Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha baja lenne a babának, és nem tudnál neki segíteni, Te is nagyon bánnád. Jó dolog a technika, de én nem kockáztatnék ilyesmiben.
2015. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, te tök hülye vagy! Hogy jönnek ide az egykék? Mi bajod van azzal, ha valaki csak egy gyereket vállal? Nagyon primitív a gondolkodásod! Milyen végzettséged van?

Egyébként arra nem válaszoltál, hogy a férjed mit szól ahhoz, hogy magadra hagyod az 5 hónapos csecsemődet!!

2015. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felelőtlenség. Nekem is 3 gyerekem van, 5 és fél éves, 4 és fél éves, másfél éves. Mindig vittem magammal a legkisebbet is, akárhova is mentem, teljesen mindegy, mennyi idős volt. Nem kicsit vagy felelőtlen. Nem tudom miért nehéz beletenni azt a babát egy autós hordozóba és úgy vinni, még fel se kell kelteni, mikor kiveszed az autóból. Ha meg hosszabb program van, akkor vinni kell a babakocsi vázát v. travel system kocsi kell és arra tenni a hordozót. Ha tűz keletkezik, akkor mindegy, hol a telefonod. Ezt a technikát nem arra találták ki, hogy otthon hagyjuk a babát egyedül.

Ugyanakkor, jobb, ha tudod, hogy amit csinálsz, az bűncselekmény és büntetik, ha valaki beköp a zsaruknak és kiderül, hogy igaza van, akkor még börtönbüntetést is kaphatsz kiskorú veszélyeztetése miatt. Sőt, ha valami történik a babával, akkor nem kiskorú veszélyeztetése, hanem gyilkossági kísérlet v. gyilkosság miatt ítélnek el. Ennyi.

2015. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Bocs írjátk már meg, hgy panel vagy csaldi házban laktok-e? Egyébként ez a nem megyek ki teregetni míg alszik már klinikai eset egy 2,5 évesnél, olyan mintha rajta élnéd ki minden kudarcod... Ja és akkor még nem is beszéltünk arró, aki otthon dolgozik... tényleg?
2015. okt. 12. 11:32
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm, én ezt most nem hiszem el....

Én is a harmadik gyerekemet várom, nekem is ovis a kettő nagy. Nekem még jogsim sincs, hogy furikáztassam őket, és baromi messze van az ovi.DE eszembe nem jutna itthon hagyni egy kicsit.Egy 5 hónaposnak már lehet rndezgetni a napirendjét.

És az milyen kifogás, hogy úgysem érne ki a mentő? Normális vagy, ne haragudj. Ha épp infarktusa van a férjednek nem hívsz mentőt, mert úgysem ér ki....minek?

Nem bírom kategória, komolyan.

2015. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
Mi a jelentősége annak, hogy panel vagy családi ház? Ilyen pici gyereket nem hagyok magára!!! Teljesen mindegy, hogy hol élek. Kérdező, te meg beteg vagy!
2015. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%

25-ös vagyok, és amíg vigyorogtál az ovcsiban az előadáson, megkérdezték, hogy hol a kicsi, te meg mondtad, hogy szépen otthon egyedül alszik? vagy mi?

Ezért hal meg annyi gyerek forró kocsiban, medencében, itt-ott, mert ez a 21. század.Tök modern, önálló 5 hónapos kisbabákkal.

2015. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%
23-as vagyok. Családi házban lakok, szuper szomszédokkal, de sose hagynám egyedül a házban a gyereket, úgy, hogy én elmegyek oviba v. boltba. Az más, ha kimegyek a kertbe v. udvarra, mivel ha baj van, hamarabb tudok cselekedni. Még akkor is elvihetnek a rendőrök, ha otthon vagy és úgy történik valami a gyerekkel, jobb, ha tudod. Bátor nő vagy, de nem becsüllek érte.
2015. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ezzel az egykézéssel mentegeted magad?


Rengeteg helyen tartanak ingyen is csecsemő újraélesztési tanfolyamot, ahol egy műanyag csecsemőn lehet gyakorolni. Az akárhányszor kinyírhatod, mire megtanulod a helyes technikát.

Mi a terhesség végefelé elmentünk egy ilyen tanfolyamra és párszor kinyúvasztottuk a műanyag babát, de megtanultuk a helyes technikát.


Ráadásul ott fulladásra (félrenyelt idegentest) és gyakoribb, életveszélyes állapotokra is felkészítenek. Nekem jól jött, mert félrenyelés sajnos előfordult. A gyerek már kékült, levegő se be, se ki. Ha nincs előtte a tanfolyam és nem tudom, hogy mit kell csinálni, lehet, hogy ott hal meg. Így ki tudtam ütögetni belőle (mert azt is kevesen tudják, hogy fuldokló embernek NEM ütögetjük a hátát ülő/álló, függőleges helyzetben. Attól lejjebb csúszik a tüdőben a tárgy, nem kifelé indul meg.) Ráadásul 2-3 év alattiaknál még a fulladást is más technikával kell kezelni, mint nagyobbaknál vagy felnőttnél (felnőttnél Heimlich fogás).


Úgyhogy szerintem keress egy ilyen tanfolyamot és a gyereket többet ne hagyd felnőtt felügyelete nélkül, még néhány percre sem. Keress bébiszittert (nekünk is van és őt is elküldtük tanfolyamra), vagy fizess valamelyik szomszédnak.


A mentő meg változó hogyan ér ki, viszont ha percekkel később hívod, mint ahogy akkor tudnád, ha a közelében vagy, akkor értékes időt veszítesz.

2015. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az 1 gyermekes szülőknek , milyen alkalmazkodásra és konfliktuskezelésre akalmatlan lesz a gyerek majd 20 éves korára és utána... mennyi elkényeztetett egykét ismertek?"

Egyke vagyok, a fiam is az. Teljesen képes vagyok az alkalmazkodásra és a konfliktuskezelésre (jogász vagyok, nálunk ez eléggé alap), sőt a gyereknevelésre is, ami rólad nem mondható el. Veszélyezteted a gyerekedet, fogd már fel! Ne másokat cseszegess, hanem ha vállaltál ennyi gyereket, akkor tessék őket felelősséggel felnevelni. Amit most csinálsz, az felháborító és a legszomorúbb, hogy fel sem fogod.

2015. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!