Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%

Te nem érzel különbséget aközött, hogy valaki a szomszéd szobába megy ki, vagy otthon hagyja a gyerket és elmegy 4 kilóméterre?

Végülis nekem tök mindegy mit csinálsz, de ha ez kiderül a szülői felügyeleti jogodtól elbúcsúzhatsz és mész a dutyiba 1-5 évre.

2015. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan megvalósítja a kiskorú veszélyeztetése nevű paragrafust a Btk-ban. Ha valaki feljelent, akkor a gyámügy kivonul, valószínűleg a rendőrséggel együtt. Ehhez még az se kell, hogy baj történjen, ugyanis ekkora gyereket felügyelet nélkül hagyni ÖNMAGÁBAN bűncselekmény.

Az ítélethez pedig elég egy tanúvallomás.

2015. okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
felelőtlenség, mert légzésleállás után 4 perc van, hogy megkezd az újraélesztést utánna már max csak a halottaskocsit hívhatod..., nem beszélve a többi veszélyről pl.: tűz, esetleg elrabolják a gyereket (kifigyelik, hogy nem vagy otthon és akkkor történik ez), és ne gyere azzal, hogy ilyenek nem történnek veled, mert az csak mással történhet meg, mert ez egy butaság.
2015. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felelőtlenség 5 hónapos babát magára hagyni, még úgy is,a hogy leírtad. Érthető, hogy nem akarod rángatni, felébreszteni, stb., és azt is pontosan értem, hogy a legjobb szándékkal teszed, amit teszel ilyenkor. De mégis az a jobb megoldás, ha soha nem hagyod magára, soha. Ha tudod, hogy kocsival kell menned hamarosan valahová, kipróbálhtaod, hogy eleve az autós hordozóban altatod el, akkor már csak be kell kötnöd az autóba, nem is biztos, hogy felébred. DE! Ha fel is ébred, és nyűgös is, még mindig jobb, mintha történik vele valami, és te nem vagy ott. Amíg nincs baj, addig megnyugtat, hogy a légzésfigyelővel nyomon követed a szabályos légzését. De amint baj van, nem tudsz olyan gyorsan kocsival hazaérni, és segíteni rajta, mintha a szomszéd szobából futnál be hozzá, vagy ott lenne melletted a kocsiban. A napirend szép és jó, csak ha ne adj' Isten baj történne, nagyon nem vigasztalna egy anyát sem, hogy de legalbb a napirend nem borult fel (amúgy is a napirendet kell a család életéhez igazítani ennyi idősen már, ha nehéz is, de úgy kell megszervezni a dolgokat, hogy a gyerek soha ne legyen felügyelet nélkül. amennyi energiát a légzésfigyelő rendszerbe fektetsz, biztos, hogy ki tudsz találni jó megoldást is a helyzetre).
2015. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%

"A bűncselekmény befejezetté válása



A bűncselekmény akkor válik befejezetté, ha a kötelességszegő magatartás eredményeként, azzal okozati összefüggésben a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődése veszélybe kerül. Ez minden esetben függ a kiskorú életkorától, valamint az elkövetés körülményeitől és a kiskorú erkölcsi, értelmi fejlettségétől.


A bűncselekmény befejezettségéhez nem szükséges az értelmi, erkölcsi, testi vagy érzelmi fejlődés tényleges sérelme, elég, ha ennek veszélye fennáll."


Parancsolj, egy ügyvéd oldaláról másoltam ide neked, ahol a kiskorú veszélyeztetéséről szóló törvényt magyarázza.

A rendőröket nem fogja meghatni, hogy te 35 éves korodra kinyomtál 3 gyereket, sőt, a veszélyeztető magatartásnál feltételezni fogják, hogy a többinél is hasonló gondatlan magatartást tanúsítasz.

2015. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... "


Egyrészt a kertbe ki lehet menni, lehet egy plusz bébiőrt is vinni. És sprintelve néhány másodpercen belül visszaérni, ha baj van.


Ha leállt a légzése, akkor 4 perc után biztsan halott (4 km-es utat NEM teszel meg 4 perc alatt!!), de ha csak két perc, akkor még lehet, hogy visszahozzák, de biztos a maradandó értelmi károsodás. Tehát lesz egy súlyosan fogyatékos gyereked.


Aki meg furcsán néz rád, ha feljelent, akkor a törvény alapján, kétséget kizáróan börtönbe fogsz kerülni. Btk. § 208. alapján. Keress rá nyugodtan, vagy kérdezz meg egy büntetőjogászt, hogy mit mond a jog erről, ha nekünk nem hiszel.

2015. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%
Rugalmatlanok lennénk, Hát inkább, mint gondatlanságból elkövetett emberölők. Amúgy: a szomszéd szobánál, konyhánál soha nem mentem messzebb az alvó gyerektől, és a mai napig nem megyek ki az udvarra sem, még teregetni sem, mikor alszik, pedig már 2,5 éves. teszem a dolgom, de csendesen, és nem kapcsolok be rádiót sem, hogy azonnal halljam, ha valami baj van. Nem vagyok mindenható, és nem tudok elkerüli minden bajt, de legalább megteszem, ami tőlem telik. Éjjel én részemről arra is felébredtem mindig, ha csak szaporábba vette a levegőt, mert épp aktív alvási fázisba ért, ezért számomra elképzelhetetlen, hogy olyan mélyen aludjak kisgyerek mellett, hogy ne ébredjek fel a légzésfigyelő pittyegésére, vagy arra, hogy ő felébredt, és ez szintén így van a mai napig is. Gondolom, le fogsz pontozni, és ősanyának fogsz gúnyolni, pedig ez a normális, és ha már kérdeztél, próbálj nyitott lenni arra, hogy talán nem te vagy az egyetlen normális és mindenki más hülye, rugalmatlan.
2015. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%

11 hónapos és még mindig alatta van a légzésfigyelő.

Viszont míg terhes voltam vele, volt elektromos tűz a gyerekszobában. Annyi történt, hogy kicsapott a láng a konnektorból és a műanyag lángolva folyt végig a falon.

Mire a nagyot kivittem az udvarra, lecsaptam a biztosítékot, addigra a clickpadló, és alatta a szigetelés harminc centin lángolt. A füst pedig fullasztó!

Szerencsénkre van porraloltónk, így gyorsan tudtam intézkedni.

2015. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Annyira várom a reagálásodat!!
2015. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Szóval a tüzet is értem igazatok van.... De hol ér ki a mentő 4 perc alatt? Vagy ki tud szakszerűen ujjá éleszteni csecsemőt? Az 2 perc még felhívom a mentőt a sok kapcsolgatás miatt... próbáltátk már hívni őket? Sajna van tapasztalatom a szomszéd miatt... Egyébként igazatok van, bár inkább jelentenék fel azokat, akik enni nem adnak a gyereknek, meg a gyógyszert nem váltják ki nekik, vagy a verésről és a durvábbakról nem is beszélek... a jogrendszerrel is van gond, de a védőnői gyámügyi hálózattal még nagyobb... Egyébként az 1 gyermekes szülőknek , milyen alkalmazkodásra és konfliktuskezelésre akalmatlan lesz a gyerek majd 20 éves korára és utána... mennyi elkényeztetett egykét ismertek?
2015. okt. 12. 11:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!