Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak a 20év alattiak...

Miért csak a 20év alattiak vannak megszólva, hogy felelőtlenség ennyi idősen szülni?

Figyelt kérdés

Az miért nincs megszólva aki 40éves kora után közel az 50hez szül? Mivel jobb ez? Ki fogja felnevelni azt a gyereket? Jó lesz az a gyereknek, hogy járóbottal megy az anyja az iskolai ballagásra? Egy gyereknek 20-30évesen is szüksége van a szüleire! Az unokáit hogy fogja látni? Én szerintem ez már önőség, hogy valaki ennyi idősen szül.


Én 19évesen szültem. Mindenki megszólt, hogy milyen felelőtlen tinik vagyunk. Terhesen érettségiztem, szereztem szakmát. Most 2,5éves a lányunk. Meg van mindenünk. Saját lakásban élünk, férjemnek jól fizető munkája van. Szépen élünk, nem nélkülözünk semmit sem. Mégis az emberek szemében mi vagyunk a felelőtlenek, hogy ilyenkor vállaltunk gyereket.

Itt gyakorin is látom, hogy mennyire bíztatják azokat a nőket akik már bőven 40felett vannak, hogy szűljenek!

Miért tolódott ki ennyire az életkor? Szerintem nem ennek kell lennie a normálisnak!


2014. júl. 24. 08:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

Én is 19 évesen szültem az elsőmet! Ránk sem néztek jó szemmel, de nem érdekelt. Nem másnak vállalunk gyereket hanem magunknak. És igenis egy fiatal szülő is képes ápolni egy lázas pici gyereket még hajnal 2-kor is!

Egyébként nekünk is minden megvolt, és a 2 éves nagylányom mellé 3 hónapja érkezett meg a pici lány is!

(pár házzal távolabb tőlünk szült egy 43 éves nő, 4.-dik gyereke, a lakásban ki van kötve a villany meg nem tudom én mi, rengeteg tartozása van többek közt a környéken levő boltba is..!)

2014. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, azért a húsz ev alattiak többsége nulla háttérre vállal gyereket. Jo esetben van érettségije, de meg nem dolgozott, nincs egzisztenciaja, lakása, segélyre/szulok nyakára szül, parkapcsolata nem nyugszik biztos alapokon es meg maga is gyerek. Nyilván vannak kivételek.

Egy 40 körüli mar rendelkezik elettapasztalattal, relatíve biztos munkája van es nem egy par hetes-hónapos kapcsolatba vállal gyereket.


En szemelyszerint nem vállalnek gyereket 40 évesen, de megértem azt is, aki igen. Sokszor addigra jut el értelmileg, érzelmileg, anyagilag, hogy a sajat elképzelései szerint ne élhessen gyereket. De az is lehet, hogy akkor mar 10-15 eve próbálkozott, de nem jon ossze.

2014. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%

Megszólják őket is. Egyébként több különbség van a két szituáció között. Kezdjük azzal, hogy nagyon ritka, hogy valaki az 50-hez közel szüljön, míg a 20 év alattiak körében ez többször előfordul. A 20 év alattiak esetében jellemzően nem tervezett a gyerek, akit a semmire szülnek, végzettség, megfelelő anyagi, szellemi, érzelmi háttér nékül, bizonytalan kapcsolatba. Téged is más tart el a gyerekeddel együtt és nem hiszem, hogy 18 évesen, amikor teherbe estél stabil párkapcsolatod volt.

Az időseknél a fentiek általában adottak. A legfontosabb azonban az, hogy aki az 50-hez közel vállal gyereket az általában azért teszi, mert egészségügyi okból nem sikerült neki hamarabb. Előbb-utóbb szinte minden ember vágyik gyerekre és nem lehet valakit elítélni azért, mert erről a csodáról ideősebb korban sem tud lemondani.

2014. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj mindenkit megszólnak. A 40 felettieket is,a sokgyerekeseket is,a gyerek nélkülieket is. Csak te erre vagy kihegyezve. Nem kell senkivel foglalkozni ha nektek jó.
2014. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Amikor teherbe estem 3éve voltam együtt a párommal. Nem kell engem eltartani, szeptembertől megy a lányom oviba én meg dolgozni!
2014. júl. 24. 08:24
 6/33 anonim ***** válasza:
36%

igen, tényleg mindenkit megszól valaki.:) Meg kell válogatni a közösséget, ez a titka. Én gyermektelen, életet élvező huszonéves vagyok, karrierrel, ergó nem egy faluban próbálom bizonygatni az igazam az öreg néniknek. Mert ott nem lenne igazam.:)


Csendben jegyzem meg, hogy ha eddig nem dolgoztál (mármint a gyerek előtt), akkor biztosan a GYES-ből egyedül tartottad el a gyereket? Vagy esetleg a párod is "kicsit" besegített a lakhatásotokba/ételeitek árába?:) Na ugye!


Aki 40-50 évesen szül, annak van biztos háttere (mármint a nőnek is valószínűleg van több éves munkaviszonya), és a 35-40 év körül szülők között valószínűbb, hogy több a karriert befutott értelmiségi, mint a 19 évesek között. És nehéz elítélni valakit, aki évekig adózott, dolgozott, esetleg építette a tudományt/magánszférát, majd pedig gyereket vállalt.:)

2014. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de azert az nem nagy büszkeség,hogy 16 évesen mar nemi eletet éltél.....
2014. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
40%
terhesen érettségiztem, szereztem szakmát. Most 2,5éves a lányunk. Meg van mindenünk. Saját lakásban élünk, férjemnek jól fizető munkája van - mint itt minden terhes 15 évesnek:)
2014. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
35%
Ja más f....val könnyű csalánt verni.... Mi lenne ha nem lenne a párod mert pl elhagy idő előtt?? Tedd össze a 2 kezed aztán maradj csendbe nem kell ide jönni nyálat verni hogy de f... csaj vagy..
2014. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 zabmester ***** válasza:
62%

Ugyan, nem csak a húsz év alattiakat :) Én 20 voltam, amikor a fiam született, és még évekig megkaptam (főleg itt), hogy milyen gáz vagyok, hogy már gyerekem van.


Érdekes amúgy, ha valaki azt írja, hogy a párja dolgozik, jól keres, akkor az a baj, jönnek azzal, hogy rajta élősködik, miközben ha ők egy család, akkor szerintem eléggé alap, hogy bármelyikük keresete közös, abból élnek, amíg a pici gyerekkel az egyikük otthon van. Az meg már teljesen az ő dolguk, hogy ki marad otthon, és mennyi időre. Engem meg anno azért ugattak itt le sokan, mert egyedül neveltem a fiam, pedig még csak azt sem lehetett mondani, hogy a szüleimet használtam volna ki, mert külön laktunk, fizettem a lakbért, a számlákat, meg mindent, amire költenem kellett.

Kérdező, hidd el, bármit csinálsz, mindig lesz olyan, akinek az nem fog tetszeni. Most az nem tetszik némelyik nagyszájúnak, hogy fiatalon szültél, és hogy csak a párod dolgozik (még), de ha elmentél volna hamar dolgozni a baba mellől, akkor meg az nem tetszene nekik. Ha meg később szültél volna, akkor olyan is lenne, akinek az nem tetszene.

2014. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!