Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
98%

Tehát, hogy az egész szöveget összefoglaljam: egyedül otthon hagytad az 5 hónapos babádat az ágyban, mikor aludt. És szerinted megnyugtató, ha hallod élő egyenesben, amikor megfullad? Tisztában vagy vele, hogy légzésleállás esetén néhány perc és meghal, ha nem teszel semmit?

És ha akármi történik otthon, nem vele, de körülötte?

Ha sír és egyedül van, és te nem vagy ott?


Felelőtlenségnek tartom-e? Ez nem is kérdés.


A technikát érdemes használni, csak ésszel. Ez nem az a forma.

2015. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felelőtlenség. Nem értem miért kellett több gyereket szülni, mint amennyivel elbírsz.
2015. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Én elítélem. Szerintem nagyon nagy felelőtlenség.

Kb. 4 kim-re vagy az alvó 5 hónapos gyerekedtől, aki egyedül van a lakásban. Nem mennék bele, hogy mi minden történhet. Szerinted?

2015. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz. Légzésleállás esetén MAXIMUM 4 perc van a klinikai halálig, utána nem lehet már újraéleszteni sem. Tehát arra van idő, hogy a szomszéd szobából vagy az udvarról berongyoljon az ember és elkezdje az újraélesztést, miközben mentőt hív.


A 10 perc arra elég, hogy mire hazaérsz, azonosíthasd a holttestet.

Ráadásul elektromos tűz is lehet. Mire hazaérsz, vagy egyáltalán érzékeled, hogy tűz ütött ki, már bentégett. Pár hónapja így halt meg két gyerek az országban, ott "csak a boltba" ugrott le az anyuka, 5 percnyire.


Az már a legkisebb bajod lesz, hogy egy ilyen eset után gondatlanságból elkövetett emberölés vádjával valószínűleg letartóztatnak, a maradék két gyerek meg megy az apához/nagyszülőkhöz/állami gondozásba.

2015. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
94%
Felelőtlenség.Nem kell ennyi gyerek,ha nem tudod őket tisztességesen ellátni.Amennyi a telefonszámla lenne,annyiból hívsz egy szittert,vagy szólsz a szomszédnak.Még mindig felháborít,hogy az agyatlanoknak egyből összejön a gyerek...
2015. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jutott az eszembe. Vidéken 800.-/óráért lehet bébiszittert találni. 2 órára 1600.- és elmehetsz az ovis előadásra úgy, hogy nem kockáztatod a harmadik életét. Ha meg ennyi sincs rá, akkor telefonra sem, szerintem. Ilyen "menő" légzésfigyelő esetén csak telne egy emberre is, aki nézi a tv-t, míg a gyerek alszik és megmenti, ha baj van!
2015. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Igen ezt mind értem, de nektek volt légzésfigyelőtök és ott ültetek felette mikor aldt? és éjszaka is figyeltétek el sem mertetek aludni nehogy baja legyen? Mert ha te is mélyen alszol fel sem ébredsz rá... És kb 2 percre vagyk max kcsival, egyébként meg mindenki nézegeti a gyereket 2 percenként nehogy baja legyen? Egyébként mint írtam jól fejlődő 5 hónapos... És azért szültem mert szerettem volna őt és a sok egyke miatt ilyen rugalmatlanok ma az emberek, és önzők is és annyira válogatósak, hgy a velem egykorúak (35 év) több mint felének nincs párja se gyereke.... és lehet nem is lesz...
2015. okt. 12. 10:56
 8/63 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem érted: ha jelez a légzésfigyelő éjjel,azonnal ki tudok ugrani az ágyból,nekünk is volt.na de mire hazaérsz az ovibol már csak max a temetést rendelheted meg ha bejelez mikor nem vagy otthon.Senki nem áll a gyerek ágya felett,akinek van légzésfigyelője ,de nem is hagyja otthon a babát.
2015. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

De azt nem hallod a légzésfigyelőből, hogy a másik szobában már pattog a tűz, igaz?

Nem néztem én sem 2 percenként a gyerekeimet, de soha nem hagytam alvó gyereket egyedül a lakásban.

2015. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te teljesen kisarkítod, amiket mi írunk. Nyilván nem ültünk ott a gyerek feje mellett, de nem is hagytuk magára alvás közben két óra hosszára. Nagyon nagy gond van a gondolkodásoddal, nem is értem hogy mertél három gyereket vállalni. A férjed mit szól egy ilyen manőver után? Tudod, hogy ki is emelhetik a családból a kicsit? Ez simán veszélyeztetés kategória! Ha tényleg ezt csinálod és nem egy provokáló kamu kérdés, akkor örülj, hogy csak furcsán néznek mások! Előbb utóbb (remélem) feljelentenek.
2015. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!