Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Ezt elitélitek, felelőtlenség?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, 5,- 2,5 év és 5 hónaposak. A nagyobb és a középső ovis, a kicsi itthon van velem, kicsi faluban élünk. Van úgy, hogy nincs segítségem, de a kicsi alszik, vagy legutóbb pl a faluban ovis program volt, felléptek a kicsi visznt aludt, de kocsiban nem alszik jól, raadsul nyirkos ködös idő volt. Sőt olyan is van, hogy lemegyek kocsival a nagyokért de a kicsi nemrég aludt el és én nem szeretném kocsiban rángatni főleg esőben, meg kánikulban... Szóval van egy légzésfigyelőm, ami csipog 15 mp után, működik, mert a 2 nagyobbnál már vlt, hogy jelzett nem ok nélkül, nagyon náthás volt az egyik és folyt mindene és akkor becsippant mert mélyre aludt, orrszívás volt utna... Vagy kivettük az ágyból elfelejtettük lekapcsolni egyből szólt.. Ráadásul elég drága is volt , nem alap tipus. Van rajta olyan funkció is, hogy bekapcsol, közvetíti a hangot, így pl kinn vagynuk többiekkel az udvaron, ő alszik és az első gügyögésnél már közvetíti a hangot, jó hangosan... Ha meg nem venne levegőt akkor csipog.Szóval az ovi messzebb van, ezért kitaláltam, hogy berakok egy telefont a légzésfigyelő mellé, közel a kiságyhoz, így hallom ha mozog ha bekapcslna mert nem vesz levegőt sőt azt is ha a kutya ugat az udvaron, extra érzékenyre állítottam. Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését, tudtam kb mikor kel, mert anyatejes jól alvó,jól fejlődő nyugodt baba.. Az előtt hazaértem hogy ébred, evett együtt mentünk vissza a nagyokohoz és nem volt hiszti, kipihent volt, nem borult a napirend sem.

Az ovi kb 4 km-re van tőlünk, szóval kocsival öltözéssel mindennel együtt is megvan 10 perc alatt, bár a fellépés most 2 órás volt. A szomszédban nygdíjasok vannak, családi házas rész, de őket sem rángathatom mindig át. Nem hiszem, hogy mindenki akinek kert van meg nem panelben lakik ott üt a gyerek felett amig az aludt... De van aki frcsn néz rám... Szóval a 21. szzadban ez elitélendő vagy nem? Használjuk a technikát vagy nem?


2015. okt. 12. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
62%
Kedves utolsó nem értem,hogy fulladhatott meg... Azért mert hátról hasra fordult? Nekem mindkét gyerekem, ha megfordult hasra automatikusan oldalra rakta a fejét.....szerintem ott más történhetett! :(
2015. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
82%

Aham, elméleti....háppersze. TE írtad kérdező!


"Szóval beteszek egy telefont, felhívom a másik telefonról bedugom a hed-setet a fülembe és így megyek a nagyokért az oviba, közben hallgatm a kicsit aki a szobában alszik. Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését"

2015. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha ilyen keveset ér neked a gyereked élete, akkor minek vállaltad?
2015. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
82%

Hát én egyszer kizártam magam a lakásból.

Nem kívánom senkinek milyen érzés úgy hallani a kisbabád sírását, úgy hogy nem tehetsz semmit.

Se telefon, se kulcs, ötödik emelet, a szomszédok se voltak otthon.

Szerencsére a férjem éjszakás volt, így csak fél órát ültem az ajtóban rettegve, hogy baj lesz.

Azután csak kulccsal mentem a ledobóhoz, úgy, hogy kiékeltem az ajtót.

2015. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Na tényleg ne turáztassa magát senki, a szitució nem valós, legalábbis nálunk It cím ide vagy oda...Vagyis az udvarra ki szoktunk menni és teregetni is szoktam... Az ovis hölgyet sajnálom, mondjuk én sem értem hogy mit tudott a szájához húzni a baba hogy megfulladjon.. És ki emlékszik a medencés tesókra?
2015. okt. 12. 20:30
 56/63 anonim ***** válasza:
82%

Kitalált sztori nem ilyen részletességgel van írva és nincs ilyen heves reakció a válaszokra. A "bezzeg én 3 gyereket szültem, de az egykék milyen gázok" típusú védekezés mutatta a legjobban, hogy valóban védekezni kezdtél. Kitalált történetnél nem így reagálna az írója.


De a lényeg megvan: átgondoltad és többet nem hagyod egyedül.

2015. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezo, de hát te irtad, hogy


" Legutóbb így aludta végig a nagyok ovis fellépését..bár a fellépés most 2 órás volt. "


akkor hogy, hogy nem valos a szituácio??? megtortént, te irtad, akkor most miért irod, hogy csak feltételezés????

2015. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
kedves 51es, az történt, hogy párna volt a feje alatt, rosszul fordult és a kis arca a párnába nyomódott, úgy fulladt meg. Refluxos volt ezért kellett neki egy kicsit magasabb párna, a gyerekorvos javasolta nekik.
2015. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Reflux esetén, pláne fél éves kor alatt az egész ágy/matrac megemelését szokták javasolni. Pont azért, mert ilyenkor a párna/takaró még fulladásveszélyes.


Egy éves kora körül direkt teszteltem a gyereket, hogy ha takarót dobok rá vagy nagyobb párnát, mihez kezd vele. Egy-két másodpercet vártam, ha magától nem szabadult, levettem. De gyorsan rájött, hogy a fejét hogyan dugja ki alóla. Amikor már egyértelműen, stabilan ki tudott bármi alól keveredni, akkor kapott csak párnát és vékony takarót.


Refluxosoknak a felpárnázás inkább felnőtt szokás (volt refluxos exem), de felnőtt már nem fullad bele. Meg nagyobb gyerek sem. Ott az orvos is hibázott. A gyerek korára való tekintettel azt kellett volna javasolni, hogy a matrac ALÁ tegyenek be magasítót, vagy az ágy egyik végét emeljék meg ékekkel/könyvvel/bármivel.

De a puha matracot is hasonló okból tiltják egy év alattiaknál. Egy év után már kaphat olyan jellegű matracot, amin a felnőttek is alszanak. Addig kemény kókuszmatrac.

2015. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

51-es vagyok gondolom valaki unatkozik, hogy lepontozgat! Nyilván már felesleges a fő kérdésre válaszolni, ha csak elméleti a kérdés! Ha valaki amiatt pontozgat, mert nem arra válaszoltam,remélem boldog! :)


Jaj értem! Párna egy ekkora gyerek feje alá? Gratulálok az orvosnak aki ezt mondta neki!:( Mondjuk az anyukát se értem! Mi a fenének hagyta magára a refluxos gyerekét! :(

Ilyen esetben az ágyat kell megemelni valamivel, van oldalára kellett volna támasztania,hogy ne forgolódjon, de ha büfizik se legyen gond.

2015. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!