Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
76%

hiába drága, simán elomolhat pont akkor mikor szükség van rá.

igen akkor is elromolhat mikor otthon vagy, de akkor csak ránézel néha-néha hogy mi a helyzet!


am meg 2óráa???? normális nő vagy te?


igen használjuk a technikát, de nem hagyjuk órára magukra egy magatehetetlen kis életet!

2015. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te totál hülye vagy, egyetértek a többiekkel. Még egy dolog, ha elindulsz hazafelé és közlekedési balesetet szenvedsz? Ha neadjisten belehalsz vagy kórházba szállítanak az nem 4 perc. Akkor a kicsi egyedül marad a házban, ha leáll a légzése, akkor meg is fullad, a nagyok pedig oviban ragadnak. És az ovónők sem tudhatják, hogy egyáltalán elindultál-e már értük. De tudom, ez se történhet meg veled és én is rossz vagyok. 2 gyermekes anyuka
2015. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
92%

nyugodtan szold le akiknek egy gyerekünk van, talán tdod miért vállalt annyit? na ugye.


én nem vállalnék hármat, mert bevallom, nem bírnám, vagy szüljek és hagyjam a bébiőrre??? na kösz nem. inkább lesz 1, de arra vigyázni fogok felelősségteljesen!!!!

2015. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok a klinikai eset, aki nem megy ki teregetni sem, amíg alszik a gyereke. Mert az alatt a két óra alatt rengeteg más házimunkát el tudok végezni _bent_, és majd kiteregetek akkor, ha a gyerek felébred. De nehogy már nekem kelljen magyarázkodnom! Tudod, ha a gyerekem rosszat álmodik, és felsír, és engem hív, hogy megnyugtassam, én szeretek odamenni és megölelni, szeretek a közelében lenni. És le nem tudom írni, mennyire nem érdekel, ha ezt te klinikai esetnek tartod, éppen te:) Talán nem kéne skatulyázno, ha még azzal sem vagyok tisztában, hogy amit te csinálsz, az viszont bűncselekmény.


Azzal nem vitatkozom, hogy a gondatlanul magukra hagyott gyerekek nem lesznek elkényeztetettek, mert ez tényleg így van:) Jó neked, ha ez vigasztal.


Lehet kritizálni, túlzásnak minősíteni azt, ahogy mi csináljuk. De lásd meg a fa mögött az erdőt: akárhogy hibázunk mi, ahogy te csinálod, az mindennél rosszabb, veszélyesebb, felelőtlenebb. Senki nem kéri, hogy bújj ki a bőrödből, és kényeztesd a gyerekeidet, ha nem akarod (bár ki mit ért kényeztetés alatt....). De ne veszélyeztesd őket. Ha ennyit már képes vagy a jövőben másképp csinálni, mint eddig, akkor felőlem minősíthetsz engem bárhogyan, gondolhatsz rólam bármit, nekem - és az én gyerekemnek -nem fáj:)

2015. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egész egyszerűen elromlik a kocsid, és a szuper hed seteden keresztül hallod ahogy pl. megfullad a gyereked.
2015. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felelotlenseg...Nekem ikreim vannak, az also szinten alszanak a hazban a haloszobaban, es van legzes- es hangfigyelo, de meg igy is lerohangalok az emeletrol megnezni oket kb 20 percenkent, h minden rendben van-e. Nem tudnek egy 2 oras ovis eloadast nyugodtan vegignezni azzal a tudattal, h a kisbabam otthon, 4 km-re tolem egyedul van, akar alszik, akar nem...

Hiaba 21. szazad, akkor is barmi tortenhet!!

2015. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
és ha megszakad a hivás a csodatelefonodon???akkor mit csinálsz???
2015. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy mindenki jól vizsgázott elméleti kérdés volt... És most lehet szitkozódni...
2015. okt. 12. 11:59
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy kérdésem van:


Mit szól ehhez a mérhetetlenül felelőtlen viselkedéshez a gyerekek apja?

2015. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, kedves kérdező, te nagyon meglepődtél, hogy ennyire egyöntetű véleményeket kaptál... látszik, hogy ebben a pillanatban is szent meggyőződésed, hogy mindent hibátlanul csinálsz, és mi vagyunk begyöpösödött bolondok, akik minden kudarcélményünket a gyerekünkön vezetjük le:):):) Egészen szürreális már, ahogy idekeversz mindent: panelt vagy családi házat (nem mindegy? ha a panelban lakó kibírja, hogy nem megy el kilométerekre az alvó gyerekétől, akkor valószínűleg a családi házban élő is kibírja, nem? Mintha egy családi ház körül egész álló nap csak kinti feladatok lennének, de még ha úgy is lenne, sőt, még ha állattartással, mezőgazdasággal keresi is valaki otthonról a kenyerét, és néha tényleg ki kell mennie alvásidőben az udvarra, akkor sem ugyanazt csinálja, mint te, aki kilométerekre elmegy! ERRE való a légzésfigyelő, egy perc alatt befutni az udvarról a házba, ha már egyszer ki kellett menni, nem arra, amire te használod! Az a klinikai eset,, hogy azzal véded magad, hogy a mentő úgysem érne ki...... ha annyira tapasztalt lennél, akkor azt is tudnád, hogy amíg oda nem érnek, addig is telefonon keresztül lépésről lépésre irányítanak ilyen esetben, hogy addig is mit csinálj! Egykézel - minta az, hogy több gyereked van, már feljogosítana arra, hogy bármelyiket veszélyeztesd, nehogy elkényeztetett legyen.....



Már az is felmerült bennem, hogy talán csak kamu a kérdés, mert háromgyerekes anyától én még ennyi ostobaságot, amikhez ráadásul makacsul ragaszkodik is, életemben nem hallottam......

2015. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!