Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért üvöltöznek a gyerekek,...

Miért üvöltöznek a gyerekek, és a szülők ezt miért hagyják?

Figyelt kérdés
Játszótér mellett lakok, és egész nap azt hallgatom, hogy üvöltve játszanak a gyerekek. Miért párosul ez a játékkal, miért nem tudják normál hangerőn végezni, mint pl otthon a legózást? Miért szükséges, hogy rájuk hagyjuk és csinálják ahogyan jól esik, miközben sokkal kisebb dolgokért rájuk szólunk? Holott már gyermekként megtanulhatnák, hogy felnőtt korukban sem fognak üvöltve rohangálni az utcán? Tény, hogy nincs gyermekem, de tényleg érdekel a pszichológiai háttere.
aug. 8. 19:48
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%

A gyerekek mindig hangosak AZ iskolások IS .

De nem kiabál örjöng többség csak szimplán hangosabban beszélgetnek,

AZ örjöngés orditozva szalasgálás AZ inkább nevelés kérdése.

aug. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
80%

Két dolgot tennék hozzá. Egyrészt szerintem Magyarországon az elmúlt évek magas élelmiszer inflációja miatt sokan kerültek anyagilag nehéz helyzetbe. Gyerekes szülők is, akik ezért feszültek, a gyerekek meg feszültek.


A másik az én gyerekem. 2 éves, és szeret visítozni. Kísérletezik vele, próbálgatja, érdekes neki. Én ugyan ezt itthon is engedem bizonyos szabályok mellett, de aki társasházban lakik, a játszótérre szokta terelni az effajta viselkedést.

aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
84%
Olyan emberként írok, akit kifejezetten zavar a gyerekek visítása, kiabálása, boltban, járművön idegbajt kapok tőle. De basszus, a játszótér szerintem pont arra való, hogy kieresszék a gőzt. Én vagy nem költöznék játszó mellé, vagy elviselném. Egyébként az utcánkban van egy söröző, az sokkal zavaróbb, mert délutántól záróráig a söröző előtt kiabálnak, röhögcsélnek, cigiznek az emberek, nem lehet nyitott ablaknál aludni. Bármikor elcserélném egy játszótérre, ahonnan legalább este 7-kor hazatakarodnak.
aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok frusztrált felnőtt, de köszönöm a feltételezést. A főnököm pont azt mondta, hogy meglepő egy természetem van, ilyennel még nem is találkozott, mert egyszerűen annyira higgadtan dolgozok fel mindent, hogy egy csepp idegeskedés nem látszódik meg rajtam. Pedig se nem sportolok, se nem rohangálok üvöltve. Egyszerűen másképpen fogom fel az életet, mint a frusztrált emberek, így nincs mit levezetnem, mert nem vagyok ideges.

Ettől független el tudom képzelni, hogy a magyarok többsége az, a rohanásban meg a gondokban el lehet fáradni, ami természetesen kiülhet a gyerekekre is. Ha már úgy nevelünk gyereket, persze, hogy átveszi a hangulatunkat.

Tény, hogy nincs gyermekem, majd egyszer szeretnék, és természetesen nem akarom korlátozni majd semmiben, csinálja azt, ami jól esik. Így ha üvölteni akar, akkor üvölteni fog. De azt tervezem, hogy gyermekkorától sportolni fog, hogy csapatjátékos legyen és megtanuljon küzdeni a céljaiért, így bízom benne, hogy már ott le tudja vezetni a benne lévő feszültséget.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

aug. 9. 12:56
 25/44 anonim ***** válasza:
60%

...most elképzeltem a 2,5 éves kis csapatjátékost...🤣😂

Igen, én is képzeltem sok mindent, még nem volt gyerekem.

aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
63%
Látszik hogy fogalmatlan még a kérdező gyerek ügyben. Vannak elképzelései néhány elkapott pillanatból. Csakhát mind tudjuk, hogy mennyire más mikor megérkezik a saját, akivel együtt élsz 😅 illetve igen, egy 3 éves nem lesz még csapatjátékos vagy ahhoz nagyon meg kell törni a személyiségét, ahogy a kínaiakon lehet látni. Egy egészséges lelkületű gyerek nincs élére állítva.
aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
72%
A gyerekek nem főként a frusztráció miatt üvöltenek, boldogságban és fájdalmukban is vagy csak úgy. A normális szülők tanítják őket az érzelmek helyes kifejezésre. Beletelik pár évbe, mire lesz eredmény. Igen, a csendesebb, introvertáltabb gyerekek is üvöltenek, csak ritkábban. A játszótér arra való, hogy kitombolják magukat, inkább, mint más nyilvános helyen. A szülők pont hogy a játszótéren nem fogják vissza őket, mert arra való. Képzeld, a külföldi gyerekek is üvöltenek. Talán külföldön nem egy játszótér mellett laktál és nem tűnt fel. Én most jöttem tengerparti nyaralásból, megnyugtathatlak, mindenféle nációjú gyerek üvölt, sikít, ha olyanja van. Az üvöltés hozzátartozik a gyerek fejlődéséhez. A néma gyereken kívül minden gyerek üvölt. Te is üvöltöttél. Lehet, hogy kisebb korodban és nem emlékszel, vagy ritkábban, de üvöltöttél. Nemcsak frusztráció miatt, de szimplán a játék örömében. Mielőtt azt gondolod, hogy érintettség miatt írom, közlöm, hogy nem. Visszafogott gyerek voltam én is, de emlékszem, hogy volt, amikor a többi gyerekkel visítva kergetőztünk. Saját gyerek is van, szintén visszafogott, jól nevelt. Hamar rászoktattam, hogy közértben, utcán nem visítunk. De a játszótéren lehet. Mert ez a TERMÉSZETES. Nem frusztrált kis gyökerek járnak játszótérre, hogy téged bosszantsanak, hanem GYEREKEK, akik úgy viselkednek, mint egy GYEREK.
aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy az eredeti elhatározásaidat nem tudtad megvalósítani a gyermeked irányába. Tudod, mint szokták mondani, “nincs válogatós macska, csak türelmetlen gazdi.” Ha már szülőként nem tudtad érvényesíteni az akaratodat, akkor azt hiszem nem tőled fogok gyereknevelési tanácsokat kérni. :)

Igen, láttam 2,5 évest városi fellépésen táncolni a csapatával. Irtó cukik voltak. Lehet, hogy még nem értette meg, hogy mi a csapatjáték, de közösségben volt és szerintem ez a legfontosabb.

Köszönöm a válaszokat!

aug. 9. 14:58
 29/44 anonim ***** válasza:
74%

Két szót mondok: alázat és tisztelet. Nyugodtan lemászhatsz a magas lóról. Én se mondok olyanról véleményt és nem osztom az észt, úgy gondolva hogy mindent tudok, amiről se tapasztalatom, se tudásom nincs.

Az meg hogy nekem a gyereknevelésben ne jöttek volna be az elképzeléseim, egy szóval sem írtam. Inkább arra akartam célozni, hogy nem olyan sima és egyenes ez az út, mint ahogy Móricka elképzeli. Szívesen beszélgetek még, ha lesz gyereked és valid tapasztalatod.


2,5 éves pedig lehet hogy színpadra áll, de nem ez az átlag. Az én gyerekem simán járt úszásra 3,5 évesen. A barátnőm nem tudta beadni az ugyanannyi idős gyerekét, mert minden alkalommal annyira sírt, hogy nem lehetett vele dolgozni és zavarta a többieket. De ettől ő még nem rosszabb. Majd 4 vagy 4,5 évesen megy neki. Gondolom arról hallottál, hogy minden gyerek különböző.

aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezö a gyerek nem kutya vagy macska ,azokat hamarabb Meg lehet nevelni ,egy gyereknevelése sokal összetetebb .
aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!