Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól/korig tegeződ...

Hány éves kortól/korig tegeződhet egy 12 éves lány?

Figyelt kérdés

Én 30 éves nő vagyok. A szóban forgó kislányt 7 éves kora óta ismerem, mikor megvettük a szüleitől a lakást (a szomszédba költöztek). Eddig magázott, úgy is köszönt. Most meg elkezdett sziázni. Engem zavar.

Mit szólnátok hozzá?


2012. szept. 3. 11:46
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Kipróbálom ezt a "Jónapot" dolgot, kiváncsi vagyok hogy fog visszaköszönni.

Igen, a családi elleni ellenszenv közrejátszik, nagyon is.

Köszönöm nektek, mentek a pontok :)

2012. szept. 3. 13:29
 12/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha lehetek őszinte, és nem sértelek meg vele, szerintem teljesen normális az, hogy tegeződtök, a leírtak alapján közel azonos szinten vagy egy 12 évessel.


Nyilván nem a semmiért érzel ellenszenvet a családja iránt, de ne szegény kislányon töltsd ki, biztos nem emlékszel már rá, de én a gyerekeimen keresztül érzem, hogy mekkora dilemma náluk eldönteni, hogy hogyan köszönjenek.


Némelyik felnőtt "kineveti" őket, ha magázódnak, megveregeti a gyerek vállát és közli, hogy nem vagyok én olyan öreg.


A másik meg elvárja, hogy magázzák.


Ha harminc évesen van arra alkalmad, hogy ezen gondolkozz, akkor annak örülök, hogy ilyen gondtalan életed van!

2012. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is gyerekes vagy...
2012. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Sajnos nem gondtalan, van más bajom, csak érdekelt a véleményetek.

Milyen az emberi természet, hogy egy idő után átmegyünk támadó állásba és elvakultan utálkozunk és senkinek nem lehet igaza, csak nekem.

Esküszöm ezt a dolgot kellene kiirtani a genetikánkbol és máris jobb lenne az élet.

Ma mindennel bajom van, amugy is.

Egyébként igen, ez gyerekes.

2012. szept. 3. 14:01
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem baj ez... De szerintem (finoman) mond neki, hogy te ezt nem akarod... Én is tapasztalom egyszerűen nem tudom mikor mit mondjak, mert nem annyire neveltek erre... Tök ciki, de mindig bizonytalan vagyok, magázzm/tegezzem? Szerintem ő is csak úgy gondolja már tegeződhet... Ne támadd le. Viszont ha rosszba vagytok akkor szerintem inkább magázódjon, mert ez lehet engem is zavarna 30 évesen. Bár én a barátaim szüleinek is nem tudom mit mondjak... Sziázok, de bizonytalanul. Szóval finoman szólj neki, vagy, ahogy mondták Jónapot kívánsz neki, és meglátod hogy reagál, valószínűleg veszi a lapot.


14/f

2012. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
74%
Na mit szólt a Jó napot-hoz ? :D (elnézést kérek , hogy nem segítő jellegű a válasz...
2012. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan hozzászólnak.

Nem tartom magam maradi konzervativ embernek (na jó, talán konzervativ azért vagyok), de ilyen világban élünk, hogy nincs az, hogy neveltetést meg illem, meg ilyen dolgok.

Én kisvárosban élek, ahol mindenki köszön mindenkinek (leszámitva jómagamat meg a tőszomszédomat:) ).

Sajnos nincsenek ilyen normativák manapság, hogy mit illik és mit nem. Emiatt a mai fiatalsá sem olyen mint régen. Nem mintha én olyan régen lettem volna tizenéves.

Sajnos dühit a mai fiatalok viselkedése, de ez már az én bajom. Az, hogy majd fellöknek a tizenegynéhány éves gyerekek, nem állnak fel nekem a buszon, vonaton, cigiznek mellettem mikor szemmel láthatóan várandós vagyok, és arról nem is beszélve, hogy nem köszönnek azok a gyerekek, akikkel egy emeleten lakok.

Most hogy leirtam, még meg is köszönöm a 12 éves kislánynak (mert szerintem az, mármint kislány), hogy egyáltalán köszön.

2012. szept. 3. 15:40
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

ez a "mint régen"dolog szöget ütött a fejembe...Figyelj,régen az átlag ember 18-20évesen szült,dolgozott,40éves korára úgy nézett ki,mint ma egy 60éves(nézz meg egy képet nagymamádról 40-50között..)

Ma az átlag 18-20éves minden,csak nem felnőtt..Tanuul,bulizik,gondtalanul éli napjait...

24-25évesen kerül ki az iskolapadból,utána kezd felnőni...(talán)...ezek után valóban nem csoda,hogy szerencsétlen 12-14éves nem tudja,h köszönjön,átadja-e a helyét(megjegyzem,nem hiszem,h egy 30-asnak valóban át kell adni a helyet a buszon,kiv. pl. várandósság),sokszor pedig abszolút nem lehet megállapítani ki hány éves...

2012. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy 30 éves nő még beleszámít abba a kamasz-"új felnőtt" (12-32-ig tartó kor) korba tehát szerintem normális ha tegezz, én mondjuk 80 évesen is meg fogom engedni, hogy tegezzenek.


13/F


Múltkor én azon akadtam, ki, hogy lecsókolomoztak a 6 évesek...engem zavar és zavarni is fog a csókolom szó.

2012. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
83%
Csak azért is letegeznélek!! Amúgy csak nem Jászberényi vagy?:)
2012. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!