Fogszabályzásra lenne szüksége a fiamnak 10 éves, de ő nem akarja, nem együttműködő. Ilyenkor mit lehet csinálni?
Tisztelettel megkérem azokat, akik nem értenek hozzá, hogy ne írogassák le a véleményüket, mert félrevezető lehet másoknak, miközben egy gyermek egészségéről beszélgetünk (merthogy a fogszabályzás legelső indikációja mindig egészségügyi és csak sokadig körben esztétikai). Például 6-os és 7-es válaszoló. Igen, rögzített készüléket valóban fogváltást követően tesznek fel, addig pedig kivehető készülékkel előkészítik a szájüregek, megelőzik a szemlátomást kialakulóban lévő anomáliát vagy önmagában csak a kivehetővel meg is oldható a probléma. Amennyiben a javasolt előkezelés elmarad, úgy a későbbiekben sokkal hosszadalmasabbá válhat a rögzített készülék viselése (például 1 év helyett akár 2,5), sőt, ha nincs időben elkezdve a fogszabályozás (kiskamaszkor - amikor még az állcsont növekedési fázisban van), akkor előfordulhat, hogy maga az anomália már nem kezelhető, csak kompromisszumosan, vagy esetleg műtéttel. 10 éves kor nagyon is ideális, ha és amennyiben a gyermek együttműködő.
Sajnos kérdező a rossz hírem az, hogy amíg meg nem beszéled a gyermekeddel, addig nem is biztos, hogy van értelme erőltetni, mivel az, hogy hordja-e a készüléket, úgy is rajta múlik. Ezeket a kivehetőket általában elég sokat kell hordani, a közhiedelemmel ellentétben nem elegendő éjszaka, nappal is, amennyit lehet, naponta 16 órát. Nem tudsz mindig ott lenni a sarkában, hogy vajon viseli-e. Az egyetemi klinikákon az anamnézis felvétel része az is, hogy a szülő szerint mennyire szorgalmas, együttműködő a gyermek, mivel ennél a kezelésnél ez kulcskérdés. Ha előre tudható, hogy úgysem hordja, akkor te is megkíméled magad egy csomó pénz elköltésétől, plusz a fogszis szakorvos sem fogja olyanra pazarolni az idejét, akiről előre lehet tudni, hogy nem fog kooperálni. Javaslom, beszélgess el. kisfiaddal, mert az ő érdeke, de az a fontos, hogy mikor belevágtok, akkor ő is akarja. A fogszabi manapság egyébként elég menő, van olyan, aki kvázi azért jön, mert szeretne, habár nem nagyon van olyan a szájában, ami ezt indokolttá tenné. Sok sikert kívánok hozzá, tanácsot adni nem tudok, hogy mivel tudod rávenni, te ismered a gyermekedet, de kezdésnek beszélgessetek minél többet róla.
Üdv, egy fogorvos és fogszabályzó rezidens :)
Egy igazán makacs már most "menő" fiam van, aki hallani sem akar ilyesmiről. Sajnos tényleg nem volt együttműködő. Az orvosnak sem nyitotta ki a száját, amikor igen akkor is kijelentette nem tehetem meg ezt vele.
Hiába a sok videó, meg kép.
Sajnos eléggé hiú, a baráti köre is.
Az apja nem partner nekem, mert ő is viccelődik ezen.
Egy röntgent engedett és ennyi. Az orvos nagyon rendes volt, de ő erővel nem nyúlhat a szájába.
Esetleg felkészíteni a kortársai reakcióira? (Szerintem mellesleg, ha már menő, akkor ettől nem lesz kevésbé menő...) Pl. ötleteket adni az esetleges élcelődésre. Ha valaki kiröhögi a fogszabályzója miatt, válaszolhatja, hogy "ja fogszabályzóm van és fürdeni is szoktam, tudom, durva"
Vagy ha semmi sem működik, akkor esetleg valami nagyot igérni? Tudom, hogy a saját érdeke is az esztétikus fogsor, de ugye ez nem érdekli. Választhat egy cipőt, táskát, telefont (nem tudom, hogy álltok anyagilag) vagy valamit.
Mutass meg neki Fluor Tomit is egy mizu meg egy mostani klipjében.
Mondd meg neki, hogy húzhatja, aztán mehet fogszabályzóval gimibe, így meg túl lenne rajta addigra.
Mondd meg neki, hogy azt meg kell csináltatni és punktum. Ha meg beérett a doki előtt hogy nem nyitja ki a száját, hát nemtudom mit kapna érte.
Semmi sem jó neki, de egy ideig nem erőltetjük. Mi hiába szeretnénk jót neki, ha ő nem akarja.
Erőszakkal még sem vihetjük el
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!