"


Tetszik neki, hogy ez teged felidegesít. Ami nekem bevált, hogy vállat vonok, oké, akkor nem. De te se töröld fel. Előbb-utóbb összeteázza a pólóját vagy ilyesmi és az idegesíteni fogja. Akkor meg lehet beszélni, hogy ezért kell feltörölni, ha valami kilötyögött véletlenül, és hát direkt csinálni meg butaság. Ja, a ruhát persze nem cserélem ki, hat sajnos így jártál, magadnak csináltad.

Nagyon megértem amúgy, hogy felhúz, engem is felhúznak folyton... szerencsére utálják, ha vizes a ruhájuk, szóval nálunk megszűnt a lötykölés.

tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

A 2,5 évesek ilyenek jellemzően, most írhatnak neked tippeket, de leírásod alapján te azt szeretnéd, hogy hatása is legyen a kérésnek, de ez ennyi idősen sajnos meg nem igazán működik. Mármint, rázogathatod a kukásszákot, de nyilván neked az lenne a célod, hogy ne kelljen mindennap rázogatni, mert ha megkéred valamire, csinalja.


Ne, ez 2,5 éveseknek nem megy altalában. Sajna türelmesnek kell lenni, kibekkelni ezt a korszakot es közben igyekezni következetesnek lenni, de ennek inkább már 3,5 éves kora után lesz hatása.

tegnap 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!