Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért üvöltöznek a gyerekek,...

Miért üvöltöznek a gyerekek, és a szülők ezt miért hagyják?

Figyelt kérdés
Játszótér mellett lakok, és egész nap azt hallgatom, hogy üvöltve játszanak a gyerekek. Miért párosul ez a játékkal, miért nem tudják normál hangerőn végezni, mint pl otthon a legózást? Miért szükséges, hogy rájuk hagyjuk és csinálják ahogyan jól esik, miközben sokkal kisebb dolgokért rájuk szólunk? Holott már gyermekként megtanulhatnák, hogy felnőtt korukban sem fognak üvöltve rohangálni az utcán? Tény, hogy nincs gyermekem, de tényleg érdekel a pszichológiai háttere.
aug. 8. 19:48
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%

Hat igen. A kulfoldi gyerekek csak csendben rajzolgatnak 20 eves korukig.

Ez iiigy van.

Ne rohogtess mar 🤣


Szerintem tiltsuk be a jatszotereket. Nehogy egy gyerek is meg a vegen jol merje erezni magat. Uljon kussban a sarokban es bamulja a falat, maximum.


Te hallod magad amugy? Mi bajod van?

aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%
10# akkor költözz vissza külföldre, ha zavarnak az itteni gyerekek.🤷 Bocs. Nem akarok amúgy bunkó lenni, de ők csak gyerekek. Ártatlanok. Nem bennük kellene keresni a hibat. Sajnos igen, sok embernek van (Magyarországon) egy nagy puttony generációs traumaja, amiket nagyon nehéz feloldani.
aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%
A kisgyerekek meg hangosak. Mindegyik, ez nem nevelés, inkább tüdőkapacitás kérdése. Rájuk lehet szólni újra és újra, fél percig megjegyzik, aztán elfelejtik - de valamikor 5-6-7 éves korukra kinövik, tehát akkor már inkább élvezetből csinálják :D Kb. azért, mint a részegek vagy amikor egy baráti társaságban mindenki izgatott, hogy ő mondja el a legjobb sztorit és mindenki rá figyeljen. Vagy ha focizol épp vagy biciklizel és mondjuk vagytok tízen, persze, hogy hangosan szólsz oda a haverodnak is. ÉS hát ők oviban, bölcsiben is ahhoz vannak hozzászokva, hogy túl kell ordítaniuk a többieket. A játszótér meg tényleg egy dühöngő. De szerintem ez inkább életöröm vagy szereplési, figyelemfelkeltési vágy, mint feszültségoldás. És az lenne persze az élettanilag természetes, ha ezt egy mezőn csinálnák, nem egy belvárosi grundon bekerítve.
aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
93%

Minden népnek van egy vérmérséklete. Én is éltem Norvégiában. Más virtus. De egy hoki meccsen ők is tudnak üvölteni. Egyébként sokkal többet sportolnak, többet vannak a természetben. Rengeteget ad.

A gyerekekben a napi dolgaim miatt gyűlik fel a feszko: elszakadás a szülőktől napközben, folyamatosan kontrollálva vannak, Pisti elvette a játékát és az oviban nem merte kiadni, el kellett fogadnia hogy ovi után nem mennek metrózni stb.

Nem véletlen az agyon kontrollált ázsiai népek (pl Japán) között a mentális probléma, öngyilkosság nagyobb arányú.

Az indulatkezelésnek még felnőttként is igen valid módja az üvöltés. Az már más kérdés hogy milyen keretek között.

A másik nem a dühből hanem az önfeledtségből adódó kiabálás, ami tán még hasznosabb.

aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Az értelmes, hasznos hozzászólásokat nagyon köszönöm!

Mint mondtam, nincs gyermekem, és szeretném megérteni a miértjét a dolgoknak, így nem leszólásnak szólt a kérdésem a gyerekek felé, hanem a megértés miatt írtam ki.

Jelenleg nem szeretnék sem visszaköltözni, sem ebből a lakásból elköltözni, de köszönöm a tippeket! :)

Biztos külföldön is rohangálnak és üvöltöznek egyesek, de akkor sem ez a jellemző. Ahogy az egyik hozzászóló írta is, másféleképp vezetik le a feszültséget.

Szerintem sok minden a nevelésen és a kommunikáción múlik. Velem pl. minden meg lett beszélve, így megértettem, hogy most nincs idő elmenni metrózni az ovi után, vagy hogy miért maradok az oviban napközben. Megbíztam a szüleimben, így tudtam, hogy amit ők mondanak, az úgy lesz. Ha anyukám azt mondta, hogy ma ő jön értem ebéd után, akkor történjen bármi, nem küldött senkit maga helyett délután 3-ra, hanem ő érkezett meg ebéd után. Így nem volt hiszti, hisz tudtam mire számíthatok. Nem agyalágyult voltam, hanem egy kis ember, akivel a maga életszakaszában, a saját nyelvén meg lehetett mindent beszélni. Nem hisztériáztam, mert tudtam mi miért történik. És azt is tudtam, hogy bár Pistike elveszi a játékomat, majd visszaadja, hiszen az az enyém, de szívesen megosztom vele, hisz nem vagyok irigy.

Sajnálom, ha valakinek a lelkébe tiportam a kérdéssel, vagy nem tudom, hogy miért váltott ki agressziót. Tényleg köszönöm a hasznos hozzászólásokat, kicsit jobban beleláttam ezekbe a gyerekekbe.

aug. 8. 22:06
 16/44 anonim ***** válasza:
52%

#10


Kicsit olvass már utána a gyerekek "működésének". Tudod, őket is érik ingerek.

De mondok jobbat: a szakemberek szerint felnőtt embereknél is lenne helye és ideje az üvöltésnek, hogy levezessék az iszonyatos feszkót. Mert olyan szülők nevelték, mint valszeg téged is, azaz remekül megtanultál elfojtani. Emiatt lettél ilyen frusztrált felnőtt, aki megkérdőjelezi, a gyerekeknek kell-e felszabadultnak lenni a játszótéren.

aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
15%

8.

A környezetemben egy gyerek sem üvöltözős állat és az én gyerekeim sem voltak azok.

Mind okosak is vagyunk.

Te valamit félreértettél vagy üvöltözős, szocializálatlan gyerekeid vannak.

Amúgy a játszótéri anyák, meg az üvöltöző kölykeik egy állatfaj, figyeld csak meg őket jobban.

aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
77%
Beleláttál, de megérteni azért annyira nem akarod őket. Térjünk vissza rá, mikor lesz gyereked ;) gyerek nélkül én is rohadtul tudtam gyereket nevelni. A valóság összetettebb. Nem mondom hogy semmi sem működik, de kb mindegyik gondolatomon kellett finomhangolni vagy teljesen elvetni.
aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem ott üvölt máshol üvölt, mondjuk otthon, de ott meg a szomszédokat zavarja.

Az oviban, iskolában sokan vannak, ott is megszokják, hogy az alapzajban a mellette állóhoz is hangosabban szólnak.

Külföldön is hangosak a gyerekek, Japánban jártam oviba, emlékszem a csatazajra, amikor a nagy hóban csúszkáltunk, mint az őrültek.

Nyilván valamikor csendben kellett lenni, de játék közben ott se kellett vigyázzban ülve babázni. Persze nem indián ordítással ugráltunk körbe, de intézményi keretek között itt is rászólnak a hangosakra.

Játszótéren meg szerintem valaki ürül, hogy ott kiordítja magát a gyerek.

aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
83%

Én csendes voltam és olyan, mint te.


A gyerekem nem ilyennek született, ez nem nevelés kérdése. Én úgy látom

Az futtatja a gyereket a játszón, akinek a gyereke igényli, én nem igényeltem, mindenki hangos volt és rohant én meg nem:)) de nem tudsz mit csinálni, nem nevelés kérdése, hanem habitus. Szerintem ahol hatalmas hely van(északon), falun, nagy kertes házakkal, ott inkább otthon hagyják a gyereknek a tombolást(kevésbé is tombol, van helye). Egyébként nem intelligencia kérdése, én is kiemelkedő intelligenciával rendelkezek, a gyerekem meg nálam is többel. Szerintem genetika, habitus. Az apja is hangos rohangálós volt. Két csendesebbnek nagyobb eséllyel lesz csendesebb gyereke, pláne külföldön, ahol még cikibb hangosnak/durvának lenni, az ilyen genetikájú emberek kiszorulnak a peremre.. egyébként kistininek halkulnak maguktól a hangosabbak is, de mindig ilyenek lesznek, impulzívabbak.

aug. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!