Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
58-as, atyaég, ott az anyuka nagyon félre értette ezt a párnás torténetet...a matrac alá kell tenni a párnát, hogy megemelje a matracot és igy enyhén dontve legyen.
2015. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj, hogy nem tudom elhinni, hogy elméleti a kérdés.

Van egy rakat gyerekem, városból költöztünk ki tanyára.

A városban gyalog jártunk az oviba, 10 percre volt. A kicsi novemberi, apa bő 1 hetet volt otthon segíteni, úgyhogy 2 hetes korától vittem magammal. A még kisebb csak 1 évvel fiatalabb, így ezt a túrát ikerbabakocsival is nyomtam egy jó ideig. Beépült a napirendbe, megszokták.

A két legkisebb már tanyára született, innen kocsival tudunk bejárni. Ráadásul jó korán, mert mire ők születtek, a legnagyobb már középsuliba ment, és a reggeli busz nem vár senkire. A korán kelés is a napirend része, beleszoktak.

Nem vagyok paramami. Légzésfigyelőt használtunk, az alap, de nem ülök/ültem a fejük mellett. Akkor is simán kimentem a kertbe, meg teregetni, sőt traccsolni az udvarra, ha véletlenül idetévedt valaki, amikor picik voltak. Vittem a bébiőrt, pár másodperc alatt benn voltam mellettük, ha kellett. De soha, tényleg soha nem hagytam magukra őket.

Viszont még Pesten találkoztam a kérdezőhöz hasonló anyukával. Játszón ismerkedtünk meg, mondta, hogy van egy 7 hónapos kislánya is, de ilyenkor alszik, ők meg lejönnek apával és a naggyal 1 órára a játszótérre. Köpni nyelni nem tudtam, erre mondta, hogy menjünk fel velük, megmutatják, hogy semmi baja nincs. Hát már a folyosón hallani lehetett, hogy üvölt a gyerek, de valami embertelen, rekedt hangon. A többit nem is részletezem...

2015. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
68%
Azért váltott arra a variációra, hogy elméleti a kérdés, mert megijedt, hogy feljelentik. Bizonyára nem tudta, hogy bűncselekmény, amit csinál, s ezzel menti magát, hogy nem is igaz.
2015. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!