Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy mindenki jól vizsgázott elméleti kérdés volt..."

Nagyon remélem, hogy tényleg így van és nem csak visszakozol, mert látod, mennyire elítél mindenki. Ha csak kitaláció, akkor én biztos nem szitkozódom, mert örülök, ha nem veszélyezteted a gyerekeidet. Az, hogy te ilyennel szórakoztatod magad, már a te dolgod.

2015. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Visszakozol:) Helyes.
2015. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
87%

Hopp, hirtelen elméleti kérdés lett :)

Valaki megijedt, hogy esetleg lenyomozzák az IP címét és megkérdezik a szomszédokat?

2015. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
87%
feltettél egy kérdést. tessék, megkaptad rá a választ, mint látod mindenki, egyontetuen kijelentette, hogy felelotlenség. nem tudom miért vagy ezen felháborodva.
2015. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
82%
elméletben sem kérdeznék ekkora baromságot!!
2015. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
86%

5 hónapos babát még 5 percre sem mernék egyedül hagyni, nemhogy két órára. Nem vagyok parás, a harmadikat várom, tehát már tényleg sokkal lazábban kezelek mindent. Amikor a kicsi kb. 1 éves volt, meg mertem csinálni kettő alkalommal, hogy épp elaludt, nem akartam felkelteni, és kocsival lenyargaltam a nagyért az oviba. Mértem az időt 4 illetve 6 perc alatt fordultam meg. A kicsi szépen aludt a kiságyban, fel sem tűnt neki, hogy nem voltam itt. Aztán olvastam itt egy kérdéshez kapcsolódóan, hogy valakinél tűz volt a lakásban, és mire a füstjelző megszólalt, már égett a konyhája. Na azóta még a kert végébe sem merek kimenni, ha bent alszik a pici.

(Angelcare légzésfigyelőm van, hangra bekapcsol a vevő és a hőmérsékletet is figyeli, be lehet állítani, hogy hány foknál riaszt). Szóval ne haragudj, de én felelőtlenségnek tartom.

2015. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
85%

Én nem csak, hogy elítéllek, de ha a szomszédod lennék feljelentenélek, mert bűncselekményt követsz el. Inkább utáljon a szomszédom, mint hogy a mellettem lévő házból vigyenek a temetőbe egy kisbabát.

Apropó, tudod, hogy Ip cím alapján egy okosabb IT-s tök könnyen megmondja hol laksz? Szerintem felejtsd el ezt a gyermekveszélyeztetést, amíg nem a rendőrök fognak kopogtatni az ajtódon.

2015. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
85%

Kétszer kellett elolvasnom a szövegedet mire tudatosult bennem hogy te tényleg képes vagy magára hagyni egy pici gyereket?? Kertesházban élünk, a suli 1,5 óra összesen oda-vissza busszal de eszembe nem jutna soha egyedül hagyni!

Szereted te egyáltalán azt a szegény gyereket? Mert én már ebben sem vagyok biztos. Az "elméleti kérdés volt" dumát meg hagyjuk, szerintem azt vártad hogy majd jönnek akik asszisztálnak a hülyeségedhez és kicsit meglepődtél hogy mennyire nem így lett.

2015. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad ilyen picurkát egyedül hagyni, bármi baja történhet. Nálunk be van kamerázva a gyerekszoba, a kijelzővel max az udvarba merek kisétálni ahonnan 10 lépés hogy beérjek a házba. Pont mostanában beszélgettünk a férjemmel hogy egyik ismerős csaj gyakran otthon hagyja a 4 hónapos babáját mert az alszik, ő addig elviszi a nagyobbat oviba (autóval kb 15 perc alatt megfordul), hát ezen is meg vagyok botránkozva. Nekem is két gyerekem van, és felébresztettem a kicsit amikor menni kellett. Óvatosan át lehet pakolni a babakocsiba, vagy ha tudom hogy menni kell akkor eleve abban altattam el. Vagy ordított, de vittem. Amikor a nagyobbiknak ovis rendezvény volt, mindig vittem magammal, még beíratkozásra is. Leizzadtam, nem volt egyszerű, de nem hagynám otthon semmi pénzért, szerintem te se tedd, nehogy bekerüljetek az esti híradóba. Az újraélesztés lényege nem csak az hogy a te lélegeztetésedtől felébred, hanem ahogy nyomkodod a mellkasát, és oxigént fújsz a tüdejébe, mesterségesen fenntartod a keringését, kap az agya oxigént, így amikor (akár fél óra múlva) odaérnek a mentősök, még lesz a gyereknek keringése, és ha nekik sikerül akár defibrillátorral vagy valahogy felébreszteni, lehet hogy nem lesz fogyatékos. Legalábbis az elsősegély tanfolyamról nekem ennyi maradt meg amikor csináltam a jogsit...
2015. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
86%
Testközelből láttam egy ilyen esetet, mert a szomszédban történt, három éve. Anyuka egyedül nevelte a két gyerekét, a nagyobbik ovis volt, a pici 4 hónapos. Egyik nap telefonáltak neki az oviból(két utcányira volt) hogy a nagyobbikat baleset érte, menjen érte. Hirtelen nem tudott felvigyázót keríteni a kicsihez(nem értem miért nem vitte magával) és ott hagyta. Mire hazaértek, maximum negyed óra múlva, a kicsi megfulladt, mert hasra fordult, de vissza már nem tudott. Azóta is magát marcangolja.
2015. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!