Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért üvöltöznek a gyerekek,...

Miért üvöltöznek a gyerekek, és a szülők ezt miért hagyják?

Figyelt kérdés
Játszótér mellett lakok, és egész nap azt hallgatom, hogy üvöltve játszanak a gyerekek. Miért párosul ez a játékkal, miért nem tudják normál hangerőn végezni, mint pl otthon a legózást? Miért szükséges, hogy rájuk hagyjuk és csinálják ahogyan jól esik, miközben sokkal kisebb dolgokért rájuk szólunk? Holott már gyermekként megtanulhatnák, hogy felnőtt korukban sem fognak üvöltve rohangálni az utcán? Tény, hogy nincs gyermekem, de tényleg érdekel a pszichológiai háttere.
aug. 8. 19:48
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
40%

41.

Maximálisan egyetértek.

Oké sok függ a gyerek hsbitusától, van aki pl.a dackorszakot alig észleli, van ahol hisztigép a gyerek.

A játék hevében hangosabb a gyerek is oké, de itt az üvöltöző, normális kommunikációra is alig képes, örjöngő állati szintről van szó.

Rengeteg ilyen van. A hasonló IQ-s anyjuk, meg le se szarja, csak a mobilt nyomja.

aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem ülök magas lovon. Normál hangnemben megkérdeztem egy kérdést, minden rosszindulat nélkül, hogy jobban belelássak a témába. Elmondtam, hogy ehhez képest én miképp nőttem fel külföldön, tehát milyen példákat látok egy másik oldalon, szintén normál hangnemben, nem szidva a gyerekeket. Nem panaszkodásnak szántam a kérdésem, hanem megértésnek. Ha zavarnak, mert koncentrálnom kell a munkámra, akkor becsukom az ablakot és nem is hallok már belőlük semmit. Egy rossz szót nem mondtam rájuk.

Erre idejöttetek páran, belém álltatok, hogy mit képzelek magamról, hogy véleményt akarok formálni olyan témában, amihez semmi közöm (bocsánat, nem tudtam, hogy nincs szólásszabadság), milyen rosszul látom a gyereknevelést, és miért nem akarom megérteni a bennük zajló érzelmeket. Ne haragudjatok, de erre a frusztráltságra, ami ilyenkor egyesekből árad, egyszerűen nem vagyok kíváncsi.

A normális hangnemben válaszoló embereknek nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaikat! A témát részemről lezárom, ha ti szeretnétek még bármilyen véleményt írni az eredeti kérdéssel kapcsolatban, akkor ne habozzatok, de magam részéről már nem fogok reflektálni semmilyen hozzászólásra.

aug. 12. 14:35
 43/44 anonim ***** válasza:
61%
Az egyik szomszédos lakásban kb. 2 hónapig vendégeskedett egy kétgyermekes házaspár. A mellette lévő lakás tulajdonosa ezalatt a 2 hónap alatt alig aludt valamit, olyan zajosak voltak. Mikor már nem bírta, szólt a lakás tulajdonosának, aki csak annyit mondott, hogy sajnálja. Még szerencse, hogy nem végleg költöztek oda.
aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
49%

43.

Erről van szó.

Az állat nemtörődöm szülők, elhanyagolt, állati módon viselkedő gyerekeiról.

A lakástulaj is egy suttyó volt.

aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!