Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak a 20év alattiak...

Miért csak a 20év alattiak vannak megszólva, hogy felelőtlenség ennyi idősen szülni?

Figyelt kérdés

Az miért nincs megszólva aki 40éves kora után közel az 50hez szül? Mivel jobb ez? Ki fogja felnevelni azt a gyereket? Jó lesz az a gyereknek, hogy járóbottal megy az anyja az iskolai ballagásra? Egy gyereknek 20-30évesen is szüksége van a szüleire! Az unokáit hogy fogja látni? Én szerintem ez már önőség, hogy valaki ennyi idősen szül.


Én 19évesen szültem. Mindenki megszólt, hogy milyen felelőtlen tinik vagyunk. Terhesen érettségiztem, szereztem szakmát. Most 2,5éves a lányunk. Meg van mindenünk. Saját lakásban élünk, férjemnek jól fizető munkája van. Szépen élünk, nem nélkülözünk semmit sem. Mégis az emberek szemében mi vagyunk a felelőtlenek, hogy ilyenkor vállaltunk gyereket.

Itt gyakorin is látom, hogy mennyire bíztatják azokat a nőket akik már bőven 40felett vannak, hogy szűljenek!

Miért tolódott ki ennyire az életkor? Szerintem nem ennek kell lennie a normálisnak!


2014. júl. 24. 08:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, mindenkit megszólnak. Ha korán, ha későn szülsz, ha csak egy gyereket akarsz, vagy egy egész focicsapatot. Majd feltételezik, hogy csóró vagy, a pasid nyakán élősködsz, vagy karrierista, vagy ha esetleg nem is akarsz gyereket, akkor maga vagy az ördög :).

Ne törődj senkivel, ha szeretitek egymást, és anyagilag normális életet tudtok élni (itt mindenki a saját elvárásait vegye számba, ne kezdjen kiabálni, hogy de ennyi meg ennyi kp kell a gyerekhez, mert ez egyénfüggő), szerintem egy teljesen tökéletes család vagytok. Számomra inkább vicces ez a "ha egyedül lennél", és "ha majd elhagy" kiabálás, ez nekem mindig egy megkeseredett, dögöljön meg a szomszéd tehene, saját életemmel sem vagyok elégedett mentalitást, lelkivilágot feltételez.

Ja, én 38 éves elmúltam, 15 évesen éltem szexuális először, első gyermekemet 36 évesen szültem, és most várom a másodikat. Nem gondolom, és nem is érdekel, ha valakinek ez problémát okoz, az az ő gondja, belőle jön, nekem nem gond. Én sem minősítem, főleg nem ismeretlenül mások életét, hisz nem vagyunk egyformák, és nem is ismerem a hátteret.

Kicsit irigyellek is, hisz magamon érzem, kevesebb a türelmem, mint fiatalon lett volna, nem beszélve arról, hogy amikor a gyerkőc nagyobb, önállóbb lesz, ti a pároddal még mindig fiatalok lesztek.

De nem szabad megszólni azokat sem akik később vállalnak gyermeket. A hiedelmekkel, és a karrierista nőről szóló mende-mondákkal ellentétben a nők zöme nem maga választja ezt. Valóban, van aki később szeretne gyermeket, mondjuk 30 körül, hisz az ember pl azért jár egyetemre, hogy ezt utána kamatoztassa, megalapozza egy kicsit a jövőjét egyéb területen is, mint a család. Nincs ebben semmi rossz. Aztán előfordulhat az, hogy ember tervez....és sajnos nem jön össze a baba. Az, szerintem, hogy ki hány évesen vállal gyermeket, egyén, személyiség függő, kinek mik a céljai, értékrendje, orvosilag alkalmas e, vagy magánéleti kapcsolata milyen. Ez annyira változó, hogy nincs jó és rossz döntés, kinek mi.

2014. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%
Mi van, ha valakinek csak olyan későn jön össze a gyerek, önhibáján kívül? Tehát sok problémája volt a teherbeeséssel, de mindig szeretett volna saját (nem örökbe fogadott) gyereket? Akkor soha ne szüljön, csak mert túl van a negyvenen? Örülj, hogy neked egyből összejött. Mindenki akkor vállal gyereket amikor akar és amikor tud. Ezért még nem kell így felháborodni, meg lenézni őket.
2014. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Lenézni senkit nem nézek le. De én ha már a 45-öt betöltöttem volna inkább lemondanék róla.
2014. júl. 24. 11:53
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem biztos, hogy így az ideális vagy mindenki így tervezi.De miért nagyobb így az esélye,hogy lelép a párja, mintha 10 évvel idősebbek lennének? szerintem ez személyiség kérdése.

Nekem az a felelőtlenség, mikor az ismerőseim nagy része 1-2 ismeretség után házasodik/vállal gyereket. persze 30-35 évesen jutnak ideáig és akkor már nem érnek rá várni.

Én 5 év munkaviszony után szültem először, tehát kaptam Gyedet. de ha a férjem elhagyna, abból nem tudnám eltartani a gyerekeimet. ezek szerint egy nő akkor egyáltalán ne szüljön? szerintem teljesen normális, ha a gyes ideje alatt apuka a családfenntartó. nem hiszem, hogy mindenkinek akkor a Gyede

2014. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%

Első vagyok...leszakad a képem, ahogy olvasgatom itt a minta anyucik válaszait..

Nem hiszem hogy egy 19-20 éves Anya tini lenne, főleg ha rendesen ellátja a gyerekét, vezeti a háztartást.

Képzeljétek, az én párom is 21 éves volt amikor megszületett a picink, és igen, szereti őket, és inkább itthon van velünk munka után, mint hogy beüljön a kocsmába a haverokkal vagy bármi más. Sőt...az elkövetkező hetekbe újítjuk fel a másik lakást ahová beköltözünk...

És egyáltalán nem igaz, hogy egy 35-40 éve nőnek több a tapasztalata..Jó,lehet hogy volt munkája évekig, de a gyereknevelésben ő is ugyanúgy 0 tapasztalattal kezd!

Az meg hogy a férfi tartja el a családot?! Mindenkinek megvan a maga szerepe egy CSALÁDban. A nő neveli a gyereket, mos főz takarít, értelemszerű hogy a férfi jár el dolgozni, s hozza a pénzt ételre, amiből a nő tesz elé meleg vacsorát. Szerintem ha valaki már eljutott az összeköltözésig, ami elég komoly döntés, ott már egy rendes kapcsolatban nincs olyan hogy enyém-tied, ill. én tartalak el, vagy épp fordítva. Ami van, az közös! ennyi.

2014. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%

"Igen, jelenleg gyesemből és a férjem fizetéséből élünk. Szerintem természetes, hogy egy családban a férj eltartja a családját! Vagy nálatok ez nem az?"


Kérdező, nem, nálunk nem az. Már a szüleim példája sem ez volt: anyukám is ember, eltartja magát, apa is magát, és ők együtt a családot. Így van ez nálunk is:)

2014. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
19%

tt már egy rendes kapcsolatban nincs olyan hogy enyém-tied, ill. én tartalak el, vagy épp fordítva. Ami van, az közös! ennyi.



- akkor a pasi is készülhet meleg vacsival ugye? vagy neki tilos a belépés a konyhába?

2014. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"anyukám is ember, eltartja magát, apa is magát, és ők együtt a családot. Így van ez nálunk is:)"


ezek szerint a gyesen lévő anyuka nem ember? nem tudom, hogy akkoriban mennyi volt a gyes, de szerintem ma gyesből megélni lehetetlen. Anyukád hogy tartotta el magát vagy a családot, míg gyesen volt?

2014. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%

"Lenézni senkit nem nézek le."


Biztos?


"Ki fogja felnevelni azt a gyereket? Jó lesz az a gyereknek, hogy járóbottal megy az anyja az iskolai ballagásra?"


Süt belőled a lenézés.

Ha azt akarod, hogy elfogadják a te korodat, neked is el kell fogadnod másét. Az meg, hogy ki, hogyan éri meg a gyereke ballagását, sajnos nemcsak életkor függvénye.

2014. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
58%
na vérszemet kapott a sok liba, és máris támadják a kérdezőt,csak mert ők őszülnek mire pelenkáznak
2014. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!