Rossz ómen ha már 1 hét múlva sírva megy a suliba a tanító miatt, vagy ne aggódjak?
2.oszt
"Nem akarok x nénivel találkozni, szigorú"
Kb ilyesmiket kántál.
Mondtam neki ha szófogadó, ugy sem lesz baj, legyen szobanövény és kész.
De be se akart lépni az ajton.
Első héten pedig olyan örömmel ment suliba es nagyon várta
Ómenekben nem hiszek, viszont vannak rossz tanárok, szóval igen, lehet hogy lesznek problémák sajnos. Tudnak olyan gonoszok lenni néha a tanárok, mivel emberek és belőlük is van mindenféle.
Próbálj meg bátorságot önteni a gyerekbe, illetve beszéljétek pontosan mi történt mi miatt fél, és mi lenne a leghelyesebb reakció a tanár felé.
Pl ha a tanár leszidja mert beszélgetett, akkor elnézést kér. Ha a tanár leszidja mert ronda a rajza akkor ne szóljon semmit, de magában ismételgesse, hogy szép a rajzom, szép a rajzom anyának adom.
Ha órán van vele, akkor nagyon jó tanács volt, hogy tettesse magát szobanövénynek. Mondd neki hogy játsszon csendkirályt az órán, és ha nem viháncol amikor ez a tanár van akkor nyert.
Én feledékeny voltam nagyon, de nagyon és elsőben minden órán kaptam feketepontot valamire mert ottho felejtettem. Az enyém volt a legrondább sor (falon bolt kiakasztva a tábla a nevekkel, mellette a piros és fekete pontokkal, amiket nekünk kellett beírni. Ha ilyen a helyzet, akkor neked kell figyelni, hogy mindent bepakoljon, kész legyen mindennel.
Mondd neki, hogy még ha nem is szereti a tanárt, mosolyogjon rá, hátha az ő kedvessége pozitív irányba tereli a tanárt is.
Sose jò,ha ilyen egy tanàr hozzààllàsa. Ha màr a màsodik hèten kibukott a hibàja, akkor elèg negy gond lehet vele. Ez nem szófogadàson múlik, a tanàrnak nem megfèlemlìteni kell a gyereket, hanem nevelni, tanìtani.
Egyszer lehet, hogy megpròbàlnèk a tanàrral beszèlni, de ha fennmarad a problèma, akkor èrdemes lehet osztàlyt vagy akàr iskolàt is vàltani.
Mit jelent a "huzamos"?
Ha meddig lesz a gyermek zaklatott?
Nem rossz, hanem katasztrofális jel.
Azonnal tenni kell valamit!!!
Konkrétan miben nyilvánul meg a tanító "szigorúsága"?
Először ezt kéne kideríteni. Másrészt SOS beszélj a tanítóval, hogy mi a baja a gyerekeddel. Egyáltalán: a viselkedésével van baja, vagy nem tudja produkálni az elvárt dolgokat? Ne legyél támadó, de használd ki az alkalmat arra, hogy személyes benyomást szerezz a tanítóról, hogy milyen habitusú ember lehet.
Próbálj kapcsolatot keresni más szülőkkel (például Facebook-oldalukon). Beszélj négyszemközt velük, másnak van-e hasonló problémája? Leginkább ebből lehet leszűrni, hogy a te gyerekeddel van-e gond, vagy a tanítónővel.
Tavaly ugyanez a tanító tanította? Ha igen, akkor voltak-e hasonló problémák (akár enyhébben)?
Ha új tanítót kaptak, akkor még fontosabb, hogy a többi szülő véleményét megismerd.
Szóval először tájékozódj, hogy megtudd, mi a valós helyzet, legyen világos áttekintésed. Utána lehet azon gondolkodni, mit tehetsz a megoldásért.
Ha más gyereknek is hasonló problémája van, akkor közösen kéne szólnotok az igazgatónak. Nagyobb súlya van, ha 10 szülő mondja ugyanazt a tanítóról, mintha csak egy.
Az mindenképpen abnormális dolog, ha a gyerek sírva megy iskolába!!!
Semmiképp se hagyd annyiban a dolgot!
Tavaly is ő tanította vagy új tanár?
Szerintem is beszélj a gyerekkel, pontosan mi történt, mit mondott neki, mi volt az a szituáció, ami miatt megijedt. (Gondolom az előtti nap, hogy ez elkezdődött.) Aztán a többi szülővel, van-e másnak is ilyen tapasztalata. (Egyébként is praktikus, ha csináltok valami levelezőlistát vagy fb csoportot.) Utána pedig kérj egy fogadóórát a tanítótól, amikor nagyon tisztelettel, nem támadva, hanem a segítségét, információt kérve kérdezd meg, hogy mi történhetett, amikor a gyerek olyan bizalommal és lelkesen ment.
Ezzel SOS foglalkozni kell.
1. Gyerek mondjon el mindent.
2. Többi szülőnél kérdezz rá, hogy másnál is van-e a tanárral probléma
3. Tanárral beszélj (ha nem használ, az igazgatóval)
Nálunk az megy hogy minden szülő "nyal"a tanítóknak, a tanítoknak kell megfelelni, a szülőknek is ők "dirigálnak". A csoportokban a szülők soha nem panaszkodnak, nem mernek egy rossz szót sem szólni, csak az megy hogy egymással versengve visznek be mindent ami kell a suliba, vagy a tanitoknak privátban ezt azt.
Azaz a tanító nem együtt működik a szülőkkel, hanem fölénybe helyezi magát.
Ha meg is irnám neki hogy sajnálattal tapasztalom h gyermekem ujabban sírva megy iskolába, hivatkozva tanítoi szigorra, es szeretném segítségét kérni ebben, csak azt kapnám hogy ugy oktat ahogy akar meg ő ismeri a gy.pszichologiát stb stb.
Ismerem a tanítót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!