Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak a 20év alattiak...

Miért csak a 20év alattiak vannak megszólva, hogy felelőtlenség ennyi idősen szülni?

Figyelt kérdés

Az miért nincs megszólva aki 40éves kora után közel az 50hez szül? Mivel jobb ez? Ki fogja felnevelni azt a gyereket? Jó lesz az a gyereknek, hogy járóbottal megy az anyja az iskolai ballagásra? Egy gyereknek 20-30évesen is szüksége van a szüleire! Az unokáit hogy fogja látni? Én szerintem ez már önőség, hogy valaki ennyi idősen szül.


Én 19évesen szültem. Mindenki megszólt, hogy milyen felelőtlen tinik vagyunk. Terhesen érettségiztem, szereztem szakmát. Most 2,5éves a lányunk. Meg van mindenünk. Saját lakásban élünk, férjemnek jól fizető munkája van. Szépen élünk, nem nélkülözünk semmit sem. Mégis az emberek szemében mi vagyunk a felelőtlenek, hogy ilyenkor vállaltunk gyereket.

Itt gyakorin is látom, hogy mennyire bíztatják azokat a nőket akik már bőven 40felett vannak, hogy szűljenek!

Miért tolódott ki ennyire az életkor? Szerintem nem ennek kell lennie a normálisnak!


2014. júl. 24. 08:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lenézne bárkit is a kérdező, csak ő nem szülne negyven felett. Ez az ő véleménye, nem volt ez a kijelentés annyira bántó. Én majdnem 39 leszek, mikor megszülöm a második gyermekemet. Nekem is megfordul a fejemben, hogy az édesapja nyugdíjas korú lesz, mire leérettségizik. Viccelődni is szoktunk, hogy az iskolában majd lenagypapázzák :). Ez nem jelenti azt, hogy nem leszünk teljes értékű szülei, de nagyobb a rizikó is, hogy bírjuk e. Nekem is volt egy felső határ, 42 éves korom felett feladtam volna, ha nem jön össze. de ez az én döntésem lett volna.

Az anyagiakról meg annyit, teljesen természetes, hogy ha egy nő otthon marad a gyerekkel, kiesik a munkából, vagy el sem kezdi, akkor az anyagiak java az apára hárul.Azt gondolom, ezt normális családokban mérlegelik, hogy fenn tudják e tartani a családot. Az, hogy egy nő csak gyest kap, nem feltétlenül jelenti az éhhalált, és azt sem, hogy a pasi nyakán élősködik. Ez egy normális kapcsolatban fel sem merül. Nekem átlagos keresetem volt ám minimálbérre voltam bejelentve. A páromnak saját vállalkozása van, többszörösét keresi az én fizumnak, a kiadásunk is ehhez mérten elég sok. Az én fizum, és a gyedem ahhoz képest zsebpénz. Akkor én most mi vagyok? Élősködő, mert alig kapok valamit, vagy mégsem, mert azért dolgoztam vagy 18 évet gyerekszülés előtt. Mekkora logika! A férfiak többsége egyébként még ma is büszkén vállalja a családfenntartó szerepét.

2014. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

30-as válaszoló!


29 évesen vállaltam az elsőt, 34 évesen a másodikat. Nem éreztem magam öregnek, sőt. Ha a gyerekeim is ilyen idősen vállalnak gyereket, akkor pont tudok unokázni, hiszen kb. akkor megyek nyugdíjba. Tesóim 17-22 évesen vállaltak gyereket, szüleim nem tudtak igazi nagyszülőként tevékenykedni, hiszen aktívan dolgoztak.

Most 36 éves vagyok, nem tervezzük egyelőre a 3. gyereket, de ki tudja, még van pár évem meggondolni magam. :)


29-es válaszoló

2014. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

"ma 20:11"-es válaszoló:

Jót nevettem a kommenteden :)

2014. júl. 24. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!