Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztelt teljes mértékben...

Tisztelt teljes mértékben abortusz-ellenesek! Belegondoltatok már, hogy milyen élete lesz annak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Rengeteg választ olvastam már abortuszos kérdéseknél, és Ti mindenkivel meg akartátok tartatni a babát. Volt egy olyan indok, hogy "annak a szegény babának is fáj amikor összeroppantják".. Megsúgok valamit: mivel abortuszt csak 12. hétig végeznek (elvileg...), az a "baba" semmit sem érez.

Most úgy őszintén: hányszor gondoltatok bele, hogy milyen élete lesz annak a kicsinek??


Elmesélek egy történetet, a barátnőmmel esett meg, így elég részletesen le tudom írni...

18 évesen terhes lett az akkor 24 éves barátjától. Védekeztek hüvelytablettával... Amikor kiderült, hogy terhes, a pasi elhagyta 1,5 év után. A lány nagyon nem akarta megtartani a babát, de minden ismerősünk beadta neki, hogy gyilkos lesz, ha elveteti.. Egyedül én, és az anyja mondtuk azt neki, hogy ha nem akarja, akkor ne tartsa meg. Végül megszülte a gyereket. Semmi anyai ösztöne nincs még most se... Alig foglalkozott/foglalkozik a gyerekkel... A gyerek az anyjától semmi szeretet nem kap. Most alsó tagozatos, és rengeteg probléma van vele. Nagyon nehezen tanul, anyja ordibál vele ha nem sikerül a gyereknek valami, viselkedészavarai vannak, szinte már idegbeteg szegény kislány..


Szerintetek jobb most nekik, hogy akkoriban nem vetette el?...


2010. febr. 5. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
37%

Ez a kérdés szerintem is egy provokatív kérdés. Orvosbiológusként nyugodtan állíthatom, hogy egy 12 hetes baba mindent érez, hisz 4 hetesen már majdnem mindene kialakult, és keringése van, nemhogy egy 8 héttel idősebb babának, akinek minden szervrendszere kialakult, és már szinte csak növekednie kell a többi hónapban!

És az is igaz, akár tetszik, akár nem, hogy egy abortusz gyilkosság. Én nem hiszem, és nem tartom helyesnek, hogy a mai világban az abortusz pártiak szerint az anya élete felsőbbrendű lenne a babáénál, és mindig szabadon dönthet egy élet felől, ha épp úgy fúj a szél.

Nem ismerem annak a lánynak a teljes történetét, akit becsapott a barátja és elment abortuszra, de a folyamatos támadása a válaszok során nekem inkább a keserűséget juttatja eszembe. Így tudnod kell, hogy bármi is játszódik le benned, van megoldás a fájdalmadra!!!!

2010. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
44%

Keserűségem egy miatt van: hogy nem fogadják el az életformámat (tudatosan gyereket nem vállaló), lépten-nyomon beszólnak, lealáznak, jósolgatnak hogy egyedül r*hadok meg stb... Mióta felnőttem és megismerkedtem felnőtt emberekkel akiknek el lehet mondani a véleményem, azóta csak csalódom, hogy mennyi gyűlölet van az anyákban, kismamákban ha valaki nem úgy akar élni ahogy ők. És ez fáj...

A volt párom egy nagyon fájdalmas, és ocsmány dolgott tett velem, de az abortuszt NEM bántam meg és nem is fogom. Sosem fogok megalkudni és olyat tenni amire nem vágyom. Mondhat bárki bármit. Sajnálom ha ezt valaki nem fogja fel és nem fogadja el úgyhogy fel lehet hagyni a szentbeszéddel, mert rossz felé tapogatóztok, én örülök neki hogy megszabadultam attól amit soha nem is kívántam és nem érdekel az se ha gyilkosságnak hívják.

2010. febr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
58%

Te figyelj!Ha ennyire nem szeretnél soha gyereket, és felnőtt ember vagy, aki mérlegelni tudja, hogy mit veszít ha sosem lesz gyere, akkor miért nem kötteted el magad? Akkor nem lenne ez a teher rajtad, és nem kellene kisbabáknak meghalniuk, mert te nem akarod őket (ezt a jövőre is írom, hogyha máskor előfordulna). Ráadásul a lelked is könnyebb lenne, hisz sosem tudod hogyan fog ez a dolog később visszaütni.

Ezt nem bántásból írtam, és nem szentbeszédnek gondolom.

2010. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
Soha többet nem adom más kezébe a védekezés eszközét. Szerencsére megint szedhetem a gyógyszert. Az elkötésről pedig úgy tudom hogy csak gyerekes embereknek csinálják. Azon felül nem tudom hogy a beteg anyukám és az egyetem mellett lenne-e nekem erre pénzem, és félek hogy ettől még jobban gyűlölnének hogy hogyan tehet valaki ilyet amikor gyereket szülni kötelező. Arról nem is beszélve hogy tudomásom szerint volt nő aki még elköttetve is terhes lett...
2010. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

Szerintem felnőtt emberként nem mások véleményére kellene adnod, hanem a saját döntéseid meghozni és felvállalni. Ha úgy érzed, hogy soha nem leszel képes gyereket szülni és nevelni, akkor ehhez senkinek nincs köze, sőt el sem kellene mondani a nagyközönségnek, mert ez senkire nem tartozik, csak rád.

Vannak ilyen emberek, szerintem nem kellene szoronganod emiatt.

2010. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
Félreértesz. Ha szoronganék akkor már rég gyereket szültem volna. Zavar hogy ki mit gondol, és igenis nem fogom a véleményen titokban tartani, mert azt akarom hogy az emberek fogják fel hogy ilyen is van (tudod mint amikor a melegek, állatvédők, vegák stb felvonulnak, ők sem maradnak csöndben és a magamfajták sem a nyugati országokban). De sosem fogom más véleménye miatt megváltoztatni a döntéseimet. Továbbra is gyógyszerrel fogok védekezni, aki akar az műtögesse magát meg fizesse ki, nekem ez tökéletesen megfelel. Nem fogok egy h*lye ember tettéért felelősséget vállalni, ilyen formán a házból se menjek mert mi van Ha a fejemre esik egy tégla? Nem fogom magam körülbástyázni és állandóan azon agyalni hogy az élet milyen eshetőségeire nem készültem még fel.
2010. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
És még valami. Nem képes nem vagyok. Van erre egy angol szó: childfree. Free hogy megkülönböztesség magukat azoktól akiknek valamilyen sajnálatos dolog miatt nem Lehet gyerekük: childLess. Természetesen képes lennék terhes lenni, gyereket szülni és felnevelni, csak nem Akarok mert nem érdekel a téma, nem tetszik, stb.
2010. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
akkor mi a francot csinálsz itt? már mindent tudunk rólad, a legkisebb magánügyedig. Most minket győzködsz, hogy jó hogy az abortuszt választottad, nem mintha itt bárkit aggasztott volna ez a dolog, szerintem senki nem hánykolódott álmatlanul, hogy te most childless vagy childfree. Vagy magadat? Mert szerintem nem vagy te túl ezen egyáltalán, mertha tényleg nem érdekelne ez a kérdés fogtad volna magad és elmentél volna, elvetetted volna. Nézd vissza a hozzászólók közül, akik pártolják az abortuszt hányan írták meg, nekik volt e már?
2010. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Azt is tettem. Nem volt kérdés hogy megteszem. De ha nem fogod fel, leírom mégegyszer: mindig is írogattam ide. Mivel érdekel a téma. Tavaly is, tegnap is, meg egy hónapja is érdekelt. Ennek semmi köze az abortuszhoz, előtte is egyetértettem vele, most is. Azt mivel magyarázod? A válasz az, hogy egyszerűen érdekel a téma és nem azért vagyok itt mert valamin nem vagyok túl, mivel eddig is itt voltam móta csak regeltem ide...

Ha pedig nem hiszed, olvasd el a kérdésem. :) Volt aki oldalakon könyörgött mikor nem azért jöttem ide hogy szerintük helyes-e hanem hogy hogyan lehet túlélni egy ilyen férfit... Méghogy nem érdekli őket...

Na mindegy...

2010. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

AZ EGO MINDENEK FELETT!!!

Hiába...ha gyilkos is vagy,mert megölsz egy védtelen kis életet,csak magadat véded.Képes vagy akár másokat,a pasidat is megvádolni,csak hogy megvédd magad.Ezekből az emberekből soha nem lesz jó anya,mert MINDIG magát tartja a baba felett,őt csak egy alacsonyabb rendű lénynek tartja,aki felett van hatalma,akár még az életben létéről is dönthet.


Lelkiismeret-furdalást ezekben az emberekben hiába is szeretnétek kelteni,mert a lelkiismeret kihalt belőlük.Inkább rákenik másra,pasira,és egy másodpercig sem gondolják,hogy ők a hibásak.Ezek a nők csak b@szni tudnak,abban ott vannak,a következmény már nem az ő gondjuk.

Mindent meg lehet magyarázni:anyagi okok,barom pasi...majd ha egyszer összegezni kell,hogy mit tettél az életben,mire volt jó az életed,...ez ott lesz a listán!!!

2010. febr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!