Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztelt teljes mértékben...

Tisztelt teljes mértékben abortusz-ellenesek! Belegondoltatok már, hogy milyen élete lesz annak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Rengeteg választ olvastam már abortuszos kérdéseknél, és Ti mindenkivel meg akartátok tartatni a babát. Volt egy olyan indok, hogy "annak a szegény babának is fáj amikor összeroppantják".. Megsúgok valamit: mivel abortuszt csak 12. hétig végeznek (elvileg...), az a "baba" semmit sem érez.

Most úgy őszintén: hányszor gondoltatok bele, hogy milyen élete lesz annak a kicsinek??


Elmesélek egy történetet, a barátnőmmel esett meg, így elég részletesen le tudom írni...

18 évesen terhes lett az akkor 24 éves barátjától. Védekeztek hüvelytablettával... Amikor kiderült, hogy terhes, a pasi elhagyta 1,5 év után. A lány nagyon nem akarta megtartani a babát, de minden ismerősünk beadta neki, hogy gyilkos lesz, ha elveteti.. Egyedül én, és az anyja mondtuk azt neki, hogy ha nem akarja, akkor ne tartsa meg. Végül megszülte a gyereket. Semmi anyai ösztöne nincs még most se... Alig foglalkozott/foglalkozik a gyerekkel... A gyerek az anyjától semmi szeretet nem kap. Most alsó tagozatos, és rengeteg probléma van vele. Nagyon nehezen tanul, anyja ordibál vele ha nem sikerül a gyereknek valami, viselkedészavarai vannak, szinte már idegbeteg szegény kislány..


Szerintetek jobb most nekik, hogy akkoriban nem vetette el?...


2010. febr. 5. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
24%

Ez igaz de annak is meg kell adni az esélyt aki nem szeretne szülni de akaratán kívül mégis terhes lett (pl fogamzásgátló mellett vagy erőszak!)

A legtöbb anyuka pl. mélyen megsértődik ha az állatokat az emberrek egy sorban emlegetik! Jó, az ő dolguk. Én viszont azt nem értem hogy lehet egy pár hetes magzatot egy élő, megszületett, felnőtt emberrel egy szintre helyezni sőt fontosabbnak tartani!? Sajnálom de nálam mindig az lesz az első aki már megszületett.

2010. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
60%

Úristen nem állatok vagyunk akiknek szaporodni kell hogy ki ne haljon. Amúgyis túlnépesedés van a földön! Lassan kipusztítjuk. Szerintem csakis az szüljön aki magaáért a gyerekért akarja, nem a magyarokért stb...

És ez NEM FOGAMZÁSGÁTLÓ! Azokat én is elítélem akik minden évben abortuszra mennek védekezés helyett meg már van 10 gyerekük! De könyörgöm nem mindenki ilyen. Ezt kéne háttérbe szorítani, és felvilágosítani, olcsóbbá tenni az eszközöket, és nem azokra köpködni akik életükben egyszer pechesek voltak, pedig vigyáztak!

2010. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Egy valamit halkan megsúgok: a Néma sikoly-t én is láttam, és nem érintett meg... Ez van... Viszont az a baba se 12 hetes volt!!!!
2010. febr. 5. 20:36
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
TLDR, Teljes mértékben abortuszellenes vagyok, örülnék, ha úgy is mennének a dolgok. A józan belátás és mérlegelés viszont előrébb való a részproblémáknál, tehát az adott helyzetben bizonyulhat helyesnek is, amikor annyira felelőtlen emberek is vannak, amilyeneknél rendesen ez az emberségesebb döntés, és amikor olyan magzatkori betegségek ütik fel fejüket, amiket nyilván nem hagyhatnak a dokik az eskü miatt a sorsukra. Teljesen világos, nem? Nincs recept.
2010. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
78%

valamit megsúgok, ha valakinekver a szíve és érez fájdalamt, képes sírni. Márpedig egy tizenkét hetes magzat képes ilyesmire, ne mond már, hogy semmiség az abortusz.

Az hogy téged nem érint meg valami, nem sokat jelent, mert én sem zokognék, ha azt írnád meghalt anyád, de lehet, hogy neked nem mindegy. Már persze, ha nem úgy érzed anyádnak is inkább az abortuszt kellett volna választania helyetted.

Az abortusz akkor is gyilkosság, bárhogy szépítjük és egyet értünk vele.

Az hogy a barátnődnek az abortuszt kellett volna választania, a szülés helyett szintén nem elfogadható érv, mivel ennyi erővel mondhatnánk a pécsi gyilkos anyja is minek szülte meg a gyerekét jobb lett volna az abortusz és akkor most élne az az egyetemista. De ezt nem mi döntjük el, ki szüljön és ki nem. Néha sajnos, de azt hiszem valahol így van ez jól, ne akarjunk Istent játszani.

2010. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Nem ártana gondolkozni..
2010. febr. 5. 21:05
 17/61 anonim ***** válasza:
65%

20:49-esnek teljesen igaza van hiaba lett lepontozva.

Viszont ugy latom megint itt okoskodik az a valaszolo aki nem reg volt abortuszon mert a pasija "becsapta".

Mi van meg mindig nem tiszta a lelkiismereted?Nem is lesz az soha.Gyilkossagot kovettel el es lesznek kovetkezmenyei.

Kerdezo:Honnan veszed azt h egy 12 hetes magzat nem erez fajdalmat?Szerintem tanulmanyozd egy kicsit jobban a temat mert rad fer.

Egy 6 hetes babanak mar dobog a szive egy kis elet.

Az elet lehetoseget mindenkinek meg kell adni nem veheted el mert "igy milyen elete lesz?"

En is elmeselek egy kis tortenetet:

Egy csaladrol van szo akik nagy szegenysegben eltek egy erdelyi kis faluban.Apuka ivott, a gyerekeknek gyakran szembe kellett nezni az ehseggel es az apjuk eroszakos viselkedesevel.Az anyjuk is koran meghalt a csalad szet eset.

A legidosebb gyerek a fiu mert a tobbi lany volt,szakmat vegzett majd evekig Magyarorszagon dolgozott ahol autot vett,telkeket majd kijutott egy olyan orszagba ahova sokan csak szeretnenek es maig is ott el.Csaladja van es jo munkahelye,lakas.

Ez a ferfi a ferjem aki a vilag legjobb ferje es apukaja.

Nem kellett volna megszuletnie mert nagy szegenysegbe eltek es mert az apja alkoholista volt?

Egyertelmu a valasz,szerintem.

2010. febr. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam végig a válaszokat.

Egyből az jutott eszembe,ha az anya nem ilyen körülmények között szüli meg,akkor külömbbül bánik a gyerekével?Szerintem nem.Egy anyában egy normális anyában elökell jönnie az anyai ösztönnek és az nem függ attól,hogy tervezett vagy nem tervezett baba volt.Én két lányt ismerek,nagyon fiatalok.Mindkettőnek megfordult a fejében az abortusz,mert kilátástalan volt a helyzetük.Mára szégyenlik magukat,hogy ez vala eszükbe jutott.Szép egézséges gyermekeik vannak és imádják őket.

2010. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
32%

Az lehet de nem nálam, mert én sosem szerettem a gyerekeket, és nem is akartam. Akkor lenne következménye ha akaratom ellenére cselekednék úgyhogy hiába erőlködsz. :) Nem fogok sírni azért mert szerinted valami gyilkosság, mert semmi szabályelleneset nem tettem nagyokos! Egyáltalán nem érdekel a véleményed, a volt párom pedig nem "becsapott" hanem becsapott! Szemét aljas disznó volt, ha valakit akarsz szídni hát őt szídd, mert TUDTA hogy fogok dönteni és mégis így megalázott és becsapott! Az én lelkiismeretem tiszta, az övé meg egy nagy mocsokláda.

Azért írok ide mert érdekel téma és egy hónapja is érdekelt, meg fél éve, meg tavaly meg azelőtt is ha akarod nézz utána. :) Azon kívül önző is vagy, mert milyen király hogy a férjed ilyen családba született! Ki tudja azt hátha még belőle is alkoholista lesz, nem tudhatod előre! Ez öröklődik! De ha nem is, tudod sok ember meghal, és mégtöbb örökre nyomorék lesz lelkileg! De azért szülessenek meg mert neked úgy tetszik mert milyen gyilkosság az abortusz. Még szerencse hogy senkit nem fog érdekelni a véleményed, és az megy abortuszra aki akar, és szerintem neked is van jobb dolog mint más írásába beleszólni, mert senki nem kérdezte hogy felismersze-e!

2010. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
73%

És olvastál már az abortuszt túlélő emberekről?Az abortuszt igenis érzi a baba,testileg,lelkileg.Ez már orvosilag bizonyított.Ezek után legyen lelked valakit is abortusz mellett pártolni.

Nem kell senkivel elszámolnod,csak a lelkiismereteddel.Józan ész ide-oda,az ember azt érzi,hogy ez nem helyes.Vajon miért?

2010. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!